«Металіст» – «Динамо» 0:2
Голи: 0:1 Ребров (28), 0:2 Ребров (66).
1 квітня 2007 року. Чемпіонат України. 20-й тур. 28 800 глядачів.
Сезон-2006/07 для «Динамо» став воістину тріумфальним - до золотих медалей були додані перемоги в Кубку і Суперкубку України. Підопічні Анатолія Дем'яненка, на фініші залишивши по заду «Шахтар» на 11 очок, почали йти у відрив саме після виїзної гри з «Металістом». Дублем у тому матчі відзначився нинішній наставник киян Сергій Ребров, спочатку скористався невдалою скидкою від Папи Гуйє, а потім втілив у гол розважливу передачу Максима Шацьких. У паралельному поєдинку гірники примудрилися оступитися в Маріуполі (1:1), після чого їх відставання від конкурента зросла до 4 пунктів. Що до «Металіста», то він в 2007-му завоював свою першу в історії національну «бронзу».
«МЕТАЛІСТ» - «ДИНАМО» 2:2
Голи: 1:0 Девіч (37), 1:1 Ель Каддурі (71), 2:1 Діденко (79), 2:2 Олійник (90).
17 травня 2008 року. Чемпіонат України. 30-й тур. 30 000 глядачів.
Через рік «Динамо» не змогло захистити чемпіонське звання, хоча і боролося за нього до останнього туру. Слабка надія на те, що «Шахтар» в кінцівці не переможе земляків з «Металурга» так і залишилася надією, однак і зі своєю частиною завдання - перемогти в Харкові - кияни не впоралися. Мало того, команді Юрія Сьоміна довелося двічі відіграватися, і якби не точний удар 20-річного Дениса Олійника (який за іронією долі незабаром перебрався в «Металіст») під завісу зустрічі, покидала б вона поле і зовсім на щиті.
«МЕТАЛІСТ» - «ДИНАМО» 3:2
Голи: 1:0 Слюсар (29), 2:0 Коельо (56), 2:1 Сабліч (68), 3:1 Слюсар (70), 3:2 Березовчук (79, автогол).
19 березня 2009 року. Кубок УЄФА. 1/8 фіналу. Матч-відповідь. 26 000 глядачів.
Перше, але не останнє українське дербі в рамках єврокубків вилилося в справжній двораундовий трилер, заключний акт якого грався на «Металісті». Вдома «Динамо» домоглося занадто скромних 1:0, і через тиждень підопічні Мирона Маркевича, показавши присвоїх вболівальниках відмінний футбол, ледь не залишили столичного гранда з носом. Гості відверто відбивалися, а після того, як Валентин Слюсар, відзначившись вдруге, зробив рахунок 3:1, здавалося, в чвертьфінал Кубка УЄФА пройде саме «Металіста». Виручив киян Андрій Березовчук, зрізав м'яч у сітку власних воріт після прострілу Мілоша Нінковича. «Біло-сині» пройшли далі тільки за рахунок більшої кількості гостьових голів. Іншими словами - відскочили.
«МЕТАЛІСТ» - «ДИНАМО» 1:2
Голи: 1:0 Фініньо (45 + 2), 1:1 Шевченко (55, з пенальті), 1:2 Гармаш (65).
23 липня 2010 року. Чемпіонат України. 3-й тур. 38 600 глядачів.
Приїхавши до Харкова а ранзі чинного чемпіона підопічні Валерія Газзаєва знову пропустили першими - Денис Бойко не зміг дотягнутися до м'яча, пущеного в притул зі штангою бразильцем Фініньо. Гол у роздягальню, втім, гостей особливо не збентежив, і вже до середини другого тайму вони встигли двічі засмутити Дмитра Жданкова, що вийшов на поле замість травмованого Олександра Горяїнова. Спочатку Андрій Шевченко забив свій третій м'яч у третьому матчі чемпіонату, реалізувавши пенальті за знесення голкіпером швидконогого Романа Зозулі. А потім своє слово сказав 20-річний Денис Гармаш, який проводив перший повноцінний сезон у Прем'єр-лізі. Зухвалий юнак легко обікрав все того ж Папу і холоднокровно реалізував свій момент. Незабаром «Динамо» потрапить в «яму» і, встигнувши до кінця сезону провести дві тренерські рокіровки, завершить чемпіонат другим. А «Металіст» - вже в п'ятий раз поспіль - забронює за собою третю позицію.
«МЕТАЛІСТ» - «ДИНАМО» 2:0
Голи: 1:0 Девіч (35), 2:0 Клейтон Шав'єр (60).
4 травня 2013 року. Чемпіонат України. 27-й тур. 38 750 глядачів.
Два сухих м'ячі, забитих у ворота Максима Коваля, дозволили «Металісту» не тільки обіграти вдома «Динамо» в чемпіонаті після більш ніж 20-річної перерви, а й відірватися від конкурента на три очки, тим самим створивши заготовку для історичного «срібного» сходження і завоювання путівки в Лігу чемпіонів. Перемога господарів виглядала заслуженою на всі сто. Виглядавши цікавіше, вони втілили в голи два штрафних, класно виконаних Хосе Соса. У першому випадку крос ударом головою замкнув повернувшись з «Шахтаря» Марко Девіч, у другому - блиснув Клейтон Шав'єр, який зумів вирватися з міцних обіймів Андрія Ярмоленка.
«МЕТАЛІСТ» - «ДИНАМО» 3:0
Голи: 1:0 Клейтон Шав'єр (43), 2:0 Соса (90+2), 3:0 Марлос (90+5).
15 вересня 2013 року. Чемпіонат України. 9-й тур. 39 853 глядача.
Цей матч мав всі шанси стати для Олега Блохіна останнім біля керма київського «Динамо», який зазнав першої великої поразки в чемпіонатах України. Розлючені після «стусана» УЄФА, який викинув «Металіст» з Ліги чемпіонів, харків'яни звернули свій гнів на «Динамо», і без того роздавати очки наліво і направо. Вийшовши вперед незадовго до перерви, підопічні Маркевича у другому таймі грали по рахунку, грамотно обороняючись і вичікуючи момент для контратаки. Жовто-синя пружина випросталася в самій кінцівці і вистрілила настільки сильно, що змусила киян ще двічі починати з центру поля. Напевно, це був найсильніший «Металіст» пострадянського періоду. Зовсім скоро, взимку, він втратить своїх лідерів, але все-таки добереться до п'єдесталу пошани, на якому вперше не виявиться київського «Динамо» ...
«МЕТАЛІСТ» - «ДИНАМО» 2:3
Голи: 0:1 Ідейє (7), 1:1 Бланко (19), 1:2 Ідейє (43), 1:3 Ярмоленко (72), 2:3 Юссуф (85).
26 березня 2014 року. Кубок України. Чвертьфінал. 22 480 глядачів.
Це була одна з кращих ігор «Динамо» під керівництвом Блохіна, який був відправлений у відставку через якихось три тижні після харківського успіху. У цей вечір у киян виходило багато, в тому числі - осмислені комбінації, дефіцит яких в діях «біло-синіх» відчувався протягом усього сезону. Плюс зловив кураж Браун Ідейє який вистрілив дублем і мало не оформив хет-трик. Промах нігерійця з пенальті ледь не коштував гостям перемоги - незадовго до того перейшов в «Металіст» з «Динамо» Айіла Юссуф подарував своїй команді надію, а суперникам - несподівано нервову кінцівку. Київ пробився в півфінал і в підсумку завоював Кубок України, але - вже під керівництвом Реброва.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!