Роман Сиволап
Нажаль стартовий матч української збірної на Євро-2016 виправдав очікування - наші хлопці виглядали гідно, але не більше того - німецькі футболісти здобули впевнену перемогу.
Стартові склади. Йоахім Лев виставив очікуваний склад із Маріо Гьотце в ролі форварда. Зрозуміло, що фактурний Маріо Гомес був би більш зручним опонентом для Євгена Хачеріді ніж в’юнкий та нестандартний гравець «Баварії».
Матца Хуммельса в центрі захисту замінив Шкодран Мустафі, який став автором надважливого першого голу.
Михайло Фоменко трохи здивував, кинувши в бій 20-ти річного Віктора Коваленко. Юний півзахисник дуже старався, пробіг за 73 хвилини 9,4 кілометрів, але вразити чемпіонів Світу своєю майстерністю не зміг.
Тактика. Обидва тренери вибрали традиційні схеми 4-2-3-1.
Тренер Майншафту вирішив залишити експерименти для товариських матчів і дав можливість підопічним грати в звичний футбол: з контролем м’яча, високим пресингом, зміною позицій представниками групи атаки.
В захисті особливу увагу було приділено лідерам української збірної Андрію Ярмоленко та Євгену Коноплянку, проти яких застосували систему колективної підстраховки. Загалом необхідно зазначити, що з опікою цих гравців німцям вдалося впоратися.
Відсутність класичного центрфорварда змусила німців практично відмовитися від флангових навісів. У той же час, Маріо Гьотце в ролі «фальшивої дев’ятки» робив гру німецької збірної непередбачуваною та незручною для захисту збірної України.
Головною перевагою німецької збірної стали більш якісний склад центральної осі півзахисту, що дозволяє грати в футбол іншого тактичного рівня. Як ілюстрація цього момент на 29 хвилині матчу.
Віктор Коваленко з Сергієм Сидорчуком втрачають м’яч в середині поля і пара німецьких центральних півзахисників моментально створює гольову ситуацію біля воріт нашої команди.
Про, що можна мріяти, якщо Тоні Кроос один мав в півтора рази більше контактів з м’ячем ніж Тарас Степаненко, Сергій Сидорчук, Віктор Коваленко та Олександр Зінченко всі разом – 129 проти 82. Якість коментарі до цього показника потрібні?
Михайло Фоменко намагався компенсувати різницю в класі гравців компактністю на підступах до власного штрафного майданчика зі швидким переходом із оборони в атаку. В першому таймі така система працювала, але іноді німецьким футболістам вдавалося заплутати своїх українських колег.
Як, наприклад, в епізоді на 12 хвилині зустрічі, коли переміщення німецьких футболістів змусило позиційно помилитися Федецького та Ярмоленко.
Щось подібне мало місце і на 48 хвилині матчу.
Шалений темп. Українці не завжди витримували шаленого темпу матчу. Нашим футболістам важко грати на таких швидкостях всю зустріч. При тому, що брак майстерності доводиться компенсувати біговою роботою. Матч Німеччина – Україна виявися самим динамічним на даний момент на Євро команди пробігли на обох 227 кілометрів. І хоча українці пробігли на 2 км більше за німців, футболісти збірної Німеччини більше грали в футбол і показали найкращий результат за кількістю ТТД на цьому Євро - 1057 при 18 % браку.
Вирішальний гол. Не можна стверджувати, що німецька команда виглядала непереможною, особливо в першому таймі. Наші футболісти знаходили свої шанси, але перемогти таку команду пропускаючи м’яч після стандарту вже на 19 хвилині зустрічі майже не реально.
Секунда втрата концентрації Сергієм Сидорчуком призвела до фатального голу від центрального захисника суперників Шкодрана Мустафі.
Враховуючі різницю в класі українцям було дуже важко відігратися, але наші хлопці намагалися.
Шанси українців. Хоча своїми шансами українці не скористалися. У першому таймі наші футболісти змушували помилятися суперників. Найкращі гольові моменти виникали після перехоплень м’яча на чужій половині поля.
Так було на 4 хвилині після відбору Артема Федецького.
Подібна ситуація виникла на 37 хвилині, коли м’яч підібрав Віктор Коваленко.
Якщо в першому епізоді можна говорити про невезіння та геніальну гру Мануеля Нойєра, то в другому – питання до холоднокровності Євгена Коноплянки. Лідер збірної повинен такі епізоди вирішувати без сподівань на рикошет та електронну фіксацію взяття воріт.
Окрім цих двох моментів ми всі пам’ятаємо удар Євгена Хачеріді після кутового – і знову Нойєр.
Женя злетів і завис, як справжня зірка NBA, але Майклом Джорданом йому стати не судилося – Нойєр завадив.
20 хвилин оптимізму. Українці видали дуже якісний відрізок у двадцять хвилин наприкінці першого тайму. В цей час німецька збірна була не схожа на чемпіонів Світу. Не було лише завершення.
Порадував Сергій Сидорчук, який продемонстрував, що вміє не тільки боротися.
Тричі в одній атаці прокинути поміж ніг чемпіонам Світу не вдасться і Мессі. Якби ще б Мустафі втримав – можна було б говорити про ідеальний матч.
Безжальний другий тайм. Наприкінці першого тайму наші хлопці змусили вірити, що не все ще втрачено. Але німці не даремно є чотирьох кратними чемпіонами Світу. В другому таймі німецькі футболісти залишили нашу команду без м’яча і без шансів.
Холодний розрахунок помножений на високу індивідуальну майстерність німецьких футболістів принесли результат.
Окрім дальнього удару Ярослава Ракицького і прориву Андрія Ярмоленко наприкінці зустрічі згадати нічого.
До речі в цьому епізоді знову прекрасно себе проявив Сергій Сидорчук.
Німецькі футболісти мали значно більше нагод збільшити рахунок, але відмінно грав Андрій Пятов.
Нарешті на останніх секундах зустрічі Бастіан Швайнштайгер зумів пробити нашого воротаря.
Висновки. Українська збірна підтвердила, що здатна грати в динамічний футбол. У нашої команди є свої сильні сторони, які створюють проблеми навіть для чемпіонів Світу. Але виникає питання – чи зуміє наша збірна зіграти всі матчі групового турніру в такому темпі? Особливо турбує витривалість вже не юних флангових захисників.
Дуже хвилює відсутність форвардів високого рівня. Роман Зозуля та Євген Селезньов зробили на двох лише 13 вдалих ТТД. Можливо в матчах з не такими грізними суперниками наші форварди знімуть шапки-невидимки.
Поразка від збірної Німеччини з різницею в два м’ячі та перемога поляків над збірною Північної Ірландії ускладнює турнірне становище українців. У такій ситуації розраховувати вже на прихильність долі не варто, необхідно самим творити своє майбутнє.
Матч з німецькою збірною несподіванкою не став – все склалося, як передбачалося перед зустріччю. Вищий індивідуальний і командний клас німецької команди дався взнаки. Українцям зараз необхідно готуватися до наступного матчу і доводити свій клас у матчі з непоступливою, але не особливо майстерною збірною Північної Ірландії.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!