​Мірча Луческу: «Бути тренером «Зеніта» — велика честь для мене»

Світовий футбол 24 Травня, 18:02 480
​Мірча Луческу: «Бути тренером «Зеніта» — велика честь для мене»
Мірча Луческу дав перше інтерв'ю в якості головного тренера «синьо-біло-блакитних»

— Бути тренером «Зеніта» — велика честь для мене. Ми багато спілкувалися ще коли я працював у «Шахтарі». Я знаю потенціал цієї команди, знаю вболівальників, знаю, чого хоче «Зеніт» у футболі, яких успіхів хоче досягнути в Європі. Пам'ятаю, як Тимощук їхав від нас в Петербург, і я завжди з задоволенням стежив за його новою командою, за ним самим. Було дуже приємно, коли «Зеніт» виграв з ним чемпіонський титул в 2007-му, а потім і європейські нагороди. І ми тоді повірили, що зможемо домогтися подібного.

«Зеніт» має в своєму розпорядженні усе необхідне для роботи. Ми провели дуже професійну зустріч з керівництвом клубу, я подивився і новий стадіон. У «Зеніта» є великий потенціал. На жаль, з гравцями поки не зустрівся, але час ще є.

І, звичайно, Санкт-Петербург — одне з найпрекрасніших міст світу. Сподіваюся, що всі разом ми зможемо досягти того, про що мріють наші вболівальники — домогтися успіхів та перемог! Я повний ентузіазму і чекаю, коли зможу взятися до роботи, - сказав Луческу fc-zenit.ru.

— Коли ви приїдете в Петербург?

— Думаю, на початку червня. Зараз я вирушаю на фінал Ліги чемпіонів і вже потім приїду, щоб почати роботу. За кілька днів до старту та медичного огляду команди.

— Ви напевно вивчали команду. Що можете про неї сказати? Наскільки «Зеніт» потребує змін?

— Спочатку я повинен зустрітися з гравцями, познайомитися, зрозуміти їхні амбіції, мотивацію, бажання, мрії, прагнення перемагати в Росії і Європі. У «Зеніті» зібрані дуже сильні футболісти, а я точно не хочу починати з помилки. Я хочу розвивати їх, і результат залежить від нашої спільної роботи. Я повинен вкласти всі свої сили і знання, щоб допомагати молодим гравцям. Мені подобається працювати з молоддю. У них є ентузіазм, бажання боротися.

— Що ви можете сказати вболівальникам «Зеніта»?

— Я сподіваюся, що стану тренером і для них, адже все, чого ми досягаємо, ми досягаємо саме для вболівальників. Без них хорошої команди не буває. І я хочу бути впевнений, що вони мене приймуть. Вони повинні довіряти гравцям, довіряти клубу, всім нам, і повинні бути впевнені, що ми віддаємо все, щоб зробити їх щасливими.