Артем Франков: «Напівмертві клуби нічому не допомагають, а тільки шкодять»

Футбол України 18 Квітня, 20:28 1108
Артем Франков: «Напівмертві клуби нічому не допомагають, а тільки шкодять» | 19-27
Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков - про новий формат чемпіонату України.
«По-перше, чемпіонат України розігрується в трьох дивізіонах - не потрібно зводити його до однієї Прем'єр-лізі. Як приклад, шляхом - «закриваємося, списуємо борги і воскресаємо в другій лізі» мають намір пройти вже кілька клубів. Чого-чого, а масовості це ніяк не шкодить.

По-друге, не розумію, як популярність футболу пов'язана з неодмінною наявністю у вищій лізі 16-ти команд, на більшість з яких ходить від сили пару-трійку тисяч. Вам не здається, що це псевдопопулярність, надута і надумана? І ось ці напівмертві клуби нічому не допомагають, а тільки шкодять... Взагалі, я не бачу прямого зв'язку між масовістю футболу і кількістю клубів в УПЛ.

По-третє, так чи інакше «клуби-мільйонери» (ті, які винні мільйони, і аж ніяк не гривень - без найменшої перспективи погашення цих боргів) потрібно зачищати, і це аж ніяк не примха ФФУ, яка, навпаки, дуже довго йшла назустріч. Це, наприклад, і вимога УЄФА, яка навряд чи має намір засновувати якусь українську специфіку - мовляв, у вас грошей немає, так нехай всі грають безкоштовно, фінансовий критерій скасовано!

По-четверте, 12 команд - не назавжди, і це всюди підкреслюється. Оптимальним вважається число 16, до якого повернуться, коли створяться відповідні умови - наша економіка не буде виглядати настільки депресивно. Зробити 16 зараз в ім'я примарної масовості і популярності? Ви справді вважаєте, що чемпіонат на 16 команд дивитимуться більше і краще?! Ні в якому разі, я, і дуже багато інших людей займають зовсім іншу позицію - про необхідність створювати реальний продукт, а не щось аморфне і незрозуміле. Заробляти гроші - ось єдино вірний шлях навіть не розвитку, а порятунку футболу! А головне, для цього потрібно різко знизити вимоги до клубів УПЛ за всіма критеріями. Ось тільки нескінченно списувати і прощати борги неможливо при всьому бажанні - прийдуть і владно постукають в двері з УЄФА і Лозанни.

По-п'яте, я ось це все стисну до однієї сентенції - і без того нудно. Упевнений, результати атестації явно не бажають оголошувати, тому що не розуміють, що з ними робити - підозрюю, половину УПЛ не можна допускати навіть з усіма знижками! Створення єдиного телепулу з передачею телеправ клубів в Прем'єр-лігу приховано туманом - у всякому разі, з цього приводу панує зловісна тиша, і я можу собі уявити, які труднощі доведеться пройти на цьому шляху. Хіба що перша з другою лігою виглядають досить жваво, але вони абсолютно не цікавлять головного «грошедателя» нашого футболу, а саме телебачення ... І так далі», - написав Франков у своїй конференції на MatchDay.