До рубрики «Герой футбольного дня» Олександр Зінченко потрапляв уже двічі. Сьогодні – третій раз. А вперше до вітчизняного інформаційного простору молодий гравець стрімко увірвався восени минулого року. Тоді громаду здивувало рішення тренерського штабу збірної України штучно заграти Зінченка за національну команду, аби не віддати талановитого півзахисника до лап східних ворогів.
Зважаючи на звичку росіян прибирати до своїх рук усе чуже, рішення щодо Зінченка було вірним. Не вірними були процедура реалізації цього рішення, а також сам факт вказівки головному тренерові, який мав місце в ситуації. В підсумку ця історія стала частиною великої футбольної трагедії під назвою «провал збірної України на Євро-2016».
Але настав час забувати негатив і дивитися у майбутнє. А в найближчому майбутньому Зінченко виглядає саме тим, навколо кого потрібно будувати нову збірну України. В цьому контексті перехід молодого українця до «Манчестер Сіті» - вигідний відразу з кількох ракурсів. По-перше, перейшовши до англійського клубу, Зінченко попрощався з клубом російським, перебування в якому гальмувало розвиток Олександра з точки зору набуття авторитету. По-друге, виграє Зінченко й з суто ігрової точки зору – навіть якщо наступний сезон проведе не у складі «містян», а в обоймі нідерландського «ПСВ». По-третє, цей перехід повинен посприяти набуттю Зінченком психологічної стійкості, а також остаточно вбити спекуляції, пов'язані з його іменем.
Ці спекуляції ведуться, переважно, агентами та окремими експертами. Зокрема, гостро про перехід Зінченка до «Ман Сіті» висловився одіозний Дмитро Селюк, а ще раніше словоблудством, пов'язаним з цією темою, страждав Андрій Воронін. Але в даному випадку красномовніше за футбольних експертів говорять факти: на придбанні Зінченка особисто наполягав Пеп Гвардіола, і сума в п’ять мільйонів євро як компенсація за цей трансфер - ознака того, що рішення запросити Зінченка було обдуманим і запланованим.
Та й логіка, якщо чесно, в цьому трансфері простежується. Пеп Гвардіола прийшов до Манчестера будувати нову команду (про це сам іспанець зазначав у своїх інтерв'ю), а для нової команди потрібні нові гравці. Ноліто і Гюндоган – це підсилення основного складу, а Зінченко і Аарон Муй – інвестиції в майбутнє (хоча австралійцеві уже 25). До речі, трансфер Муя до «Манчестер Сіті» з «Мельбурн Сіті» докорінно підриває теорію Селюка про Зінченка як прибиральника газонів. Як бачимо на прикладі Аарона Муя, трансфер українця – не одиничний випадок запрошення до стану «містян» нерозкритого таланта. А там, де не одиничний приклад – там тенденція. Пеп Гвардіола має свою концепцію розвитку клубу, і один з елементів цієї концепції – робота з не розкрученими гравцями.
Тож далі все залежатиме виключно від Зінченка. Шанси у нього будуть неодмінно.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!