Андрій Василитчук: «Нинішній Тимощук – весільний генерал, штатний психолог збірної»

Збірна України 2 Червня, 21:19 1156
Андрій Василитчук: «Нинішній Тимощук – весільний генерал, штатний психолог збірної» | 19-27
Колишній оборонець національної команди України поділився своїм баченням справ у збірній напередодні Євро-2016.
«Можу припустити, що після відмови від участі в товариському матчі молдован Михайло Фоменко трохи змінив стратегію, - каже пан Андрій. – Враховуючи, що пауза між першим поєдинком Франції і зустріччю з албанцями складає десять днів, тренерський штаб міг завантажити команду настільки, щоб на пік вона вийшла до основних з точки зору боротьби за вихід в 1/8 фіналу матчів проти північноірландців і поляків.

Припускаю, що в зустрічі з албанцями Фоменко моделюватиме варіант гри з командою Північної Ірландії. Бо з Німеччиною та Польщею найближчого суперника неможливо порівняти взагалі. Зрештою, мені не відомо, яку стратегію обере Михайло Іванович. Спробую припустити, що розпочне матч основний склад, а найближчий резерв буде задіяний у другому таймі. З моєї точки зору, у цій зустрічі важливо побачити своє і приховати те, що вже напрацьовано. На місці тренерського штабу я дав би команді локальне завдання в обороні чи атаці на 15-20 хвилин, а решту ігрового часу проводив би обережно. Як на мене, результат у цій грі значення не має. З іншого боку, не виключаю, що для підняття бойового духу наша команда захоче здобути четверту в цьому році перемогу.

Стосовно складу, то мені сподобався хід Фоменка з Караваєвим на лівому фланзі оборони. Не здивуюся, якщо проти албанців Олександр вийде на цій позиції зі стартових хвилин. Причини дві: з одного боку, можливості Шевчука відомі і його можна й приберегти, з іншого – Караваєв молодший, швидший, ігровіший, а отже, в короткотерміновому турнірі може бути задіяним більше, ніж В’ячеслав. Звичайно, недобре, що в клубі Караваєв діє справа, що зараз йому доводиться перелаштовуватися. Але не думаю, що для футболіста серйозного рівня ця проблема невирішувана.
Дуже мене здивувало, що Фоменко не взяв на чемпіонат Європи Гусєва. Олег – досвідчений, не дивлячись на вік, дуже швидкий і стабільний гравець. Найбільша його чеснота – вміння зіграти на багатьох позиціях. Певен, такий футболіст був би для збірної корисним. Однак Фоменко вирішив взяти Тимощука. При всій повазі до Анатолія, нині він – весільний генерал, штатний психолог збірної. Не більше. Не збагну, яка може бути з Тимощука користь на чемпіонаті Європи. Якщо вже брати опорного хава, то ліпше Малишева. Але вочевидь тренерам потрібне знамено, а не футболіст, який справді грає.

Малишев і Петряк були б бажанішими у заявці ще й з огляду на завтрашній день збірної. Взагалі, з цими двома гравцями, з Зінченком і Коваленком у нас вимальовується справді непогана команда на майбутнє. Команда, яку представлятимуть хлопці, котрі люблять і вміють грати у футбол, а не мучаться на полі.

В нападі ж конкуренції Романові Зозулі не бачу взагалі. Альтернативою міг бути Кравець, футболіст у порівнянні з Селезньовим значно різносторонніший і перспективний. Проте Фоменко прийняв рішення неоднозначне з усіх точок зору. На жаль, ми не Іспанія, де фанати впливають на комплектацію мадридського «Реалу» і «Барселони». У нас кадрові рішення приймаються одноосібно й іноді всупереч волі вболівальників. Зрештою, ми як патріоти України свої висновки зробили. У цей складний час людина між проявом українськості і високою зарплатою обрала гроші. Наче й нічого, але в країні війна. З іншого боку, хай би ті, від кого це залежить, війну війною назвали й відкликали з країни-агресора дипломатичні представництва, а з ними – й футболістів. Однак офіційно у нас АТО, а отже, претензії до Селезньова і таких, як він, можемо висловлювати лише по-людськи».