Експерт: «Ні німці, ні італійці правил під час пробиття одинадцятиметрових не порушували»

Світовий футбол 3 Липня, 17:21 884
Експерт: «Ні німці, ні італійці правил під час пробиття одинадцятиметрових не порушували» | 19-27
Німеччина - Італія: суддівський аналіз матчу.

Після критики, яка лунала на адресу головного арбітра матчу Німеччина – Італія Віктора Кашшаї з вуст футбольних експертів, свою оцінку роботі угорця дав екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар. Експерт, зокрема, роз'яснив процедуру пробиття одинадцятиметрових ударів та нововведення в правилах, які стосуються цього елементу гри.

«Віктор Кашшаї провів, напевно, один з найкращих своїх матчів. Ніяких суттєвих помилок арбітр не припустився. Та й взагалі в матчі майже не було суддівських помилок, за винятком хіба що моменту на 29-й хвилині, коли перший асистент арбітра зафіксував у Гомеса офсайд, якого не було. Але це не прерогатива Кашшаї, - відповідальність за цей момент лежить на плечах асистента.

В цілому, Кашшаї давав грати, але в той же час вміло присікав грубощі по відношенню до суперника. В другому таймі протягом трьох хвилин показав три жовтих карточки італійцям - і мав рацію, бо італійці діяли грубо та експресивно.

Щодо призначення одинадцятиметрового удару претензій теж немає, - продовжує експерт. – Боатенг зіграв, наче баскетболіст чи волейболіст.
Матч перейшов в серію пенальті, за підсумками якої в футбольної громади були найбільші претензії до Кашшаї: нібито суддя дозволяв здійснювати недозволені маневри тим чи іншим гравцям. Хотів би розкласти все по деталях.

Мало просто сказати «правила забороняють здійснювати обманні рухи в процесі виконання одинадцятиметрового». Бо насправді правила значно ширші. І ні італійці, ні німці цих правил вчора не порушували, - каже Мирослав Ступар. – В новій редакцій правил написано наступне: «Застосування обманних рухів після завершення розбігу гравцем, який виконує удар, забороняється (обманні рухи під час розбігу дозволяються). В разі такого порушення арбітр зупиняє гру, попереджає гравця і поновляє гру вільним ударом незалежно від того, було забито м'яч чи ні».

Поясню від себе. Розглядаючи біомеханічну структуру аналізу техніки виконання ударів по м'ячу, можна виділити три основних фази рухів: попередня, підготовча і робоча фази. Попередня фаза – це розбіг футболіста, який може бути з зупинками, паузами, обманними маневрами, фінтами (як це робив Бонуччі). Правила гри цього не забороняють.

Підготовча фаза – це постановка опорної ноги і відведення махової (замах). Рухи тут повинні бути цільними і рівномірними; обманні рухи тут недопустимі. Те саме стосується і робочої фази, де рух ударної ноги до м'яча і удар по м'ячу повинні бути як єдине ціле. Це, в принципі, ми й бачили у вчорашній серії пенальті. Зокрема, можна виділити удар Боатенга: футболіст розбігся, зробив паузу, але на підготовчій та завершальній фазах удару обманних рухів не здійснював.
Щоб легше все зрозуміти, додам, що нова редакція правил забороняє пробивати одинадцятиметровий так, як свого часу Артем Мілевський на чемпіонаті світу 2006 пробив у ворота Швейцарії», - зауважив Мирослав Ступар.

Нагадаємо, Німеччина в серії пенальті переграла Італію з рахунком 6:5 і вийшла до півфіналу Євро-2016.