Більше не татів синок

Світовий футбол 9 Травня, 20:45 1063
Більше не татів синок | 19-27 Фото: Getty Images
Каспер Шмейхель лише на 30-му році життя розжився першим трофеєм, але головне досягнення данчанина зовсім не чемпіонська медаль АПЛ. Куди важливіше те, що тепер біографія цього голкіпера не обов'язково повинна починатися зі слів «син того самого Шмейхеля».

«Лестер» - команда, в якій практично кожному гравцеві і тренеру було що доводити перед стартом цього неймовірного чемпіонського сезону. Клаудіо Раньєрі втомився від реноме вічного невдахи і нарешті покінчив з ним, Джеймі Варді довів, що навіть люди з глибокої трясовини можуть стати зірками елітного дивізіону за короткі терміни, а Денні Дрінквотер і Денні Сімпсон довели, що їх зарано списали з рахунків після того, як ці двоє покинули «Манчестер Юнайтед». Були реваншистські мотиви і у інших гравців «лисиць», але доля воротаря Каспера Шмейхеля, можливо, найкраще вписується в цю картину, адже данчанин ось уже який рік залишався в першу чергу сином Петера Шмейхеля, а вже потім талановитим і досить досвідченим воротарем.

«Раніше це було забавно, але в останні роки почало пристойно напружувати. Мені 29 років, я одружений, у мене двоє дітей, але мене досі вважають чиїмось сином. Люди, як і раніше, вважають мене дитиною, розумієте? Але ж батько ніколи мені не допомагав в кар'єрі. Навпаки - я відчував зайвий тиск. Думаю, якби я не був сином Петера Шмейхеля, то грав би в Прем'єр-лізі набагато більше», - скаржиться Каспер.

Але він все ж злегка лукавить, коли говорить про повну відсутність допомоги з боку батька по кар'єрних сходах, адже саме початок кар'єри Шмейхеля-джуніора було б неможливим без Петера.

У 2002-му році в Данії грали виставковий матч, присвячений ювілею перемоги збірної на Євро-92, і саме в тому поєдинку Шмейхель-батько в перерві дав вийти на поле Шмейхелю-синові, а 15-річний хлопчина візьми і здивуй публіку! Відбивши кілька важких ударів, Каспер привернув до себе підвищену увагу. Першим відреагував «Брондбю», в якому колись пограв Петер Шмейхель, а незабаром гінці з Манчестера, дізнавшись про те, що природа вирішила не відпочивати на дитині воротарської легенди АПЛ, швиденько обтяпали всі необхідні папірці, підписавши данчанина в молодіжну команду. Правда, це був не «Манчестер Юнайтед», як багато хто міг би подумати, а «Манчестер Сіті». Клуб, якому Каспер Шмейхель віддасть сім років своєї кар'єри, але натомість отримав лише жалюгідних вісім матчів в АПЛ і багату історію поневірянь по орендах.

Від англійської Ліги 2 з «Дарлінгтоном» і «Бері» до шотландської глушини з «Фалкірком» - такою була географія «посилань» Каспера, але данчанин не скаржився на долю - на узбіччі великого футболу він міг мати постійну ігрову практику, а головне - тут не давило ім'я батька, яким в «Манчестері» супроводжували кожну помарку воротаря. І в цьому сенсі Каспер Шмейхель і справді більше страждав від «допомоги» свого предка, ніж отримував дивідендів.

Куди більш позитивну роль в кар'єрі героя цих рядків зіграв зовсім не його батько, а шведський тренер Свен-Горан Ерікссон. Саме при ньому в «Ман Сіті» Шмейхель зіграв найбільшу кількість матчів за основу в сезоні 2007/08, саме він покликав Каспера в «Ноттс Каунті», переконавши остаточно розірвати трудові відносини з городянами, і він же посприяв переходу данчанина в команду, сенсаційне чемпіонство якої ми мали щастя споглядати в сезоні, що минає. Шмейхель і «Лестер» буквально знайшли один одного. З першого ж сезону Каспер став практично незамінним стражем воріт «лисиць», а незабаром клуб почав свій знаменитий шлях до слави і власної глави в книзі легенд англійського футболу. І Каспер - безумовно, один з важливих творців цього успіху.

Можна багато говорити про закриту наглухо модель гри команди Раньєрі, про непрохідного двожильного Канте і залізних Моргана з Хутом, але коли команда програє всього 3 матчі з 37-ми, пропускаючи при цьому менше голу за гру, не відзначити воротаря, який провів всі поєдинки чемпіонської кампанії від дзвінка до дзвінка, було б нерозумно. Каспер Шмейхель, можливо, і не виконував десятків неймовірних сейвів, гідних ефектної компіляції на «Ютьюб» (хоча кілька таких в його активі все ж є), але своєю надійністю, ощадливістю і холоднокровністю з лишком компенсував все інше. До 29-ти років данчанин набрався достатньо різного досвіду, щоб впевнено керувати обороною чемпіонської команди, і в цьому сенсі його, мабуть, варто порівняти з батьком, який також заграв на високому рівні досить пізно.

Але в іншому про порівняння і родинні зв'язки Шмейхеля на англійських стадіонах згадують все рідше. Каспер - це вже самостійна і унікальна історія, завдяки неймовірному «Лестеру», частиною якого він став, а Петер тепер лише гарне доповнення до неї, і тепер англійські журналісти вже поглядають на іншого Шмейхеля-молодшого - 6-річного Макса, з яким батько і дід на днях носилися по полю «Кінг Пауер Стедіум», святкуючи тріумф «Лестера». Тепер в сімействі Шмейхеля саме Макс - татів синок, а Каспер - чемпіон АПЛ сезону 2015/16. Саме так надалі буде починатися будь-яка розповідь про цього воротаря.

*За матеріалами football.ua