«Динамо» Київ-2003/2004. Долі гравців. Частина 2

Динамо Київ 15 Квітня, 09:14 4168
«Динамо» Київ-2003/2004. Долі гравців. Частина 2 | 19-27 Фото: greatfootball.com.ua
1927.kiev.ua продовжує розповідати про долю гравців, які востаннє вигравали друге поспіль чемпіонство для «Динамо» Київ.

З першою частиною ви можете ознайомитись тут

Флорін Чернат

Ще один румун у складі київського «Динамо». Фло, як його називали у команді, відзначався не лише маленьким зростом, всього лише 168 см, але й чудовим баченням поля та вмінням віддати останній пас. Хоча, він ще й непогано бив. У 17 матчах сезону 2003/2004 він зміг забити 4 голи у чемпіонаті України.

Загалом, відіграв за столичний клуб 130 матчів у рамках чемпіонату України та забив 28 голів.

Наразі - гравець румунського «Вііторулу», в якому, не зважаючи на вік, демонструє свій рівень. У 17 матчах нинішнього розіграшу чемпіонату Румумнії Фло зіграв 17 матчів та забив 8 голів (З них 3-и з пенальті – Авт.).

Гіоргій Пеєв

Болгарський правий півзахисник переходив у «Динамо» ще за часів Метра. На той момент йому був 21 рік. Після смерті Лобановського Олексій Михайличенко не бачив болгарина гравцем основного складу і випускав його переважно на заміну.

За 6 років в київському «Динамо» Пеєв встиг провести 85 матчів та забити 8 голів.

У 2007 році підписав контракт з російським «Амкаром», де грає і досі. Також входить до тренерського штабу пермської команди.

Валентин Белькевич

Легендарна Людина, Легендарний Гравець не тільки київського, але і мінського «Динамо». Напевно, Белькевич - найкращий та найкреативніший півзахисник, який грав у столичному клубі за часів Незалежності. Його паси увійшли в історію як одні з найкращих. Про лідерські якості Валентина як на полі, так і в роздягальні знали усі.

Після завершення кар'єри став тренером в системі «Динамо». Раптово помер у 2014 році. Земля пухом, Капітане!

Діого Рінкон

Бразильський атакуючий півзахисник з’явився у Києві у 2002 році, перейшовши з бразильського «Інтернасіоналя». Дуже швидко він став лідером атак «Динамо», важливою зв’язуючою ланкою у грі команди – точний пас, яким може розрізати оборону суперника, вміння швидко думати на полі, гарний удар. Після підписання Рінкона селекція київського «Динамо» могла спати спокійно. До того ж, у сезоні 2003/2004 саме Діого провів найбільшу кількість матчів – 29.

Загалом, за 7 років виступів у Києві бразилець провів 166 матчів у футболці «Динамо», в яких забив 46 голів.

У 2012 році завершив кар’єру. Останнім клубом став бразильський «Пелотас».

Аїла Юссуф

Нігерійський півзахисник провів у «Динамо» більше 10 років. Його головною ознакою була стабільність, яку він демонстрував у найкращі свої роки кар'єри.

У 2003 році київський клуб виграв конкуренцію у ПСВ та «Штутгарту» і підписав молодого Юссуфа. Дебютував у матчі проти кіровоградської «Зірки». Проте нічим, окрім жовтої картки, не відзначився і на полі більше не з'являвся у тому сезоні.

2015 року контракт нігерійця з «Динамо» закінчився, і сторони вирішили не продовжувати співробітництво.

Олександр Хацкевич

У команді Лобановського білорус був лідером, беззаперечним гравцем основного складу. Однак, після смерті Метра, Олексій Михайличенко став менше довіряти досвідченому гравцю. Як наслідок, всього лише 11 разів виходів на поле у футболці «Динамо» у сезоні 2003/2004 і виступав за другу команду.

Після завершення того сезону Хацкевич вирішив переїхати. Новим клубом став китайський «Тяньцзинь Теда». Вже через 3 місяці повернувся до Європи. Завершив кар'єру у рідному мінському «Динамо» у 2007 році.

Наразі - головний тренер збірної Білорусі.

Олександр Мелащенко

На вихованця полтавської «Ворскли» покладалось багато сподівань. Як показав час — вони не виправдались. За 3 роки, проведені в «Динамо», Мелащенко зіграв 56 разів та забив 19 м'ячів.

Сезон 2003/2004 став останнім у складі столичного клубу. У 9 матчах жодного голу - і перехід у дніпропетровський «Дніпро».

Завершив професійні виступи у криворізькому «Кривбасі», за який виступав на правах оренди. Контракт належав «Дніпру». Після, підписав угоду з запорізьким «Металургом», але жодного матчу так і не зіграв.

Входить до тренерського штабу молодіжної збірної України.

Андрій Гусін

Він два рази “штурмував” «Динамо». Першого разу, як виявилось, він грав не на “своїй” позиції. Серед нападників конкуренція була надвисокою, тому лише виступами за другу команду «Динамо» міг підтримувати форму.

Після приходу у команду Лобановського Гусіна перевели на позицію опорного півзахисника. Тут він став “своїм серед своїх”. Навряд чи можна було знайти кращого опорника у тому сезоні в чемпіонаті України. Проте, у сезоні 2003/2004 Андрій не часто з'являвся на полі, всього 12 разів. Після здобуття золотих медалей покинув київську команду та перебрався до «Крильєв Совєтов».

Завершив кар'єру у 2008 році в російському «Сатурні».

Трагічно загинув на автодромі Чайка 17 вересня 2014 року.

