Герой футбольного дня. Микита Шевченко

Футбол України 21 Квітня, 10:53 761
Герой футбольного дня. Микита Шевченко
У вчорашньому матчі Кубка України «Дніпро» - «Зоря» Микита Шевченко творив дива у воротах.

Юрій Вернидуб може пишатися не лише командними результатами «Зорі», а й прогресом окремих футболістів. Луганському клубові вдалося зробити неймовірне: стати базовою командою для збірної України, не маючи при цьому суттєвих здобутків в національній першості (хоча б медалей будь-якого ґатунку). Звісно, до луганців можуть бути запитання на рахунок відсутності самобутності: кістяк команди був сформований з орендованих у «Шахтаря» футболістів. Але останнім часом керівництво клубу зробило чимало кроків у напрямку позбавлення себе залежності від донеччан.

Яскравий приклад роботи луганців на перспективу – запрошення до складу голкіпера Олексія Шевченка. Це при тому, що в «Зорі» грає воротар збірної України Шевченко Микита. Втім, все абсолютно закономірно. Юрій Вернидуб розуміє, що викупити права на Микиту Шевченка в «Шахтаря» не вдасться, тому вже зараз готує кандидата для зміни одного з лідерів свого колективу.

Дійсно, Микита Шевченко має чудові шанси через сезон-другий повернутися до «Шахтаря». І не просто повернутися, а поборотися за місце в основному складі з Андрієм П'ятовим. Гра, яку демонструє Шевченко, не може залишати байдужою вболівальників. Микита робить навіть більше, ніж від нього залежить.

Яскравий приклад – то вчорашній матч проти «Дніпра». «Зоря» увійшла в період, коли на полі виходить не все. На «Дніпро-Арені» луганці зіграли не настільки бездарно, як кількома днями раніше в Олександрії, та все одно не на максимумі своїх можливостей. І поразка лише з рахунком 0:1 – це успіх.

Звісно, мав місце нереалізований Микитою Каменюкою пенальті; ще в одному епізоді арбітр не призначив у ворота «Дніпра» одинадцятиметровий, хоча підстави були. Нарешті, гол «дніпряни» провели після порушення правил з боку Зозулі. Але якщо навіть припустити, що те взяття воріт Жабченко б не зарахував, а «Зоря» забили двічі з пенальті, рахунок все одно міг бути гіршим для луганців. Наприклад, 5:2. «Дніпро» показував шикарну гру і створив силу-силенну небезпечних моментів. Удари Руслана Ротаня, Романа Зозулі, Бруно Гами, Джона Руїса, Романа Безуса, Андерсена Піку з надлишком перекрили ті випади, які біля воріт Лаштувки створили футболісти «Зорі».

Юрій Вернидуб після поєдинку пообіцяв, що у Запоріжжі в матчі-відповіді буде бій. Що «Зоря» зброї ще не склала і на фінал Кубка розраховує… Справедливо… Але тренер не зазначив, що інтрига в протистоянні залишилася живою виключно завдяки Шевченкові. Хоча, напевно, зазначати цього й не потрібно. Хто має очі – той бачив.