Російська мафія відмивала гроші через футбольні клуби

Світовий футбол 5 Травня, 13:55 531
Російська мафія відмивала гроші через футбольні клуби
Португальська поліція спільно з поліцейською службою Євросоюзу в рамках операції «Матрьошки» заявляє про розкриття транснаціональної злочинної групи.

Як повідомляється на сайті Європолу, вони займались відмиванням грошей, використовуючи футбольні клуби. Розкрита в Португалії кримінальна мережа існує з 2008 року.

Зазначається, що вони знаходили європейські футбольні клуби з серйозними фінансовими проблемами, і надавали їм допомогу пожертвами чи інвестиціями.

Після чого подібні клуби купувалися на підставних приватних осіб через «непрозорі мережі холдинг-компаній, зареєстровані в офшорних зонах, та фірми-одноденки».

Після встановлення контролю рахунки футбольних команд використовували для відмивання грошей через різні акції на трансферному ринку, угоди з правами на телевізійні трансляції та ставками на результати матчів.

За даними європейського поліцейського агентства, розслідування тривало близько року, а в операції, проведеній напередодні, взяли участь 70 португальських офіцерів поліції.

В результаті були арештовані три ключові фігури організованої злочинної мережі, проведені обшуки в 22 будинках і компаніях, включаючи чотири великих футбольних клуби.

Було вилучено кілька тисяч євро готівкою (в основному в купюрах по 500 євро).