Угорщина
Досьє
Головний тренер: Бернд Шторк
Капітан: Балаж Джуджак
Головний гвардієць: Йожеф Божик (101), Габор Кіра (101)
Найкращий бомбардир: Ференц Пушкаш (84)
Рейтинг ФІФА (квітень 2016): 18
Кількість участей на ЧЄ: 3
Найкращий виступ: 3 місце в 1964 році
Досягнення: фіналіст ЧС-1938 і 1954
Зірка: Салаї
Молодий талант: Кальмар
Місце дислокації у Франції: Туретт
Максим Гіленко, коментатор і експерт каналів «Футбол 1»/«Футбол 2»:
«Останній раз мадяри брали участь у великому футбольному форумі 30 років тому - на чемпіонаті світу 1986. На ЄВРО же раз були ще у 1972-му. Завдяки збільшенню кількості учасників до 24-х нарешті змогла пробитися на форум - через третє місце і стиковий плей-оф з Норвегією. За складом, по-моєму, команда Бернда Шторка слабка на турнірі. Як вам рівень клубів, в яких грають головні зірки команди Балаж Джуджак і Адам Салаї? Не лізьте в вікіпедію - це «Бурсаспор» і «Ганновер».
Відбір
У збірної Угорщини надзвичайно цікава доля у відборі. Вона змінила протягом Кваліфікації трьох (!) тренерів. Починала Угорщина відбірковий цикл разом з Аттілою Пінтером, однак після матчу з Північною Ірландією і програшу 1:2 рульовий команди був несподівано звільнений. Наступний тренер, Пал Дардоі, був відсторонений від посади в липні 2015-го, так як Федерація футболу Угорщини виступила проти суміщення наставником двох посад: тренера збірної і рульового «Герти». На його місце і прийшов Шторк, який в підсумку вивів команду на ЄВРО.
Виступ угорців не назвеш блискучим - швидше, рівним. Так, в першому турі вони програли, але потім видали восьмиматчеву безпрограшну серію (4 перемоги, 4 нічиї). Потім була божевільна поразка від греків (3:4), і очікування матчу збірної Туреччини. Справа в тому, що угорці претендували на звання найкращої третьої команди, проте гол турків на 89-ій хвилині матчу з Ісландією зробив саме команду Теріма учасником ЄВРО. Угорцям довелося грати плей-оф.
Втім, там вони цілком спокійно впоралися зі збірною Норвегії: спочатку команда Шторка перемогла суперника на виїзді (1: 0), а потім - і вдома (2: 1).
Склад
Останній склад:
Д. Дібус, А. Богдан, А. Фіола, Р. Гузміч, А. Ланг, М. Корхут, А. Надь, А. Салаї, Л. Кляйнхайслер, Д. Біді, З. Гера, Б. Джуджак, З. Штібер, Т. Прішкін, Н. Ніколіч, К. Немет, А. Елек, К. Габор, Р. Юхас, П. Гулачі, А. Гюрсу.
Ворота угорців захищає воротар «Халадаша» Габор Кіра. Справа грає Аттіла Фіола з клубу «Академія Пушкаша», зліва - Тамаш Кадар ( «Лех») або досвідчений захисник бразильського походження Леандро де Алмейда. У центрі можуть зіграти все той же Кадар, а також Юхас і Ланг з «Відеотону».
Що стосується центру поля, то тут ми побачимо Акоса Елека ( «Діошдьйор») і відомого і досвідченого Золтана Геру з «Ференцвароша». На флангах в угорців гратимуть, можливе, найпомітніші постаті в угорській збірній - Балаж Джуджак з «Бурсаспора» і Крістіан Немет з «Аль-Гарафа Спорт».
Іноді угорці грають в одного форварда, іноді - в двох. Якщо на вістрі буде один гравець, то це буде ще один відомий і за угорськими мірками навіть зірковий футболіст Адам Салаї, а пару йому може скласти Неманья Ніколіч («Легія») і Жольт Кальмар з «Франфурта».
Говоримо Угорщина - відразу згадуємо Джуджака. Його швидкість, вміння пробити по воротах і виконати стандарт - важлива складова успіху команди Шторка. Джуджак здатний в стилі Роббена (або Ярмоленка?) зміститися з флангу, небезпечно вдарити і застати суперника зненацька, а також виконати хорошу верхову подачу. Такі паси попереду із задоволенням чекає Салаї, чия результативність, правда, в останні роки все падає і падає. Також радимо звернути увагу на Немета і Кальмара, які здатні непогано загострювати гру угорської збірної.
Говорячи про гру команди в цілому, вона, може іноді здаватися десь примітивною і закритою, проте, коли треба, для досягнення результату угорці можуть і натиснути, накрутити швидкості, почати комбінувати і збільшити кількість подач в штрафний - і такий тиск приносить результат.
Перспективи
Угорці потрапили в одну групу з португальцями, ісландцями і австрійцями. З огляду на те, як натужно угорці пройшли відбірковий цикл, ми вважаємо, що далі групового етапу вони не зайдуть. Португальці, швидше за все, далі пройдуть, хоч і з нервуванням і муками. А австрійці та ісландці просто справляють враження більш стабільних, міцних і впевнених у собі колективів.
Прогноз footballua.tv: вилетять на груповому етапі.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!