КДК ФФУ: «Зозуля і Ротань можуть грати за збірну та в єврокубках»

Збірна України 18 Травня, 17:01 721
КДК ФФУ: «Зозуля і Ротань можуть грати за збірну та в єврокубках»
Відповідальний секретар КДК ФФУ Ігор Грищенко розповів, чому до гравців «Дніпра» були застосовані пом'якшувальні обставини.

КДК ФФУ на півроку дискваліфікував гравців «Дніпра» Романа Зозулю і Руслана Ротаня за удар арбітра в матчі з «Зорею».

- Піврічна дискваліфікація Зозулі та Ротаня поширюється на всі внутрішні змагання, які проводяться під егідою ФФУ і Прем'єр-ліги, - сказав «Сегодня Спорт» відповідальний секретар КДК ФФУ Ігор Грищенко. - У збірній вони мають право грати.

- Якщо футболіст піде в закордонний чемпіонат, там ця дискваліфікація буде діяти?

- Вона повинна бути підтверджена дисциплінарним органом або УЄФА, або національної асоціації, під егідою якої він буде грати. Існує трансферна система ТMS, в якій буде вказано, що є рішення ФФУ про дискваліфікацію гравця на шість місяців. У дисциплінарний орган тієї федерації, куди він переходить, ми повинні на їх запит направити матеріали справи. І вони повинні або підтвердити цю дискваліфікацію, або ні.

- Що говорить практика подібних випадків?

- Таких випадків у нас не було.

- Щодо єврокубків...

- Ця дискваліфікація на єврокубки не поширюється. Наша юрисдикція - це українські змагання. Якщо в УЄФА захочуть, то можуть вимагати від нас матеріали та поширити дискваліфікацію на єврокубки.

- Якою статтею дисциплінарних правил керувалися при винесенні рішення? Чому gівроку?

- Відповідно до Доповнення 5 до Дисциплінарних правил ФФУ, футболістам загрожувало покарання - 12 місяців. Але на підставі частини 5 статті 40, будь-яка санкція може бути в два рази зменшена, якщо є пом'якшувальні обставини. Обидва футболісти з'явилися на засідання КДК, плюс був спортивний директор «Дніпра» Андрій Русол. Футболісти визнали свою провину, пообіцяли, що надалі таке не повториться. Вони каються у скоєному. Футбольний клуб надав нам інформацію, що раніше гравці не залучалися до відповідальності за схожимb фактами, також клуб застосував до них за цей проступок певні санкції всередині клубу. З урахуванням всього цього, було прийнято рішення застосувати половину санкції, передбаченої Додатком 5. Ми вважаємо, що ця санкція повністю відповідає характеру порушень і повинна запобігти їх повторенню в майбутньому. Санкція сувора, але справедлива. Як і у випадку з порушеннями в матчі «Шахтар» - «Динамо», ми слідували записам у рапорті арбітра.

- Гравці «Дніпра» згодні з рішенням або будуть його оскаржувати в апеляційному комітеті ФФУ?

- Це мені не відомо. У них є право подати апеляцію протягом 10 днів після отримання рішення КДК.