В'ячеслав Шарафутдінов: «Думаю, в Донецьку на Євро-2016 будуть більше вболівати за Росію»

Футбол України 20 Квітня, 12:44 704
В'ячеслав Шарафутдінов: «Думаю, в Донецьку на Євро-2016 будуть більше вболівати за Росію»
Відомий у минулому коментатор ТРК «Україна» заявив, що ніколи не вболівав за збірну України та хотів би бачити донецький «Шахтар» у російській Прем'єр-лізі.

- Як зараз із футболом в Донецьку?

- Про який футбол може йти мова, коли ми живемо практично в воєнному стані. Пам'ятаю, прийшов на стадіон «Кіровець» із Звягінцевим, дивимося футбол і чуємо канонаду. Чи до футболу, коли потрібно зберегти життя людей? У всіх є бажання, щоб все це швидше закінчилося. На жаль, поки що це тільки бажання. Навіть сьогодні вийшов на балкон - чую канонаду.

А буквально чотири роки тому тут проходив чемпіонат Європи. Ночами бродили іспанці та португальці, всі були щасливі. Місто було яскравим, красивим, сонячним. Хто міг би подумати, що все ось так обернеться.

- Скоро буде рівно два роки, як «гірники» поїхали з рідного дому. Скажіть, люди в Донецьку як і раніше стежать за «Шахтарем» і чекають на його повернення?

- Дуже багато вболівальників задають мені це питання. Кажуть: «А ви могли б сказати Ахметову, щоб «Шахтар» повернувся в Донецьк і грав в чемпіонаті Росії»? Я ж із ним не спілкуюся, і хто команді дозволить там грати? Я б теж хотів, щоб «Шахтар» виступав в чемпіонаті Росії, було б цікаво дивитися матчі з ЦСКА, «Спартаком» і «Зенітом». Але це невизнана територія. Що буде? Це треба питати у Ахметова.

- Попереду Євро-2016. Будете стежити за збірною України? Взагалі матчі «синьо-жовтих» у Донецьку дивляться?

- Не знаю, я ніколи не вболівав за збірну України і в добрий час. Колись в Донецьку, на стадіоні «Шахтар», проходив товариський матч Україна - Румунія. Тоді нас Григорій Суркіс дорікав, що ми не підтримуємо збірну. У тій зустрічі на заміну вийшов гравець «Шахтаря» Мар'ян Аліуце, його зустріли овацією, а збірну України навпаки, холодно. Після того почали говорити, що Донецьк - це погане місто для збірної, що її тут не люблять.

- В Україні буде організовано 25 фан-зон, де вболівальники зможуть стежити за матчами на телеекранах. Якби можна було б організувати таку зону в Донецьку, народ би підтягнувся?

- Не знаю, хто буде цим займатися? Наскільки це важливо і цікаво для людей? Вболівати за Україну? Думаю, будуть більше вболівати за Росію. Але це справа потрібна, це відвернуло б людей від війни. Фан-зони не важко зібрати, вони ж були чотири роки тому, нікуди не поділися. Якби мене попросили, я б з радістю допоміг. Але поки ніхто не питає. Якби було мирний час, то інше питання. Зараз не до цього, - наводить слова Шарафутдінова FootBoom.