​Екс-арбітри оцінили суддівство Можаровського у матчі «Шахтар» - «Динамо»

Динамо Київ 8 Травня, 23:10 967
​Екс-арбітри оцінили суддівство Можаровського у матчі «Шахтар» - «Динамо» | 19-27
Два екс-арбітри - Мирослав Ступар та Олександр Литвиненко для програми «Великий футбол» розібрали суддівство Юрія Можаровського у матчі «Шахтар» - «Динамо».

Мирослав Ступар: Рівень Можаровського такий, що він може провести цей матч бездоганно. Перші 30 хвилин я бачив, що він обрав тактику ведення гри, яка сьогодні є прогресивною в Європі: не квапитися та не нашкодити футболу. На превеликий жаль, це було 30 хвилин, він не відчув ту грань, коли треба захистити футболістів.

Я не кажу, що Можаровський зробив помилку, яка вплинула на результат гри, він допустив помилки, які вплинули на хід гри. Видалив би вчасно Ярмоленка, ніякого конфлікту вже не було б.

Я би хотів йому задати питання, чим він керувався, коли показував Степаненку другу жовту. Він лише показав емблему, ніяких жестів, слів – це в практиці сьогодні є нормальним явищем. Так роблять більшість футболістів. Нічого ненормального зі сторони Степаненка тут не було. Не вважаю це провокацією. Можаровський записав в рапорті, що це «недисциплінована поведінка», а в чому це виражається?

Олександр Литвиненко: Він повинен був відчути, що гра буде носити дуже нелегкий характер. Були моменти, коли суддя повинен був погасити все одразу, а він трохи це розпустив. Є такий суддівський термін «посадити на свисток» - він цього не зробив, він м’який арбітр і м’яко вів цю гру. Якби арбітр трохи жорсткіше вів гру, можливо, цього б наприкінці не сталося.

Коли Ярмоленко брав двома ногами, коли Шевчук від нього уходив – це дуже негарно, це жовта – вимушене нанесення травми. Це трапилось не в боротьбі за м’яч, а навмисно.

За удар суперника по ногах з наміром нанесення травми - не знаю, як в регламенті, але це дуже багато ігор. Десь від 5 та більше.

Те, що Степаненко показав емблему – я не вважаю, що це неспортивна поведінка, це не причина, чому треба було видаляти.

За що можна похвалити – за те, що довів гру до кінця. Команди не пішли з поля і гра не закінчилася.