Прес-конференція Андрія Павелка щодо результатів збірної України на Євро-2016

Збірна України 24 Червня, 13:45 599
Прес-конференція Андрія Павелка щодо результатів збірної України на Євро-2016 | 19-27
Президент ФФУ відповів перед журналістами за провальний виступ збірної України на чемпіонаті Європи.

- Моєю головною метою на сьогодні було дати оцінку тому, що відбувається. Оцінка як вболівальника - незадовільно. Результат очевидний. У Франції ми спілкування з колегами про такі ж ситуації, в яких вони були свого часу, наприклад, Німеччина й Іспанія, Ісландія і Бельгія. Це дає нам величезний багаж інформації, щоб ми зробили аналіз ситуації. І для того, щоб у наступні рази, коли ми вийдемо на форуми, ми не просто грали, а гідно виступали.

Дуже важливо найближчим часом все проаналізувати, не концентруватися на одномоментних завданнях - відбір на ЧС-2018, ЧЄ-2020, а ставити більш стратегічні цілі. В цьому плані ми не повинні забувати, що у нас відбувається у внутрішньому чемпіонаті. У стартовому складі збірної грають в основному гравці з УПЛ. Дзеркало того, що відбувається у нас в країні - війни між клубами, особистостями. Все це склалося воєдино. На жаль, одне з моїх головних завдань, як мінімум, щоб у нас була толерантність, щоб інтереси клубів не були вище, ніж ігри національної команди.

Сьогодні наш футбол переживає одну з найбільш історично важких ситуацій. Не з власної вини ми бачимо, як у вчорашніх грандів немає впевненості в завтрашньому дні. Треба сказати і про те, що ми йдемо від олігархічного чемпіонату до більш реального за економічними показниками. Бажаємо нашим клубам завжди досягати максимальних результатів у єврокубках. Але кожен день змінюється економічна ситуація в клубах, в країні. Треба дати загальну оцінку тому, що відбувається в нашому чемпіонаті. Ребрендинг не тільки УПЛ, а й Першої та Другої ліг. Ми бачимо, як клуби обіграють мільярдерів. Той же «Лестер». У нас повинні бути цілі для успішного виступу. Гордість за свою країну. Для цього, впевнений, всім нам належить гарненько попрацювати. З організаційних питань ми зробили все, що було потрібно.

Дуже важливо, щоб до середини липня максимум, коли відбудеться Виконком, Семен Альтман надав нам інформацію, пропозицію про головного тренера команди, яка буде грати у відборі до ЧС-2018. Часу на розкачку немає, через пару місяців збірна знову збереться. Також важливо розуміти, що не тільки ЧС-2018 важливий, але і ЧЄ-20.

Ми побачили на ЧЄ, що у нас були моменти, але реалізації абсолютно не вистачало. І в цьому наша головна проблема, наш пропуск. Ми всі пам'ятаємо голи Шевченка на ЧЄ-2012 у ворота Швеції. Зараз немає того, хто може забивати голи.

Кожен відбірковий цикл ми приймаємо рішення сьогодні на сьогодні. Це наш головний виклик. Я поділяю відповідальність за виступ збірної на ЧЄ. Треба обрати та представити стратегію розвитку футболу до 2030 року, де все буде кардинально змінено у роботі збірних різного віку. Щоб майбутні лідери футболу усіх років мали одну і ту ж концепцію розвитку свого таланту, щоб вони мали можливість стати членами колективу, який має гордість нести звання - збірна України.

Як ми бачимо, ті країни, які я називав вище, видали результат, реформувавши свою структуру.

Потрібно зробити аналіз, подякувати футболістам. Вони в міру сьогоднішньої ситуації, в міру можливості змогли вибачитися за провал. Ми зобов'язані мати таку ж сміливість робити реформи, щоб потім радіти не тільки виходу, а й успішному виступу команди на турнірі.

До сьогоднішнього дня у нас не було єдиної концепції розвитку футболу, від дитячо-юнацької школи. Щоб вона дозволяла тренерському штабу працювати в єдиній системі, котора буде прийнята. Щоб у тренерського штабу на кожну позицію було 2-3 кандидати, з якими можна було б ставити важливі завдання

Анонсую 2 події:

1) найближчий виконком в середині липня. Розглянемо пропозицію робочої групи по тренерському штабу;

2) залучивши до роботи всіх, кому наш футбол не байдужий, розробити стратегію розвитку футболу до 2030 року.

