Наставник Цимбалара: «Іллю запрошували в київське «Динамо»

Динамо Київ 27 Травня, 13:49 405
Наставник Цимбалара: «Іллю запрошували в київське «Динамо»
Перший тренер покійного Іллі Цимбалара Едуард Лучін розповів, чому півзахисник свого часу відмовився від переходу у київське «Динамо».

4 червня в Одесі відбудеться матч пам'яті Іллі Цимбалара, відомого в минулому півзахисника одеських СКА, «Чорноморця», московських «Спартака», «Локомотива» і махачкалінського «Анжі». Цей талановитий гравець був відкритий для великого спорту Едуардом Лучіним, який працював у ту пору в футбольній школі «моряків».

«Він був видатним футболістом. Але доля склалася таким чином, що розкрити свої найкращі якості на більш високому рівні йому так і не пощастило. Не дарма кажуть, що у кожної творчої людини є дві речі, що визначають його подальше життя - місце і час. На жаль, Іллюша в один прекрасний день виявився не в тому місці і не в той час. На відміну від його земляка, друга і багаторічного одноклубника і партнера по збірним Юрія Нікіфорова. Його, як і Цимбалар, я в буквальному сенсі слова привів у футбольну школу.

Так ось, Юра зумів вдало змінити і місце, і час - спочатку перебрався з «Спартака» в іспанський «Спортінг» з Хіхона, потім в голландський ПСВ, а потім пограв в японській «Урава Ред Даймондс». Кар'єра Никифорова склалася набагато успішніше, ніж у Цимбалара - в Голландії і Японії він виграв не один титул. Хоча порівнювати їх не можна - кожен із них талановитий по-своєму! Нікіфоров досяг багато чого в футболі завдяки працездатності, дисципліні та вмінню терпіти. Цимбалар ж в одному з інтерв'ю сказав, що не в змозі витримувати великі фізичні навантаження. Саме з цієї причини, до речі, він і відмовив київському «Динамо», куди його запрошували.

Іллюша - творча особистість, яка любила свободу в усьому, в тому числі і на футбольному полі. Він творець, який в силу свого амплуа змушений був виконувати у грі великий обсяг роботи. На жаль, Олег Романцев не до кінця розібрався в його душі. Але незважаючи на це, Ілля ніколи про нього поганого слова не сказав», - цитує Лучіна Matchday.