Земля пухом!

Денис Оніщенко

Вихованець полтавського футболу тричі приміряв футболку «Динамо». Вперше це сталось у 1996. Дебют прийшовся на матч з ПФК «Миколаїв», у 1999 році, у якому він відіграв 25 хвилин. Більшість часу грав у резервних командах, за які провів 99 матчів.

У тому ж році перейшов до дніпропетровського «Дніпра». Але вже через 3 місяці повернувся до Києва. Однак, до завершення сезону 1999/2000, встиг зіграти лише 6 матчів за резервні команди.

3 роки у складі «Хапоеля» з Тель-Авіва, 95 матчів та 5 голів привернули увагу Олексія Михайличенка. Повернувшись до України, Оніщенко зіграв 9 матчів та забив 2 голи.

У 2005 році повернувся до Полтави. Завершив кар'єру у 2008 році в маріупольському «Іллічівці».

Наразі працює футбольним агентом.

Руслан Бідненко

У 2003 році київське «Динамо» посилилось вихованцем бориспільського футболу. Як завжди - “молодий та перспективний”. Така вже була селекційна тактика киян.

9 матчів та 0 голів у сезоні 2003/2004, який став першим у складі «Динамо», навряд чи можна назвати вдалими. Після наступного сезону дніпропетровський «Дніпро» взяв в оренду нападника, а потім і викупив контракт гравця.

Всього за «Динамо» зіграв 14 матчів. Голів не забивав. Завершив кар'єру у 2012 році в ФК «Полтава».

Максим Шацьких

Він не став другим Шевченком, але він став Легендою «Динамо». Нападник, якого запросив Лобановський, і який замінив володаря «Золотого м’яча 2004» у київському клубі, не надто вражав своєю грою у тому сезоні. Так, він став найкращим бомбардиром команди. Але всього лише 10 голів у 21 грі.

Погравши 10 років в «Динамо», Максим перебрався у Казахстан. Але вже через рік знову переїхав до Києва. На цей раз – в «Арсенал». Згодом були «Чорноморець» та «Говерла». До речі, саме в Ужгороді Максим завершив свою професійну кар’єру. Остаточно ж повісив бутси на цвях у квітні 2016.

Починає працювати помічником Віталія Косовського в «Динамо» U-19.

Сергій Корніленко

Молодого білоруса селекція «Динамо» помітила у складі мінського «Динамо». У 19 років він став найкращим голеодором мінчан, бронзовим призером чемпіонату Білорусі та володарем Кубка. Звичайно, після такого не помітити юнака не могли. Перегляд у німецькому «Штутгарті», з яким не вдалось підписати контракт, та пропозиція від «Динамо» Київ. Саме такою була зима 2004 у кар'єрі Корніленка.

Весною 2004 року білоруський нападник 9 разів з'являвся на полі у складі київського клубу та встиг забити 2 голи.

Проте, влітку 2004 Олексій Михайличенко був відправлений у відставку, а новий тренер киян, Йожеф Сабо, не бачив Корніленка у своїй команді. Оренда та повноцінний контракт з «Дніпром» стали непоганим виходом з ситуації, що склалась.

У 2012 році підписав контракт з «Крильями Совєтов» до 2016 року.

Клебер

«Байер-04», донецький «Шахтар», іспанські клуби... Саме такою була конкуренція у «Динамо» за цього гравця. 3 мільйони доларів переконали босів «Сан-Пауло» продати Клебера до Києва, взимку 2004 року.

16 квітня 2004 року у матчі проти столичної «Оболоні» Клебер забив свій дебютний гол у чемпіонатах України. Загалом, у сезоні 2003/2004 бразилець провів 5 матчів та забив один гол.

Всього провів 77 матчів та забив 28 голів. У 2008 році переїхав до «Палмейраса», в оренду. Влітку 2009 року «Динамо» став однією зі складових трансферу Гільерме. Окрім нападника, боси киян доплатили ще й 7 мільйонів доларів.

Після переїзду на Батьківщину була інформація, що гравцем цікавиться «Ліверпуль». Також португальський «Порту» хотів підписати нападника, але не знайшли спільної мови на стадії обговорення умов особистого контракту.

У 2015 році підписав контракт з «Корітібою».

Артем Мілевський

«Зірковий» білоруський хлопчик перейшов до «Динамо» з дублю бориспільського «Борисфену». Підкорюючи вершини та набираючись досвіду у «Динамо-2», тренерський штаб першої команди потихеньку залучав Артема і до ігор основного складу. Так, у сезоні 2003/2004 український білорус відіграв 8 поєдинків та забив 1 м’яч.

Вже потім були скандали, розслідування, гучні справи, конфлікт з Блохіним, скитання по клубах.

Наразі, гравець ФК «Конкордія» (Румунія).

Маріс Верпаковскіс

Перший сезон виявився і найкращим для латвійця у складі «Динамо». В 11 матчах він зумів забити 5 голів та завоювати місце у старті. Стрімкий, юркий форвард, який може піти в обіграш – це саме те, чого не вистачало «Динамо». За підсумками 2004 року Маріус був визнаний найкращим гравцем київського клубу.

Проте, саме після цього визнання кар’єра латвійця пішла донизу. Всього лише 6 голів у наступних 38 іграх, конфлікт з Сабо. Як наслідок, затяжні оренди та завершення контракту в 2011 році.

У 2014 став президентом новоствореного латвійського клубу «Лієпая». Вже через рік, зігравши 1 поєдинок у сезоні 2015 року, повісив бутси на цвях.

Олександр Ушаков