Петро Нойштедтер: «Грати за збірну Росії - мрія для Романа»

Світовий футбол 5 Травня, 21:58 786
Петро Нойштедтер: «Грати за збірну Росії - мрія для Романа»
Петро Нойштедтер, батько півзахисника «Шальке» Романа Нойштедтера, про шанси його сина на отримання російського паспорта і українсько-німецько російську родину.
«Коли говорять, що Ромка не росіянин і не заслуговує грати в збірній, мені смішно стає. А яка тоді наша сім'я? Предки, так - німці, але вони приїхали в Російську імперію ще за часів Петра I і Катерини. Кораблі будували, заводи. Осіли в Запоріжжі і Поволжі, нормально жили до Великої Вітчизняної війни. А там, в 1941 році, ви ж знаєте, вийшов указ - вважалося, що етнічні німці можуть покривати гітлерівських шпигунів - і родичів погнали через весь Союз. Так опинилися в Киргизії. Мама працювала швачкою, тато - на автобазі. Але у нас все добре було: дача, машина, квартира...
Чи є зрушення у Романа з отриманням російського паспорта? Шанс є. Ми недавно спілкувалися. Він каже: «Тату, мені здається, все вийде».
Рома народився в Дніпропетровську і хотів грати за збірну України? Тоді на нас вийшла Федерація. Так, Рома хотів грати за рідну збірну. Я спробую пояснити, сподіваюся, ви зрозумієте. Він народився в країні під назвою Радянський Союз. Там говорили російською, всі були єдині. Для нього батьківщина і Дніпропетровськ, і Алма-Ати, і Москва - як столиця всієї країни. Ми росіяни, радянські німці, які знають своє коріння, поважають його. І якщо зараз є предметний інтерес з Росії, то Рома із задоволенням на нього відгукнеться. Грати за збірну - його мрія», - сказав Петро Нойштедтер в інтерв’ю «Чемпіонату».