Чому Маркевич стане наступним тренером «Шахтаря»

Футбол України 20 Квітня, 13:39 651
Чому Маркевич стане наступним тренером «Шахтаря»
Чутки про те, що Мірча Луческу скоро піде з «Шахтаря», лунають все гучніше. Але хто може змінити румуна біля керма «гірників»?

Коли декілька днів тому на головному футбольному каналі країни відео з прес-конференції Мирона Маркевича було підписано «Мирон Маркевич: головний тренер ФК «Шахтар», багато хто сприйняв цей «ляп» телевізійників з посмішкою. Але що, як ця помилка була пророчою? Багато факторів вказують на те, що саме Мирон Богданович зараз є головним кандидатом на те, щоб очолити «Шахтар». Якщо не цього літа, то вже наступного.

Чому Маркевич стане наступним тренером «Шахтаря» - фото 1

Те, що Мірча Луческу скоро піде з донецького клубу, видається все більш очевидним фактом. Найвірогідніше, румуна все ж переконають перебратися до Туреччини, де повно його персональних шанувальників у керівних структурах стамбульських грандів, або вмовлять очолити збірну Румунії, яку Луческу давно мріє потренувати. Та й вік Мірчі вже вимагає більш спокійної роботи, а в збірній працювати треба менше і рідше.

Хто ж прийде на місце Луческу в «Шахтар»? На наш погляд, Мирон Маркевич – ледь не єдиний реальний кандидат, що відповідає вимогам і амбіціям «гірників». По-перше, через те, що фігури масштабів Маркевича в Україні зараз просто немає. Ребров ще надто молодий за тренерським віком, та й до «Шахтаря» навряд чи піде. Вернидуб? Варіант цікавий, але надто вже ненадійний, з огляду на те, що цей наставник не має досвіду роботи на високому рівні. Звичайно, можна розглядати ще варіанти з іноземцями, але ніхто з відомих та авторитетних спеціалістів зараз не поїде працювати в Україну, а люди калібром дрібніше Ахметова не цікавлять. Отже, залишається Маркевич – людина, що здатна довести український клуб до фіналу єврокубка, що повністю відповідає амбіціям «Шахтаря».

Чому Маркевич стане наступним тренером «Шахтаря» - фото 2

За чудовим збігом обставин, у Маркевича наразі проблеми з його теперішнім клубом. «Дніпро» розвалюється на очах, і тільки питання часу, коли Мирон Богданович покине команду, про що він і сам відкрито заявляв. Можливо, якщо Луческу захоче попрацювати у «Шахтарі» ще один сезон, то і Маркевич затримається в місті на Дніпрі ще на рік, адже контракт в нього саме до 2017-го. І вже наступного року «Шахтарю» не доведеться витрачати на крутого спеціаліста жодної копійки. Профіт, як кажуть!

Вже зараз Мирон Богданович частенько буває на тренуваннях «Шахтаря» у Винниках, багато спілкується з людьми з донецького клубу, і хоча хтось може назвати це простою люб'язністю, може вийти так, що подібні візити Маркевича носять більш конкретний характер.

Ну, а про те, що запрошення Маркевича буде справжнім проривом «Шахтаря» з іміджевої точки зору, і говорити не варто. Не забувайте, де грає донецький клуб після початку війни на сході. У Львові. А кого у Місті Лева вважають кращим тренером України? Звісно, Мирона Богдановича. Якщо Маркевич очолить «Шахтар», то за «гірників» на «Арені Львів» будуть вболівати куди гарячіше, ніж зараз. І це ще один жирний плюс у резюме потенційного тренера.

Жирний, та не останній. Зараз триває українізація «Шахтаря», але про легіонерів з Латинської Америки тут точно не забудуть. І Маркевич – відмінний варіант для роботи с південноамериканцями. По-перше, через те, що багато попрацював з представниками цієї футбольної культури у «Металісті» та «Дніпрі», по-друге – через дружбу з відомим функціонером Євгеном Красніковим, у якого чудові контакти за океаном, що допоможуть знаходити нових бразильців та аргентинців за «копійки», а потім продавати за мільйони.

Чому Маркевич стане наступним тренером «Шахтаря» - фото 3

Як бачите, факторів «за» Маркевича дуже багато. А які «проти»? Тут можна згадати хіба що політичні мотиви. Чи піде Мирон Богданович працювати до такого суперечливого діяча, як Рінат Ахметов? Втім, ідейність Маркевича не заважала йому плідно співпрацювати з Олександром Ярославським та Ігорем Коломойським (до яких в Україні теж багато хто ставиться неоднозначно), тому проблеми тут може і не бути. Особливо враховуючи те, що для «Шахтаря» Ахметов створює просто казкові умови існування, а стабільність – це те, чого Маркевичу в останні роки хочеться понад усе. У стані «гірників» він зможе її отримати.

Дмитро Корнило