Ключова статистика
Найкращий бомбардир: Маріо Гомес (2 голи)
Найвища точність пасів: Тоні Кроос (92% передач)
Найвища точність ударів: Маріо Гомес (71% передач)
Найбільше шансів створено: Озіл (18: 1 ассист і 17 ключових передач)
Найбільше карток: Хуммельс (2)
Не зіграли жодного матчу: Лено, Та, тер Штеген, Вайгль.
Шлях на ЄВРО
Німці потрапили в одну групу зі збірною України, яку в першому турі перемогли з рахунком 2:0. Потім Бундестім скатала нульову нічию з поляками, а в останньому турі мінімально переграла Північну Ірландію.
В 1/8 німців чекала легка прогулянка у вигляді збірної Словаччини (підопічні Льова забили супернику 3 м'ячі), а ось в чвертьфіналі - важкий матч проти збірної Італії, яку Бундестім змогла переграти тільки в серії пенальті (основний час закінчився з рахунком 1:1 ). У півфіналі німці натрапили на господарів турніру - французів - і програли їм.
Кнут
Чого не вистачило німцям для виходу в фінал? Мабуть, ніхто краще не розповість про німців, ніж найкращий експерт по Німеччині в країні, Віктор Вацко:
- Ми говорили, що у німців були кадрові проблеми. Не було Хуммельса з його хорошою атлетичністю і хорошим своєчасним швидким першим пасом. Не було Хедіри, який в прекрасній формі підійшов до цього чемпіонату Європи, і, дійсно, вони з Кроосом регулювали на пару гру команди. Самі - один з небагатьох центральних півзахисників, який дуже класно вміє атакувати, підключатися з глибини... Це додаткова опція в різноманітті атак збірної Німеччини. Він хороший в атаці, в контролі м'яча, веденні гри... Хедіра сильніший за Джана. Також не було Маріо Гомеса як форварда на вістрі атаки...
Що ми бачимо в результаті? Збірна Німеччини ще в першому таймі виглядала більш-менш цікаво з точки зору контролю м'яча і ведення атакуючої роботи. У другій половині зустрічі, на мій погляд, позначилися 120 хвилин плюс серія пенальті з італійцями. Позначилося коліно Бастіана Швайнштайгера, який просто пропустив три місяці кінцівки сезону, зіграв матч проти Угорщини і кілька хвилин в попередніх матчах, знову зламався і не міг вести гру. Плюс Маріо Гомеса мені найбільше не вистачало в кінці матчу.
Мюллер? Ця історія з Мюллером на вістрі атаки - серйозний прорахунок Льова. Не будемо говорити, які варіанти у нього були, але цей факт, що Льов сліпо вірив в Маріо Гетце як центрфорварда - це був прорахунок. Маріо Гомеса він викликав після дуже тривалої паузи в національну збірну, тому у нього був Гомес, таранний форвард, а альтернативи йому не було.
Що стосується Франції, то вона блискуче використала помилки збірної Німеччини. Просто дві помилки - безглузді, дурні. У першому моменті напрацював на гол Грізманн - був пенальті. Другий момент: невдало м'яч вибиває Нойер, Грізманн випереджає Швайнштайгера, той першим дотиком шипами просто «протикає»... І все.
Ось таке пояснення поразці німців дав Віктор Вацко в програмі «Великий футбол. ЄВРО-2016». Від себе додамо, що Бундестім не вистачило «божої іскри» - футболіста, який міг би «зробити різницю» завдяки індивідуальним діям, хоча б майстерному удару. Так, звичайно, у німців було чимало кадрових проблем, звідки - досить нудний футбол і невелика кількість створених моментів... Однак після другого голу французів у Бундестім були шанси, і чимало, але, як дивно би це не звучало, в збірної Німеччини не знайшлося людини, яка би забила хоча б один важливий м'яч. Ні центрфорварда, холоднокровного «вбивці» з інстинктом хижака, ні будь-якого іншого футболіста, який зміг би впевнено зіграти у вирішальній стадії.
Пряник
Кого можна похвалити у німців? Нам сподобався Джошуа Кімміх - 21-річний крайній захисник, який запам'ятався хорошими підключеннями до атак своєї команди. Так, не все у Джошуа вийшло, іноді він помилявся, але, в цілому, це дуже перспективний і талановитий футболіст, що він і показав. До своїх вправ у волейболі сильну гру показував Джером Боатенг... Як сказав Віктор Вацко, дуже гарно виглядали центральні півзахисник німців - Кроос і Хедіра: першому би наш експерт, за його словами, вже зараз віддав би Золотий м'яч. А ще, як не дивно, сподобався у німців Маріо Гомес - футболіст, завдяки якому виникала гострота в штрафному майданчику суперника, який дуже правильно діяв саме на передовій, тому саме моменти з його участю виявлялися найнебезпечнішими. Що говорити - вік віком, а майстерність залишається з гравцем в будь-якому віці...
Що сказати наостанок? Нам здається, німців чекає невелика перебудова. Льову (або комусь іншому) належить розібратися, на кого ж все-таки робити ставку в центрі нападу. Як зробити так, щоб збірна Німеччини знову навчилася створювати моменти - і протягом всього матчу, а не коли «припре». І як заново зробити зі збірної Німеччини «машину» ... Загалом, обов'язково буде цікаво. Втім, з німцями по-іншому і не буває.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!