Андрій Ярмоленко: «У збірній кожному потисну руку»

Динамо Київ 9 Травня, 20:24 451
Андрій Ярмоленко: «У збірній кожному потисну руку»
Півзахисник київського «Динамо» Андрій Ярмоленко прокоментував ситуацію з бійкою в кінці недавнього матчу проти донецького «Шахтаря», запевнивши, що цей конфлікт ніяк не позначиться на його ставленні до партнерів по збірній України в розташуванні національної команди.

- Емоції після подій у поєдинку з «Шахтарем» вже, мабуть, вляглися, і у тебе, напевно, є якесь резюме всього того, що сталося в кінці цього матчу?

- Так, емоції дійсно вже залишилися позаду. Весь цей час я уникав будь-яких коментарів щодо того, що сталося, мовчки спостерігав за всім галасом, за коментарями окремих людей, за реакцією вболівальників. І, думаю, прийшов час сказати, що відносно всієї цієї ситуації думаю я сам.

Звичайно, в мою адресу вилилося дуже багато критики. І я, безумовно, згоден з тим, що вчинив неправильно. Потрібно вміти не піддаватися на провокації і грати в футбол. А якщо вже «повівся», то необхідно це визнати і відповідати за свій вчинок. І мені дуже неприємно, що все це сталося. Особливо неприємно те, що такий епізод побачили мільйони дітей, які є вболівальниками «Динамо», «Шахтаря», які просто люблять футбол. Подібного необхідно уникати в майбутньому: завдання футболістів під час матчу - грати в футбол, а не з'ясовувати стосунки.

В цілому, вважаю, що в цій ситуації не мають рації багато. Неправильно вчинив Степаненко, побігши до динамівських уболівальників, і він сам сказав, що шкодує про це. Неправильно вчинив Тарас ще й після матчу, коли на всю країну безсторонньо висловився в адресу Гармаша. Неправильно вчинив Кучер, вибігши на поле з лави запасних. Неправильно вчинив Срна, коли після гри виспівував в літаку всі ці «пісні». Битися на футбольному полі, як це зробив я, теж неправильно.

Одним словом, в цій ситуації багато наламали дров. Сподіваюся, ця історія послужить всім нам хорошим уроком, і в майбутньому подібного не повториться. А того, що сталося, вже не зміниш - з цим доведеться жити, від цієї ситуації нікуди не дінешся. Але головне - зробити правильні висновки.

Я згоден зі Степаненком в тому, що ніхто не буде змушувати нас з ним ходити за ручку або дружити сім'ями. Але якщо плавно перейти до теми збірної, то скажу головне: коли я приїжджаю в розташування національної команди, то для мене завжди «Динамо», «Шахтар», «Дніпро», «Зоря» і всі інші клубні питання відходять на другий план. Так було завжди, і нічого не зміниться цього разу. Тому що ти захищаєш честь своєї країни, і потрібно забувати все, що цьому може перешкодити. В тому числі, мова про різного роду конфліктні ситуації. Особисто я, приїхавши до збірної, підійду до кожного з хлопців і потисну йому руку. Незалежно від того, це гравець «Динамо», «Шахтаря», «Дніпра» або будь-якого іншого клубу. Ми два роки займалися однією справою, працювали над досягненням спільної для нас мети - завоюванням путівки на чемпіонат Європи, і одне це вже повинно змушувати нас поважати один одного!

- За минулий час після матчу з «Шахтарем» ти особисто з кимось із гравців донецької команди спілкувався?

- Ні. Я не сперечаюся, ситуація, дійсно, виявилася дуже неприємною. І, як пишуть в пресі, нам буде складно дружити сім'ями зі Степаненком, Кучером або Срною. Але в збірній, повторюся, я потисну руку кожному, хто отримав виклик до головної команди країни поряд зі мною. І те, що відбулося, ніяк не вплине на мою роботу, віддачу на тренуваннях і під час матчів - ображатися на когось я не буду.

Зрозуміло, що вболівальники «Шахтаря», дивлячись на цю ситуацію, вважають, що винні в ній гравці «Динамо», а вболівальники нашої команди звинувачують «гірників». Так було завжди і буде завжди, тому що «Динамо» і «Шахтар» - це принципові суперники. Але напередодні чемпіонату Європи цей інцидент треба залишити в стороні - заради того, щоб наша збірна гідно виступила на Євро-2016 і показала на цьому турнірі хороший футбол. А вже після цього можемо знову ображатися один на одного. (Посміхається).

Зараз же можу сказати однозначно: у збірній вся ця тема мною підніматися не буде.

- Ну і щоб дійсно підвести риску під обговоренням неприємного інциденту: як ти відреагував на рішення про триматчеву дискваліфікацію, накладену на тебе і Кучера за підсумками матчу «Шахтар» - «Динамо»?

- Не хочу це коментувати - просто не бачу сенсу. Я розумію, що беручи участь в бійці на футбольному полі, ти автоматично неправий. І покарання за це неминуче. Скільки дали, стільки дали. Є компетентні футбольні органи, які розбираються в таких ситуаціях краще за мене, і краще за мене знають, наскільки суворим повинен бути вердикт до тієї чи іншої ситуації. Дали три матчі дискваліфікації - значить, відсиджу три матчі. Думаю, це заслужене покарання.

- Перейдемо до справ футбольних. Всі так занурилися в події матчу з «Шахтарем», що тепер ніхто толком і не знає, в якому режимі жило і працювало «Динамо» в останні дні. Особливо з урахуванням того, що команда пропускала 25-й тур чемпіонату України.

- Після матчу з «Шахтарем» ми отримали два дні вихідних. Потім протягом трьох днів тренувалися в звичному режимі, провели матч з нашим дублем.

- Можна докладніше про цей поєдинок?

- Це не був футбольний матч за класичною формулою. Тренери розбили всіх гравців на кілька груп, і ми провели на полі певні часові відрізки. Тобто ми грали і між собою, і проти молоді. У підсумку, кожен з футболістів відіграв 60 хвилин.

Основною ж метою цього матчу було відпрацювання певних тактичних схем. Рахунок гри особливо ніхто не вів - дивилися в основному на ту роботу, яка виконувалася.

- До матчу з «Металістом» готуються всі гравці основної обойми?

- Наскільки я знаю, головний тренер у відпустку поки нікого не відпускав. Так що всі хлопці тренуються, готуються до матчу. Вже ближче до гри тренерський штаб прийме рішення по складу на цей поєдинок, але поки працюють всі без винятку. Та й по-іншому, напевно, бути не може: багатьох хлопців чекає чемпіонат Європи, і всі розуміють, що потрібно тримати себе в формі, щоб до початку підготовки до Євро-2016 підійти в хорошому ігровому тонусі, - цитує Ярмоленка dynamo.kiev.ua.