Богдан Бутко: «Про виклик дізнався за тиждень до початку збору в Італії»

Збірна України 28 Травня, 20:42 956
Богдан Бутко: «Про виклик дізнався за тиждень до початку збору в Італії»
25-річний захисник російського «Амкара» Богдан Бутко розповів про свій виклик до збірної України та оцінив її перспективи на майбутнє Євро-2016.

- Богдан, коли Ви дізналися про те, що викликані в розташування національної збірної України?

- Зараз я точну дату вже й не згадаю. Це було, напевно, десь за тиждень до того, як команда зібралася разом (перше тренування перед виїздом на збір до Італії збірна України провела 20 травня. - Прим.авт.). Спочатку мені подзвонив адміністратор збірної і сказав, що в клуб на мене прийде виклик. І він дійсно прийшов через кілька днів.

- У Вас спочатку була домовленість про те, що Ви приїдете не в Київ, де збірна розпочала свою підготовку, а відразу в Італію?

- Я про такі домовленості нічого не знаю. Відразу ж після закінчення чемпіонату Росії (в заключному його турі Амкар грав 21 травня в гостях з Краснодаром і програв 0: 1. - Прим.авт.) Я з дружиною вилетів до Києва. По прильоту мені ще раз підтвердили те, що я відправлюся з командою на італійський збір.

- Як Вас прийняли в збірній?

- Все нормально. Можу навіть сказати більше - все просто відмінно.

- Чи доводилося Вам уже поспілкуватися з Михайлом Фоменком або ж з кимось із його помічників?

- Ми тільки при першій зустрічі трохи поспілкувалися з Михайлом Івановичем, і все. Індивідуальної бесіди з наставником збірної у мене ще не було.

- Мабуть, Фоменко в своєму традиційному стилі побажав Вам удачі в роботі?

- Так, так все і було.

- Граючи в Пермі за «Амкар», Ви були готові до того, що можете отримати виклик в збірну країни?

- Я сподівався на це, дуже хотів, щоб зі збірної мене запросили. Завжди був радий приїздити в розташування різних збірних команд України, радий бути і в таборі національної команди. Тому, можна сказати, я чекав цього виклику. У мене не було ніяких планів на літню відпустку, нікуди на відпочинок я квитки не купував, так як сподівався на виклик зі збірної.

- Збірна тільки почала свою підготовку до Євро-2016. Як, в цілому, обстановка в колективі?

- Все добре і чудово. Обстановка робоча. Перший етап підготовки проходив в присутності дружин. Правда, вже в суботу вони повернуться в Україну, а ми продовжимо підготовку. У всіх хлопців настрій цілком бойовий.

- Про шанси збірної в групі Євро говорите або намагаєтеся ще на майбутньому турнірі не концентруватися?

- У нас 29 травня контрольна гра зі збірною Румунії. Тому, в останні дні більше розмов саме про румунську збірну і цей поєдинок. Обговорюємо суперника на заняттях з теорії та інше.

- А як Вам особисто шанси збірної на груповому етапі чемпіонату Європи?

- Нам необхідно буде по максимуму зібратися на перші три гри турніру. Ми повинні будемо віддати на полі всі сили. Грати можна з усіма збірними, хоч з Німеччиною, хоч з Польщею, або ж Північною Ірландією. Запорукою успіху має стати чітке дотримання тренерських вказівок і обраного наставником збірної плану на конкретну гру. Якщо впораємося і виконаємо все, про що буде просити тренер, то обов'язково доб'ємося успіху. Хочеться вірити, що груповий етап ми благополучно подолаємо.

- Богдан, позаду вже залишився цілий сезон. Який особисто Ваш функціональний стан на даному етапі?

- Я відчуваю себе просто відмінно. Напевно, навіть краще, ніж відмінно. Відчуваю хороший приплив сил, сповнений запалу і енергії. У Пермі я набрав фізичну форму, самопочуття з цієї причини в ігровому плані хороше. Так що тепер хочу себе з найкращого боку проявити за збірну і допомогти їй у Франції на чемпіонаті Європи.

- Офіційно до 1 червня «Амкар» орендував Вас у «Шахтаря». Як вважаєте, Перм ви вже покинули остаточно?

- Поки про своє подальше клубне майбутнє я говорити не готовий. Знаю лише те, що передсезонну підготовку повинен буду почати в «Шахтарі». Як воно буде далі, подивимося. У «Шахтаря» з'явиться новий тренер. Буду йому доводити своє право на місце в складі команди. І моє майбутнє буде вирішувати вже він, а також керівництво клубу.

- Відхід Мірчі Луческу з «Шахтаря» Вас здивував?

- В цілому, так, здивував. Але, з іншого боку, Луческу вже дуже довго працював на чолі «Шахтаря». Я не знаю, хто саме був ініціатором розставання - сам Луческу або ж президент «Шахтаря». Можливо, в клубі хочуть щось поміняти, щоб зробити наступний крок вперед в історичному розвитку. Так що, відхід Луческу можна назвати і недивним, - наводить слова Бутка «Спорт Арена».