«Шахтар» та його підконтрольні ЗМІ зайшли занадто далеко

Футбол України 15 Травня, 17:49 892
«Шахтар» та його підконтрольні ЗМІ зайшли занадто далеко | 19-27
Про події, які відбулися за останні 2 тижні в українському футболі, почали говорити навіть ті, хто футболом майже не цікавиться.

Футбольна пропаганда

Перш за все для вболівальників «Шахтаря» та «Зорі» хочу зазначити, що дії ні Ярмоленка, ні Зозулі я не виправдовую та вважаю, що Андрій мав отримувати більшу дискваліфікацію. Але давайте про все по порядку.

В матчі непримиренних суперників відбувся досить серйозний конфлікт за участю гравців національної збірної, хоча конфлікти для цих матчів не є щось новим, але відразу всі розуміли, що це більш ніж серйозно, особливо напередодні Євро-2016. Далі, як часто буває у конфліктах, почали лунати коментарі (та пісня) з протилежних таборів. Також в стороні не залишалися Фоменко та Маркевич, які закликали помиритися учасників конфлікту. Здавалося, до цього все і йде – емоції стихнуть, «гонор свій засунуть» куди подалі та відбудеться примирення.

В результаті цих подій КДК виніс рішення дискваліфікувати Ярмоленка та Кучера на 3 матчі. Ось що сказав про це Мірча Луческу: «Думаю, КДК сделал все для того, чтобы это быстрее забылось и все пришли в норму». Здавалося, що вже після цих слів головного тренера «Шахтаря» градус емоцій впаде та відбудеться неминуче примирення.

Але ж не так сталося, як гадалося. Окрім того, що канали Футбол впродовж тижня підкидали дров у затухаюче вогнище в стилі кремлівського пропагандиста, недільного вечора вийшла передача «Великий футбол» з головним пропагандистом каналу, де темі тижневої давнини приділили цілу годину, в той часи коли свіжій темі про виліт «Шахтаря» від «Севільї» та єврокубковому сезону гірників в цілому (який розпочався ще влітку) – лише 30 хвилин. Вогнищу не дали згаснути…

Насправді, Ярмоленко та Кучер отримали максимум згідно того, що записав головний суддя матчу в рапорт – «агресивна поведінка». Інше питання - чому саме це записав Можаровський: недостатній рівень кваліфікації чи тиск зі сторони?

Джекпот «Шахатря»

В кубковому матчі «Зоря» - «Дніпро», як не дивно, джекпот зірвав саме «Шахтар» – Зозуля вдарив арбітра. Виправдань футболісту «Дніпра» бути не може, та Роман і сам це розуміє: «Хочу извиниться перед всеми футбольными болельщиками Украины за свое агрессивное поведение. Осознаю, что моя несдержанность заслуживает наказания! Поэтому искренне прошу прощения! Понимаю, что за все свои проступки нужно нести наказание. Я готов к этому». Але ще до вибачень та каяття Зозулі встиг сказати своє слово про Ярмоленка «експерт» все того ж каналу - Морозов: «Футбольное быдло». Що цікаво, після цих слів керівництво каналу не відсторонило Сергія Морозова від роботи.

Але й на цьому все не закінчилося: на арену вийшов генеральний директор «Зорі» Сергій Рафаїлов, розповідаючи, що «Футболисты «Днепра» вместе со своими болельщиками — нежные и ранимые. Такие же болельщики оказались у «Динамо»».

А доповнив Морозова та Рафаїлова селекціонер «Шахтаря» Сергій Чередник: «Зозуля, ты не футболист. Ты мразь. Ты оплевал всех нас. Поэтому я требую, чтобы руководство клуба разорвало контракт с этим существом. Таких посредственных физкультурников вагон и маленькая тележка, тем более, что во второй команде есть талантливые ребята».

Кого ми почуємо наступного разу, залишається лише гадати…

Чому «Шахтареві» це вигідно?

На початку червня 2014 року український коментатор Дмитро Джулай висловив свою думку щодо роботи каналу Футбол.

І з ним важко не погодитися. Якщо поглянути на ці 2 роки, що пройшли з часу його інтерв’ю, то майже нічого не змінилося – ні в риториці «Шахтаря», ні в риториці йому підконтрольних ЗМІ. Ось вам і відповідь на питання «Чому гірники не оселяться у Львові, щоб мати менше перельотів, які виснажують гравців?». Тому що керівництву клубу важливішим є їхній електорат та політичні цілі, ніж результати клубу. Їх просто більшість вболівальників на сході не зрозуміє, як можна оселитися у Львові. В Бандерівському Львові. Краще постійно говорити, що їх ніхто і ніде не любить, говорити про нейтральне поле на «Арені Львів», викладати пісні в інтернет, підливати масла у вогонь та далі продовжувати розколювати Україну на 2 частини.

Висновок

Ярмоленко та Зозуля заслуговують серйозного покарання, але:

А) Зі Степаненка роблять жертву, де насправді він є тим, через кого це все розпочалося. Казати, що в тому епізоді не було провокації - це нагло брехати. Можна навести приклад того, як Ярмоленко цілує емблему на «Донбас Арені», але в цих діях є відмінність:

1. Ярмоленко не біг через все поле шукати вболівальників «Шахтаря» - вони були по всьому стадіоні, він біг до своєї лави запасних порадіти забитому м’ячу. В той час, коли Тарас ціленаправлено побіг до вболівальників «Динамо», оминаючи власних партнерів, при тому, що не він забив Шовковському.

2. Не було фанатського перемирення і напевно Ярмоленко багато чого неприємного почув на свою адресу, а ось що почув Тарас від вболівальників «Динамо», є загадкою. Швидше за все, нічого, тож його дії і є тією самою провокацією.

Б) Вся увага переключилася на Зозулю та Ярмоленка, а Кучер залишився в стороні. Як свого часу в епізоді з Вукоєвичем.

В) Пісня у виконанні капітана Срни є образою для багатомільйонної армії вболівальників киян, тому що «Динамо» - це не лише гравці клубу.

В той час, коли країні потрібне єднання, все робиться для нагнітання та розколу. Ну якщо один дурень зробив помилку, так будьте ви розумнішими і мудрішими - організуйте незаплановану зустріч учасників конфлікту в студії прямого ефіру та помиріть їх перед всієї країною. А відбувається, на жаль, все навпаки - чекають конфліктів, щоб роздувати їх до світових масштабів.