У нас в країні розвинена європейська підтримка на кожному матчі. Низький уклін кожному вболівальнику, який був на стадіоні, біля телевізора. У найскладніші часи, не в момент перемог. Особливо в матчі з Польщею.

Ми отримали сім'ю, справжню сім'ю українських уболівальників. Від відповідальності перед ними і залежить наша рішуча позиція зі зміни роботи системи українського футболу. Це головне наше досягнення на Євро.

- Що заважало вивчити досвід інших країн до Євро?

- Всі ці збірні мали провальний досвід виступу на форумах. Упевнений, що саме провал на першостях змусив їх зробити реформи, змінити стратегічну ситуацію. У кожної з країн був різний термін, але вони чітко дотримувалися плану, не відволікалися на емоції. Очоливши ФФУ, ми були весь час послідовні у завданні виходу на Євро. Концепція була обрана ще минулим керівництвом. На переправі коней не міняють. Неправильно робити різкі зміни, висновок з усього циклу, говорячи про те, правильно чи ні ми йдемо, за статистикою. Ми ніколи не виходили через відбір, не виходили з групи на Євро. Лише отримавши повну інформацію від виступу, можна про щось говорити.

- Ви багато говорили про концепцію футболу-2020 і 2030. Ми жертвуємо ЧС-18? І які є претенденти на пост головного тренера команди?

- Було б блюзнірством сказати, що цикл до 2018 року ми провалюємо, не ставимо ніяких цілей. Особливо людям, для яких 2018 рік буде піком в кар'єрі. Ми не можемо собі дозволити не показати їхні максимальні якості.

Критерії для майбутнього тренерського штабу будуть розширені. Якщо їхня концепція буде припускати ризики, при яких ми вийдемо до концепції, котра збігається з концепцією футболу-2020 і 2030, можна запропонувати варіант контракту 2+2. Якщо буде видно, що команда рухається до поставленої мети, то контракт буде продовжений за рішенням Виконкому. Для мене ці критерії будуть основними. Обмежень немає - тренером може бути як українець, так і іноземець. Упевнений, що для прийняття рішення повинна бути відкрита дискусія. Виконком - відкрита структура, де є футбольні люди, які представляють всю футбольну систему України. Вони не повинні бути обмежені рамками - симпатії, громадянство. Тільки завдання, які ставить перед собою головний тренер і ФФУ.

- Хто конкретно винен та яка ваша особиста відповідальність у провалі збірної на Євро-2016? Чому Шевченко і Тимощук не допомогли налаштувати атмосферу?

- Після матчу з Північною Ірландією я був у роздягальні. Після другого матчу я не звернув уваги на відсутність української телекамери. А ось після Польщі я дуже здивувався. Після гри з німцями - спокійно дав коментар. Після третього поєдинку я шукав нашу камеру - не знайшов. Перед першою грою я був у Франції, легко погодився на прес-конференцію. Після - я був в Україні, чисто фізично не міг бути на прес-конференціях. А чисто для реклами себе з'явитися на екрані... Це не зовсім правильно, це зайве.

Перед відльотом пріоритетом було примирення різних сторін, футболістів. Ми введемо футбольну прокуратуру, яка зможе переглядати рішення дисциплінарних органів. За 26 років ніхто цього не робив. Але про який мікроклімат ми можемо говорити, коли наш головний медійний партнер розриває ланцюжок між гравцями, нагнітає атмосферу? Чому будь-яку студію наших програм не використовують для примирення футболістів? Заради країни, наших уболівальників. А конфлікт роздмухували, нагнітали. І в цьому теж полягає відповідальність.

Із цієї ситуації ми повинні вийти сильнішими. Люди, які роздмухували конфлікт, теж повинні взяти на себе відповідальність.

- У нас один офіційний мовник, а інші канали не є бродкастерами. Чи може ФФУ звернутися до УЄФА, щоб наступний відбір показували не на одному каналі?

- Хотів би сказати про ринкову економіку і про позицію для майбутнього нашого футболу. Я проти обмежень для ринкової економіки. До речі, ми були на останньому місці за викликами щодо договірних матчів у Європі. Для цього ми прийняли перший закон щодо посилення покарання за такі поєдинки. Після цього нас відзначали як країну, яка різко змінила свою позицію з цього питання. Ми розуміємо ті виклики, ті проблеми, ті пухлини, які можуть зруйнувати гру. Футбол - вище, ніж спорт. Позиції ФІФА і УЄФА єдині. Всі, хто цим користується, несуть покарання. У цих органів філософія така, щоб ті, від кого залежить розвиток футболу, були толерантними, не було монополій, а була повага один до одного.

