Михайло Фоменко: «Якщо в команді - бійки, це вже не сім'я»

Збірна України 27 Травня, 10:14 746
Михайло Фоменко: «Якщо в команді - бійки, це вже не сім'я»
Напередодні останніх контрольних матчів «синьо-жовтих» перед стартом Євро-2016 головний тренер збірної розповів про мікроклімат в команді після інцидентів з бійками, роботу Андрія Шевченка та поділився очікуваннями від поїздки на чемпіонат Європи.

- Михайле Івановичу, ви вже оголосили попередню заявку команди. Можна сказати, що на Євро-2016 у «синьо-жовтих» буде оптимальний склад?

- Втрат немає, поки всі в строю, живі-здорові. Попереду ще навчально-тренувальний процес, будуть контрольні ігри. Дай бог, щоб ніхто з футболістів не отримав травми, а навпаки, всі проявили себе по максимуму і були готові віддати всі свої сили і вміння на полі. Попереду ще два тижні - готуємося.

- Наскільки добре ви встигли вивчити суперників або розбір ще попереду?

- Інформації про кожну команду більш ніж достатньо. Є відео і контрольних ігор наших суперників, і конкретних гравців, які виступають в різних чемпіонатах. Потрібно цю інформацію правильно подати, надати її футболістам в потрібному обсязі - щоб не мало і не дуже багато, а дозовано. Тоді вони її сприймуть і будуть знати, чого від кого чекати.

- Ви особисто дивилися умови, в яких буде жити і грати збірна України?

- Ні, там були наш менеджер Сергій Барановський, а також Андрій Шевченко. Було кілька варіантів для облаштування табору, вибрали підходящий в Провансі. Інші учасники фінальної частини також мешкають недалеко від нас, все компактно.

- Неможливо обійти стороною інциденти з бійкою гравців «Шахтаря» і «Динамо», а також сутичку Ротаня і Зозулі з арбітрами. Роман припустив, що такий струс може піти на користь збірній, мовляв, всі виплеснули емоції, а тепер об'єднаються заради єдиної мети. Ви згодні з такою думкою?

- Якщо люди бачать в цьому щось позитивне - добре. Але сама по собі подія негативна. Дай бог, щоб весь цей негатив пішов і залишився тільки позитив. Всі прекрасно розуміють, що собою являє команда, - це сім'я. Якщо в родині такі взаємини - це ж вже не сім'я!

Є певні принципи. Того, хто їх порушує, доведеться прибирати. Футболісти самі це прекрасно розуміють. Так що все залежить від них. Зі свого боку інформацію ми дамо, будемо розмовляти, розмовляти. Просто не покажемо це публіці, не будемо виносити сміття з хати.

Ми завжди вимагаємо від хлопців, щоб емоції були спрямовані не на руйнування, а на творення. Будь-яка людина будь-якої професії по крупицях створює собі авторитет, імідж, а руйнує одним махом, вчинком. Вже потім, коли гравці заспокоюються, «приземляються», самі розуміють, що дійсно вчинили неправильно і так робити не можна.

- Андрій Воронін висловив думку, що помирити всіх повинен Андрій Шевченко - він добре знає футболістів, сам тільки недавно завершив кар'єру гравця, з багатьма разом грав і проти багатьох. Чи згодні?

- А хіба Шевченко не входить до тренерського штабу збірної? Це його обов'язок! Природно, він допоможе, причому вже як тренер. Так, він знає хлопців як гравець, але повинен вже з іншої позиції їм все пояснювати. Гравці прекрасно розуміють, хто їм це говорить і навіщо.

- Як Андрій Миколайович влився в тренерський штаб? Як справляється зі своїми обов'язками? Відчутно вам допомагає?

- У нього все нормально виходить - як і має бути. До Андрія немає ніяких претензій по відношенню до роботи, взаємовідносинам в колективі - він займається своєю справою. Звичний футбольний процес для нього триває, але вже на іншій сходинці.

- На відновлювальний збір ви дозволили гравцям взяти свої сім'ї - це поширена практика?

- Вважаю, від такого збору вплив буде позитивний. У хлопців дуже багато часу йде на роботу, і вони подовгу відсутні в сім'ях. Тому час, який вони провели в Італії з дітьми, дружинами, дасть позитив.

- Із чим у вас у вас асоціюється Франція? Вам подобається ця країна?

- Я бував там і як гравець, і як тренер, тільки на відпочинок не їздив. Відпочивати люблю, як правило, на батьківщині. З негативного можу відзначити те, що відбувається не тільки у Франції, але і у всій Європі, - нестабільна політична ситуація, теракти. Дай бог, щоб вони ні в якому разі не торкнулися ні нас, ні інших збірних, ні уболівальників... А інфраструктура для проведення Євро там на гарному рівні.

- Гравці після закінчення чемпіонату отримали вихідні, а у вас був відпочинок? Як провели час до збору?

- У нас, тренерів збірної, такого інтенсивного процесу, як в клубах, немає, в основному ведемо роботу по збору інформації. Так що спеціальних вихідних не було - ми поєднуємо роботу з відпочинком. Взагалі в Києві я тільки працюю, тут у мене є службова квартира, а живу вдома, в Сумах.

- Як можете прокоментувати зміну клубу Селезньовим і його повернення в «Шахтар»? Ви схвалюєте такий вибір?

- Як я можу схвалювати або не схвалювати, це ж рішення Євгена. Точно так само його рішенням було залишити «Дніпро», перейти в інший клуб, потім закінчити співпрацю з ним і повернутися в Україну. Це ж робив не 18-річний хлопчик, а дорослий чоловік, причому усвідомлено. Якщо він потрібен такому клубу, як «Шахтар», чому він не може бути в збірній? - цитує Фоменка «КП в Украине».