Герой футбольного дня. Євген Шахов

Збірна України 20 Травня, 10:01 1473
Герой футбольного дня. Євген Шахов
Євген Шахов - в попередній заявці збірної України на чемпіонат Європи 2016.

Вже майже повністю акценти змістилися в бік майбутнього чемпіонату Європи. Час невпинно минає, тренери оголошують заявки, а деякі команди вже навіть розпочали підготовчі збори.

Тренер національної збірної України з оприлюдненням попереднього списку тих, хто готуватиметься до турніру у Франції, зволікав. Як пояснив сам Михайло Іванович на прес-конференції, «Список гравців, яких хотіли привернути для підготовки до Євро-2016, був готовий ще тиждень тому, але по деяких кандидатурах всередині тренерського штабу виникла полеміка». Тому й мала місце невелика затримка.

Втім, це запитання таїло в собі небагато інтриги. Вболівальники, які уважно слідкували за збірною України протягом останніх двох років, могли з 85-90-відсотковою точністю назвати імена тих, кого Михайло Фоменко обере для підготовки до чемпіонату Європи.

сборная Украины

Й справді, заявка була оголошена і сюрпризів у ній ні для кого майже не було. Майже, бо серед 26-ти футболістів все ж знайшлося місце одній людині, якої в списку не чекали. Ім'я тієї людини – Євген Шахов.

Не чекали не тому, що Шахов був непримітним, а тому, що Михайло Фоменко схильний довіряти перевіреним власними очима людям. Євген до списку таких не відноситься, так як до цього в розташування збірної Фоменком викликався лише раз, а на полі взагалі не з'являвся.

Втім, суто з точки зору позиції «найсильніших на даний момент» запрошення Євгена – цілком раціональний крок. Шахов дійсно другу частину сезону 2015/16 провів дуже класно, ставши, так би мовити, прихованим лідером «Дніпра». При цьому, для того, аби вийти з тіні, Євгенові довелося перебороти травму та дочекатися, коли в «Дніпрі» спаде рівень конкуренції.

В першій частині сезону Шахов був не готовий до гри, вирішуючи проблеми зі здоров'ям. В центрі поля грали будь-хто, але не Шахов: Даніло, Євген Чеберячко, Бруно Гама, Валерій Федорчук, Едмар, Роман Бесуз і навіть Андресон Піку… Але не Шахов. В підсумку, за пів сезону Євген відіграв тринадцять хвилин в поєдинку Ліги-Парі Матч проти «Волині», дев'яносто хвилин відбігав за команду U-21 в матчі проти «Чорноморця», а також двічі з'являвся на полі в поєдинках Ліги Європи – в п'ятому та шостому турах (в останньому навіть забив гол у ворота «Русенборга»).

Далі була зимова перерва і загострення кадрових проблем «Дніпра». В другій частині сезону Мирон Маркевич вже й не мав особливого вибору, окрім як довіряти одне з місць в центрі поля Євгену Шахову. І півзахисник, стабільно отримуючи ігрові хвилини, розцвів. В активі Шахова – чотири голи і чотири результативні передачі в тринадцятьох поєдинках.

Евгений Шахов (Днепр)

Шахову як і раніше бракує швидкості, мобільності і рухливості. Але свої недоліки Євген повністю компенсує вмінням віддати загострюючу передачу з місця, розвернути атаку в несподіване для суперника русло. Корисний Євген і у випадках, коли потрібно притримати м'яча в центрі поля, тим самим змушуючи суперників активно працювати у відборі.

Звичайно, в розташуванні збірної наразі 26 гравців, з яких трьох потрібно буде відсіяти. Тому місце в заявці команди на чемпіонат Європи Шахову ще не гарантоване. Але виклик до попередньої заявки – це для Євгена зручна платформа для підкорення небаченої раніше висоти. Далі багато що залежатиме від самого Євгена, а також від поглядів Михайла Фоменка. Від того, наскільки тренер готовий довіряти необстріляній в матчах зі збірну людині.