Катерина Монзуль: «Жінок-арбітрів з часом буде більше»

Футбол України 13 Квітня, 11:35 916
Катерина Монзуль: «Жінок-арбітрів з часом буде більше» | 19-27
Вперше в Україні матч ПЛ судила жінка. «Вести» поспілкувалися з дебютанткою і розпитали про тонкощі професії та відмінності у матчах чоловіків і жінок.

- Катерино, хвилювалися перед дебютом?

- Настрій на матч був, звичайно, серйозний. Відчувала підвищену відповідальність. Готувалася психологічно, додатково переглядала матчі обох команд. В цілому можу сказати, що все для мене пройшло дуже позитивно, вся бригада арбітрів мене підтримувала. Чи задоволена я своєю роботою? Ніколи не даю собі оцінку. Можу тільки сказати, що я намагалася судити якісно. А оцінку, швидше, повинні давати люди, які призначили мене на матч, ну і інспектор. Сподіваюся, що і в майбутньому мене будуть призначати на матчі Прем'єр-ліги. Смак великого футболу я відчула (посміхається).

- Хотіли б попрацювати на більш серйозному матчі? Наприклад, «Динамо» - «Шахтар»...

- Скажу, що я не поділяю для себе матчі за категоріями. Вони все для мене однаково важливі (до речі, гонорар головного арбітра в ПЛ - 12 000 гривень за матч. - Авт.).

- Жінки-арбітри на чоловічих матчах з'являються все частіше...

- Процес в цьому напрямку йде. Проходить багато семінарів для жінок-арбітрів, з'являються навчальні кліпи. Зараз робиться все для розвитку жіночого арбітражу в Україні. Так що не буде великим сюрпризом, якщо кількість жінок серед рефері на матчах різного рівня буде тільки збільшуватися.

- Для вас як арбітра, які головні відмінності між жіночим і чоловічим футболом?

- Правила гри єдині, так що і в підході для мене немає якихось відмінностей. Якщо за певне порушення в жіночому футболі покладена жовта картка, значить, її треба показувати і в чоловічих змаганнях. Я не можу сказати, що хтось, наприклад, частіше випрошує пенальті.

- Що найскладніше у вашій роботі?

- Навіть не знаю, що це може бути... Для мене це в основному позитив.

- Як краще за все заспокоїти футболіста?

- Різні моменти бувають. До кожного гравця, як і до людини, потрібен індивідуальний підхід. Комусь можна сказати у ввічливій формі, а на когось іноді потрібно і гримнути. Гравці поки слухаються, проблем особливих не було.

- У дитинстві ви займалися футболом, а зараз грати виходить?

- Тренуюся регулярно, щоб тримати себе в формі, а от грати, на жаль, не виходить.

- За фахом ви - архітектор-містобудівник...

- Так, мені це цікаво, але зараз весь час у мене займає суддівство. Поки що я ще нічого побудувати не встигла.