Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 26-го туру Ліги Парі-Матч

Футбол України 17 Травня, 09:49 1051
Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 26-го туру Ліги Парі-Матч | 19-27
Суддівський аналіз матчів 29-го туру Ліги Парі-Матч.

Заключний тур чемпіонату України 2015/16 не ніс в собі жодного поєдинку, який мав би важливе турнірне значення. Чемпіон, призери і учасники єврокубків визначилися завчасно, на дні турнірної таблиці сюрпризів також бути не могло. Відтак, команди просто віддавали данину формальності. Арбітрам за таких умов працювалося легко і невимушено. Втім, бездоганною робота «людей в чорному» все одно не була. Про це UA-Футболу розповів експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар.

«Шахтар» – «Зоря» 2:3
Головний арбітр – Катерина Монзуль (Харків)

Мирослав Ступар. Це була третя гра Катерини Монзуль на елітному рівні українського футболу. Катерина в цілому впоралася зі своєю роботою, хоча була не безгрішною. Добре переміщалася по полю, хоча в другому таймі було помітно, що Катерина трохи втомлена. Можливо, саме втома й вплинула на те, що арбітр пропускала деякі порушення правил, які мали місце під час єдиноборств футболістів.

Звісно, цей матч не мав турнірного значення, тому те, що Катерина пропускала фоли наприкінці зустрічі, особливої ролі не відіграє. Хіба що Монзуль нашкодила власній репутації, адже яким би не був матч – оцінка дій Катерини є і помилки непоміченими не залишилися.

Варто зауважити, що гра була швидкою, обидві команди тримали високий темп, тому арбітрові було дуже непросто. Не кожен арбітр-чоловік встигав би за такими швидкостями, не говорячи вже про жінку. Але приємно, що після поєдинку роботу Катерини Мірча Луческу відзначив букетом троянд. Катерині Монзуль подякували за роботу й за те, що вона, в цілому, не зіпсувала такий видовищний поєдинок.

Екатерина Монзуль (арбитр)

52-а хвилина. Веллінгтон Нем після довгої передачі Ярослава Ракицького по центру входив до штрафного майданчика «Зорі». Бразильця переслідував Артем Сухоцький, Нем прокину м'яча і впав на газон. Арбітр зупинила гру і покарала бразильця жовтою карточкою за симуляцію.

Мирослав Ступар. Нем входив до штрафного майданчика. Сухоцький в боротьбі доторкнувся до бразильця, Нем відчув це і завалився на газон. Але падіння було безпідставним, Нем міг встояти на ногах. Жовта карточка за симуляцію – справедлива.

58-а хвилина. Андрій Тотовицький на лівому фланзі взяв ініціативу на себе і увійшов до штрафного майданчика «Шахтаря». Проти футболіста «Зорі» грали двоє гравців донецької команди. За підсумком боротьби Тотовицький опинився на газоні, але арбітр порушення правил не зафіксувала.

Мирослав Ступар. Андрій Тотовицький з лівого флангу біля лінії воріт увійшов до штрафного майданчика «Шахтаря», проскакував повз двох захисників, але Олександр Зубков легенько прихопив опонента за руку, після чого Тотовицький впав на газон. Катерина Монзуль була в невигідній позиції і чітко не бачила епізоду, через що й не зреагувала на нього.

79-а хвилина. Андрій Тотовицький на підступах до штрафного майданчика «Шахтаря» обігрався з Безбородьком, але м'яча не приборкав, так як в боротьбі з футболістами донецької команди впав на газон. Катерина Монзуль гри не зупинила.

Мирослав Ступар. Андрій Тотовицький намагався прокинути м'яча між Малишевим та Ордецем, але донеччани взяли опонента в «коробочку». Тотовицький завалився на газон, а Катерина Монзуль не зреагувала. Хоча повинна була б. Це очевидне порушення правил, яке було, до речі, не в штрафному майданчику, а за його межами. Тут вартувало призначити штрафний удар.

81-а хвилина. Ракицький підключився до позиційної атаки «Шахтаря». Ярослав підібрав м'яча перед штрафним майданчиком «Зорі» і намагався перекинути його через Желько Любеновіча, аби вийти на оперативний простір. Футболісти зіштовхнулися, Ракицький впав на траву і вже лежачи на газоні зачепив Любеновіча. Арбітр зафіксувала порушення правил з боку Ракицького і покарала Ярослава жовтою карточкою.

Мирослав Ступар. Ракицький підключився до атаки, отримав м'яча, після чого Ярослава по-хокейному в корпус зустрів Желько Любеновіч. Футболіст «Зорі» явно порушував правила, Ракицький впав і вже лежачи на газоні відповів опонентові, за що й отримав попередження. Попередження – справедливе, але перед тим був фол саме проти Ракицького.

86-а хвилина. Денис Безбородько віддав передачу до штрафного майданчика «Шахтаря» на Тотовицького. Андрій сильним ударом увігнав м'яча до сітки воріт «гірників», але арбітри гол не зафіксували, просигналізувавши про офсайд.

Мирослав Ступар. Гол чистий, адже затримався Іван Ордець. Втім, ця помилка на совісті асистента арбітра.

«Металіст» – «Динамо» 1:4
Головний арбітр – Анатолій Жабченко (Хмельницький)

Анатолий Жабченко (арбитр)

88-а хвилина. Денис Гармаш по правому краю увійшов до штрафного майданчика «Металіста», розвернувся з м'ячем, а потім після підкату у виконанні Ралюченка впав на газон. Свисток арбітра промовчав.

Мирослав Ступар. На жаль, в цьому поєдинку не обійшлося без помилки арбітра. На 89-й хвилині Денис Гармаш увійшов до штрафного майданчика «Металіста», біля лінії воріт прибрав м'яча під себе, а Ралюченко в підкаті замість м'яча в'їхав в ноги Гармашу. Жабченко промовчав і не призначив одинадцятиметровий удар, хоча ситуація була простою і очевидною.

Жабченко просто не затрудняв себе перебуванням біля епіцентру подій, тому, можливо, ситуації не бачив. Головному, звичайно, міг допомогти асистент на лінії, та не допоміг.

«Дніпро» – «Олімпік» 1:1
Головний арбітр – Ярослав Козик (Закарпатська область)

Болельщики Днепра

Мирослав Ступар. Матч завершився бойовою нічиєю. До арбітра не може бути запитань. Мав місце не зарахований гол донеччан, але до Козика претензій бути не може. В тому епізоді дійсно був офсайд.

«Сталь» – «Чорноморець 0:1
Головний арбітр – Олександр Головков (Луганська область)

Мирослав Ступар. Для арбітра в цьому матчі не було проблем. На 25-й хвилині «одесити» забили гол, та арбітри справедливо його не зарахували через офсайд. Щоправда, мали місце невиправдані та не обґрунтовані жовті карточки, але для Головкова – це звична картина. Від цього нікуди не дітися.

«Ворскла» – «Олександрія» 0:1
Головний арбітр – «Дмитро Кутаков (Київська область)

«Говерла» – «Волинь» 1:4
Головний арбітр – Олександр Іванов (Донецька область)

Мирослав Ступар. В обох матчах арбітри добре виконали свою роботу. Претензій до Кутакова та Іванова бути не може.