Місяць до Євро. Головні дилеми Михайла Фоменка

Збірна України 10 Травня, 11:12 1069
Місяць до Євро. Головні дилеми Михайла Фоменка | 19-27
До старту чемпіонату Європи 2016 - рівно місяць.

До старту чемпіонату Європи 2016 – рівно місяць. Клубний сезон завершується і потрохи акценти уваги зміщуються в бік збірних. Настає час, коли тренерам доведеться формувати список тих, хто захищатиме кольори збірної на французькій землі; потім – проводити товариські матчі, які передуватимуть безпосередньо стартові турніру. UA-Футбол вирішив виділити головні дилеми, які належить вирішити тренерському штабові Михайла Фоменка перед чемпіонатом Європи.

Третій воротар

До весни поточного року проблема ця не стояла взагалі. Ба більше, воротарська позиція вважалася однією з найкраще укомплектованій у збірній. За спиною основного голкіпера Андрія П'ятова сиділи дублери, які за клуб демонстрували чудову гру і за іншої ситуації і в збірній претендували б на пост №1. Але взимку змінив прописку Денис Бойко. Голкіпер перейшов з «Дніпра» до «Бешикташа», втративши тим самим ігрову практику і впевненість у власних силах. А для голкіпера ігрова практика та затребуваність – це одні з найважливіших складових успішного виступу.

Андрей Пятов (Украина)

Тепер за спиною П'ятова залишається лише один дійсно надійний дублер – це Микита Шевченко. Кого Михайло Фоменко обере третім голкіпером – залишається загадкою. Цілком імовірно, що на Євро все ж поїде Бойко, але лише тому, що крім нього гідних кандидатів не знайти.

Нестандартний варіант вирішення – Андрій Новак («Олександрія»)

Альтернатива фланговим захисникам Федецькому і Шевчуку

Майже гарантовано основними у складі збірної будуть В'ячеслав Шевчук та Артем Федецький. Втім, фланговим захисникам потрібно шукати гідну заміну, аби в відповідальний момент не залишитися на чемпіонаті Європи з пробоїною в складі. Федецький у весняній частині чемпіонату демонструє грубу гру, що може грозити вилученням на турнірі, де судді не відзначатимуться лібералізмом. А В'ячеслав Шевчук – просто без практики, так як у відповідальних матчах «Шахтаря» на позиції лівого оборонця діє бразилець Ісмаілі.

Полегшує життя Михайлові Фоменку непогана форма Микити Каменюки, який здатен зіграти на будь-якому з флангів оборони. Альтернативою Федецькому, очевидно, можуть стати й Олександр Караваєв з Олегом Гусєвим, хоча в своїх клубах вони частіше виконують функції флангових півзахисників.

Нестандартний варіант вирішення – Євген Опанасенко («Зоря»), Володимир Костевич («Карпати»)

Плеймейкер

Найпроблемнішою позицією в збірній України є позиція під нападником. Команді катастрофічно не вистачає гравця з гарним вмінням зв’язувати напад з захистом, розвернути атаку в несподіване для суперника русло. Михайло Фоменко виходив з ситуації за допомогою Руслана Ротаня, якого делегував на позицію під нападником, а нижче нього розташовував двох гравців руйнівного плану.

Такий варіант, звісно ж, буде актуальним і на Євро – але не єдиним можливим. У «Шахтарі» стабільне місце в основі в другій частині сезону 2015/16 мав Віктор Коваленко, тож він – один з претендентів на роль плеймейкера. Тим паче, що через травму, отриману за клуб, пропустить чемпіонат Руслан Малиновський. Також залишаються в силі «динамівські» варіанти: Гармаш, Сидорчук – хоча ці футболісти є нестабільними.

Виктор Коваленко (Украина)

Варто мовити кілька слів і про Євгена Шахова, який прекрасно розкрився у «Дніпрі» у другій частині сезону. Євген завжди відзначався гарним баченням поля і вмінням віддати класну передачу з глибини, а тепер Шахов ще й обріс м'язами в плані стабільної гри в основному складі. Такий футболіст міг би стати додатковим козирем в рукаві тренерів збірної України.

Нестандартний варіант вирішення – Віталій Буяльський («Динамо»), Денис Олійник («Віттес»)

Третій нападник

В заявці збірної повинні бути як мінімум три нападники – це за всіма канонами футбольного мистецтва. Наразі ж чітко постають лише два претенденти – Роман Зозуля з «Дніпра» та Пилип Будківський з «Зорі». Перший наразі – просто найсильніший серед українських форвардів, другий гучно заявив про себе результативністю.

Третім може стати Артем Кравець, але друга половина його каденції у «Штутгарті» явно не йде нападникові в актив. Кравець після успішного старту принишк, серйозно здавши позиції. Михайлові Фоменку варто добряче подумати на тим, чи потрібен йому в збірній такий форвард.

Нестандартний варіант вирішення – Дмитро Хльобас («Ворскла»), Антон Шиндер («Ворскла»)

Конфлікт Ярмоленка і Степаненка

Тарас Степаненко (Україна)

Несподівано на голову тренера звалилася ще одна проблема. Горщики побили двоє «залізних» гравців основного складу збірної України - Андрій Ярмоленко та Тарас Степаненко. Відтак, Михайлові Фоменку належить працювати і в ролі психолога, аби не допустити в роздягальні збірної атмосфери ворожнечі. У те, що когось з цих футболістів Фоменко не візьме на Євро, віриться важко, хоча варіанти заміни Степаненка і Ярмоленка є…

Нестандартний варіант вирішення – Артем Гордієнко («Зоря») замість Тараса Степаненка, Валерій Лучкевич («Дніпро») – замість Андрія Ярмоленка

Орієнтовна заявка збірної України на чемпіонат Європи (23 гравці, яких, на думку UA-Футбол, повезе до Франції Михайло Фоменко):

Воротарі: Андрій П'ятов («Шахтар»), Микита Шевченко («Зоря»), Денис Бойко («Бешикташ»).

Захисники: Євген Хачеріді («Динамо»), Ярослав Ракицький («Шахтар»), Олександр Кучер («Шахтар»), В'ячеслав Шевчук («Шахтар»), Артем Федецький («Дніпро»), Микита Каменюка («Зоря»).

Півзахисники: Сергій Рибалка »(Динамо»), Денис Гармаш («Динамо»), Тарас Степаненко («Шахтар»), Руслан Ротань («Дніпро»), Максим Малишев («Шахтар»), Анатолій Тимощук («Кайрат»), Андрій Ярмоленко («Динамо»), Євген Коноплянка («Севілья»), Олег Гусєв («Динамо»), Олександр Караваєв («Зоря»), Віктор Коваленко («Шахтар»).

Нападники: Роман Зозуля («Дніпро»), Пилип Будківський («Зоря»), Артем Кравець («Динамо»).

Хто б згодився:

Дмитро Чигринський, Євген Шахов, Валерій Лучкевич, Євген Опанасенко, Іван Петряк, Віталій Буяльський, Артем Гордієнко, Антон Шиндер, Євген Селін.