Андрій Головаш: «Суперзірок-легіонерів в УПЛ очікувати не варто»

Футбол України 15 Квітня, 12:17 788
Андрій Головаш: «Суперзірок-легіонерів в УПЛ очікувати не варто»
Відомий футбольний агент розповів про свої очікування від літнього трансферного вікна.

- Які актуальні тенденції українського трансферного ринку на сьогоднішній день?

- Актуальність залежить від об'єктивних реалій сьогоднішнього життя. Думаю, що найближчим часом клуби будуть намагатися по можливості продавати високооплачуваних гравців, спираючись на молодь і більш прийнятних в економічному плані футболістів. Суперзірок-легіонерів в Прем'єр-лізі очікувати не варто, хоча, на мою особисту думку, їх в українському чемпіонаті і не було.

- Чого ви очікуєте від літнього міжсезоння? Хто з вітчизняних виконавців заслуговує і має шанси отримати хороший контракт за кордоном?

- Особливих сенсацій, зізнатися, не чекаю. Подивившись останні ігри збірної, важко когось по-справжньому виділити. Ну а давати оцінку футболістові з виступу в чемпіонаті України жоден серйозний клуб не стане. Тому тільки яскрава гра збірної на Євро-2016 і провідних клубів в єврокубках може внести якісь корективи. Втім, на даний момент на зовнішній арені Україну представляє лише «Шахтар» в Лізі Європи.

- Яку з ваших останніх угод ви вважаєте найскладнішою, а яку - найвдалішою?

- Я намагаюся не розділяти своїх клієнтів і не градуювати їх переходи за ступенем важливості. Йдеться про робочий процес, в якому важливо абсолютно все і немає дрібниць.

- Кого зі своїх клієнтів, які виступають поза зоною широкого інформаційного поля тренерів нашої збірної, ви б могли порекомендувати Михайлу Фоменкові?

- Відповім прямо: не бачу особливого сенсу давати рекомендації тренерському штабу головної команди.

- Чому українські гравці, як і раніше, не дуже затребувані в найсильніших чемпіонатах Західної Європи, і що потрібно зробити, щоб зламати існуючі на цей рахунок стереотипи?

- Я вважаю, що ніяких стереотипів не існує. Є тільки реальність, а вона говорить про те, що футболіст повинен відповідати рівню і вимогам провідних європейських чемпіонатів. У нас же дуже часто видають бажане за дійсне.

Незатребуваність - кінцевий результат, який формується набагато раніше, починаючи з багатьох інших речей. Перш за все, кадрових призначень за телефонними дзвінками, тренерів, які працюють не за покликанням, а також працівників клубів і Федерації, які думають паралельно про наповнення своєї кишені. І, звичайно, з договірних ігор, замовчувати існування яких неможливо...

А ось якщо вдасться зламати все це і почати грати в футбол, тоді українські футболісти стануть користуватися попитом на зовсім іншому рівні, - цитує Головаша «СЭ в Украине».