Основна проблема
Очевидно, що команді Німеччини не вистачає правих захисників. Після ЧС-2014 Йоахім Льов на цій позиції пробував декількох гравців. Частіше за інших там виявлялися Себастьян Руді, який не потрапив в заявку збірної на Євро-2016, і Емре Джан, який діяв не дуже переконливо. У збірній немає нікого, хто постійно грає в клубі роль правого захисника, а проблеми Антоніо Рюдигера зі зв'язками коліна ще більше ускладнили ситуацію.
Втім, схожа історія була і два роки тому, і тоді все закінчилося не дуже погано. У Бразилії Льов використовував Філіпа Лама на позиції центрального півзахисника, а лінія оборони складалася з чотирьох номінально центральних беків. Таким чином, надійність була поставлена вище атакуючої міці. Починаючи з чвертьфіналу, Лам був пересунутий на правий фланг оборони.
Тактика
Брак висококласних крайніх захисників змушувала збірну Німеччини експериментувати - на поле виходили три або п'ять гравців лінії оборони. Однак жодна з цих схем не переконали Лева, і навряд чи ми побачимо що-небудь подібне у Франції.
Швидше за все, нас чекають класичні тактичні схеми 4-2-3-1 або 4-3-3. Чемпіони світу спробують більше володіти м'ячем. Якщо вони будуть застосовувати оборонний пресинг, використовуючи схеми 4-4-2 і 4-4-1-1, то зможуть розраховувати на швидкі контратаки.
Збірна
Німеччина навряд чи буде показувати настільки видовищний футбол, як це було в період до і після чемпіонату світу 2010 року. Якщо говорити про мундіаль дворічної давності, то нинішній підхід буде більше відповідати матчу з Францією (1:0) в чвертьфіналі, ніж яскравому поєдинку з Бразилією (7:1) в півфіналі. Ставка робиться на володіння м'ячем і швидкі комбінації. Ризикувати команда не збирається.
Гравці
Місце в воротах, зрозуміло, дістається Мануелю Нойєру. Спочатку лінія оборони мала складатися з трьох центральних і одного крайнього захисника, як це було в Бразилії - Бенедикт Хеведес, Антоніо Рюдігер, Жером Боатенг і Йонас Хектор на лівому фланзі. Через травми Рюдігер пропустить Євро, а це значить, що Хеведес буде грати ближче до Боатенга в самому центрі, а Шкодран Мустафі, Джонатан Та (який змінив у заявці Рюдигера) і Джан будуть змагатися за місце правого захисника. Я вважаю, перевага на боці Джана.
Тоні Кроос повинен зайняти позицію відтягнутого плеймейкера, тобто грати ту ж роль, що і в «Реалі». Самі Хедіра відходить трохи назад і виявляється поруч з Кроосом. Томас Мюллер займеться своїми справами на правому фланзі, але його непередбачувані пересування означають, що захиснику, що грає на одній з ним брівці, слід бути подвійно обережним. Месут Езіл діятиме позаду єдиного нападника.
Таким чином, залишається заповнити дві позиції: центрального нападника і лівого атакуючого півзахисника, де раніше мав грати Марко Ройс. Упевнений, що на одному з вільних місць з'явиться Маріо Гетце - правда, поки не зрозуміло, де саме. Думаю, що він зіграє зліва, тому що Гетце любить зміщуватися в центр, як це робив Озіл на ЧС-2014, і тоді у Хектора з'явиться простір для підключення в атаку.
Виходить, центрфорвардом буде Маріо Гомес, який набрав форму, якщо Лев не вирішить відправити Гетце в атаку, а наліво поставити Андре Шюррле або Лероя Сані.
Коротше кажучи, збірна Німеччини здатна здивувати перед першим матчем у групі С проти України - адже варіантів стартового складу у Льова відразу декілька.
За матеріалами офіційного сайту УЄФА
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!