Донецьк, Київ чи Львів. З якого міста насправді «Шахтар»?

Футбол України 28 Квітня, 12:11 2339
Донецьк, Київ чи Львів. З якого міста насправді «Шахтар»? | 19-27
Погляд севільського журналіста на донецький клуб.

Сьогодні у Львові донецький «Шахтар» зіграє перший поєдинок півфіналу Ліги Європи проти «Севільї». Разом з делегацією андалуського клубу до України прибув журналіст севільського видання Diario de Sevilla Франсіско Хосе Ортега. Напередодні поєдинку журналіст через сторінки вищевказаного видання поділився з читачами своїми відомостями про найближчого єврокубкового суперника «Севільї». Далі – текст матеріалу.

У січні місяці команда донецького «Шахтаря» проводила підготовчий збір перед другою частиною сезону у американській Флориді. Там гравці, а також представники офіційної делегації, почувалися цілком комфортно. Ще б пак, адже донеччанам не звикати до мандрівок і перебування за межами рідної домівки. Через війну на Донбасі клуб знаходиться у постійному вигнанні. В той час, коли на донецькій землі через війну гинуть солдати, члени штабу футбольного клубу «Шахтар» мешкають у Києві, - на відстані 733-х кілометрів від Донецька, і 553-х кілометрів – від Львова, в якому команда проводить свої матчі в умовах пустинної атмосфери (за винятком випадків, коли мова йде про великі єврокубкові поєдинки).

Шахтер (Донецк)

Це непроста головоломка, але якщо розібратися, то всі її елементи складуться і утворять цілісну картину. Рішення про переїзд «Шахтаря» до Києва, де базується головний конкурент донеччан «Динамо», було прийняте в липні 2014-го року. В період, коли в повітряному просторі країни був збитий Boeing 777, шестеро гравців «Шахтаря» (одні з кращих в команді) після товариського матчу проти ліонського «Олімпіка» заявили про небажання повертатися до України. Дуглас Коста (нині футболіст «Баварії»), Алекс Тейшейра (недавно проданий до Китаю за 50 мільйонів євро), Феррейра, Фред, Дентіньо і Ісмаїлі були за крок від того, аби самовільно залишити розташування «Шахтаря».

Вони боялися, в них була паніка. Ситуація потребувала миттєвої реакції власника клубу Ріната Ахметова. Рішення президента, дійсно, не забарилося. Ахметов розумів, що в таких умовах легіонери потребують особливої уваги. Адміністраторам клубу надійшов наказ: перевезти команду до Києва. Головним аргументом на користь міста, в якому базується заклятий ворог «Шахтаря», була інфраструктура, яка є навіть кращою, ніж в рідному для «гірників» Донецьку.

Шахтер (Донецк)

Наступним кроком президента було бронювання готелю, будівля якого стала адміністративним корпусом футбольного клубу «Шахтар». Самі ж футболісти на деякий час зупинилися в номерах готелю «Опера», та вже згодом гравці були забезпечені квартирами у житлових масивах. «Після переїзду ми зупинилися в готелі, але з часом клуб забезпечив нас квартирами і повною підтримкою. Ми добре адаптувалися у Києві. Тут рай. Це столиця України, велике місто з дуже розвиненою інфраструктурою. Тут все набагато краще», - заявив місцевій пресі 28-річний лівий вінгер Тайсон, який перейшов до «Шахтаря» з «Металіста» і який оцінюється в 12 мільйонів євро.

А чому б не мешкати прямо у Львові, де команда проводить свої матчі? »«Шахтар» представляє схід України, який багато в чому відрізняється від західного регіону. Донеччани турбувалися через це і частково мали рацію, що й підтверджується тим фактом, що у Львові в домашніх матчах «Шахтаря» публіка часто підтримує суперників донеччан», - пояснив один з українських журналістів.

Ситуація сягнула точки кипіння… Вже навіть самі футболісти «Шахтаря» заявляли про дискомфорт, пов'язаний з перебуванням у Львові. »Я більше не хочу грати у Львові. Це нереально, коли весь стадіон вболіває проти нас. Треба їхати звідси», - заявив один з найбільш символічних гравців «Шахтаря» Ярослав Ракицький.

Шахтер (Донецк)

Але Ахметов не здався. При цьому, звичайно ж, змінилася політика клубу. Тепер ставка робиться не лише на бразильців, як це було раніше, але й на власну молодь. Минулого сезону «Шахтар» дійшов до фіналу Юнацької ліги УЄФА і Віктор Коваленко – півзахисник яскравої проекції – це яскравий приклад зміни спортивної та економічної стратегій клубу. Крім того, «Шахтар» має свій «філіал» в «Зорі», куди віддає своїх найкращих молодих футболістів і яка наразі йде на четвертому місці, поступаючись лише трьом грандам.

Попри те, бразильці продовжують перебувати в «Шахтарі» у великій кількості. Ісмаілі, Веллінгтон Нем, Дентіньо, Марлос, Бернард, ветеран Едуардо (хорват за паспортом) і Тайсон – всі вони є під рукою у Мірчі Луческу, який славиться своєю любов'ю до Бразилії, до її футболу, клімату і культури. Крім того, числяться в команді й Марсіо Азеведо з Фредом, допінг-проба якого після матчів за збірну Бразилії дала позитивний результат. Також в обоймі знаходиться аргентинець Феррейра, якого хотів підписати Мончі і який виступав в оренді за «Ньюкасл».

Війна зачепила не лише «Шахтар», а й інші українські клуби та футбольні об'єкти. Ліга скорочується, оскільки її учасники сходять з дистанції через відсутність грошей. Чудова «Донбас-Арена», побудована Рінатом Ахметовим, вміщує 60 000 глядачів, але наразі пустує. Цей стадіон став ще знаменитішим після того, як по його конструкції влучив снаряд в період, коли війна була ще прихованою. Але «Шахтар» виживає… Виживає навіть в якості представника проросійського регіону, знайшовши притулок в західному регіоні України. І від цього футбол лише виграє.

За матеріалами Diario de Sevilla

Переклад і адаптація - Ігор Семйон