- Які організаційні висновки ви зробили для себе у світлі можливого проведення фіналу Ліги чемпіонів 2018 року в Києві?

- Ми розуміємо, що можемо підвищити інтерес до футболу для майбутнього покоління. Так, майбутній фінал змінить критерії. І історична можливість провести його в Києві... У майбутні 50 років, напевно, не можна буде його провести через зміну тих самих концепцій, вимог. Президент України підключив максимальні міри для вирішення питання, щоб 14-15 вересня на виконкомі УЄФА ми отримали право на проведення фіналу ЛЧ. Для нашої країни принципово важливо, щоб у травні 2018 року фінал ЛЧ був на НСК «Олімпійський». Багато роботи зроблено. Надані гарантії, ми спілкувалися з Кабміном, КМДА, готелями...

- Які зарплати отримують тренери та футболісти саме цієї збірної? Чи будуть вони змінені?

- У всіх ЗМІ обговорювалося, що наш тренерський штаб - один із найбільш низькооплачуваних у Європі. Фінансовий аспект не повинен бути головним, але він повинен відповідати тому, що ми - країна з дуже непростою ситуацією. І політичною, і геополітичною.

- 8 мільйонів, які виплатить УЄФА, куди підуть? Хто понесе відповідальність за провал, якщо по персоналіях? І третє питання - ви сказали на недавньому Виконкомі, що розпустите УПЛ, а окремі клуби гратимуть у дворовому футболі...

- УЄФА для всіх фіналістів розробляв цифру 12 мільйонів. Виконком УЄФА визначив, що треба виділяти 8. Ця сума була розділена на транш для того, щоб участь збірних була гарантована. А не так, що якась федерація витратила все за день і грошей немає для вильоту на Євро для команди. Також були розписані суми за вдалу участь. За перемоги, за нічию. Ми провалилися, преміальні платити нема за що, нікому. І до речі, ніхто з наших збірників не піднімав питання про преміальні. Залишок грошей буде витрачено на інфраструктуру.

Відповідальні за провал усі. Якщо хтось думає, що «кішки на душі не шкребуть» - він помиляється. У багатьох було передчуття вдалої гри нашої команди. Важливо не перекладати відповідальність. Сьогодні наші люди воюють, вмирають за Україну. Клуби не грають на своїх стадіонах. Величезне дякую керівникам, які вкладають чималі гроші в такі важкі часи.

Розпуск УПЛ? Трохи неправдива інформація. Це був діалог, одними з пунктів було прийняття Регламенту УПЛ. Було питання - де пропозиція? Давайте розглянемо. А їх немає. Запропоновано старий Регламент. Де робота? Немає її. Люди, які її проводять, повинні узгоджувати свої дії. Це не правильно. Хтось вклав більше, хтось менше в футбол. Це неповага. До кожного треба ставитися, по можливості, об'єктивно. Є питання, пропозиція? Зібралися, обговорили, вирішили, наскільки це можливо. 12 команд підтримали. Так, мені це не подобається, я хотів би, і вважаю правильним, щоб було 16 команд. Але сьогоднішні реалії такі. Були обговорені питання щодо створення робочих груп по тому ж Регламенту Кубка України.

- Перший транш грошей вже прийшов. Розкажіть більш детально, куди підуть гроші, на які проекти? Ми зустрічали в аеропорту збірну, було 2 чартери. В одному летіла збірна, в іншому - члени делегації, журналісти, інші люди, деякі з них взагалі незрозумілі. Наприклад, і ваш колега по фракції. За чиї гроші?

- Перший транш ми витратили на проживання у Франції. Решта грошей піде на розвиток інфраструктури.

Чартери? Перший літак був заброньований. Ні одна збірна світу не кидала своїх гравців, незважаючи на результат. Другий чартер був для того, щоб привезти туди тренерів, членів Виконкому. Інша частина була віддана турагенству. Вона була доступна. Захотів один депутат, другий... не знаю, хто там летів.

- «Дніпро» буде починати з -6 очками? Заборона на трансфери? «Гірник» (Кривий Ріг) знявся?

- Щодня з'являються радісні новини з ПФЛ. Але і з'являються неприємні новини про колективи з УПЛ. Але будемо мужніми, дана ситуація в нашій країні вперше. Будемо приймати рішення, щоб футбольні академії, клуби залишалися в нашому футболі. Буде повна підтримка з боку ФФУ.