Чому Євро-2016 - справжнє розчарування

Світовий футбол 11 Липня, 09:31 701
Чому Євро-2016 - справжнє розчарування  | 19-27
Чемпіонат Європи, який завдяки реформам мав стати видовищним, виявився справжнім розчаруванням.

Фінал між Португалією і Францією став першим в історії ЧЄ, в якому команди не забили в основний час. Начебто, тут вже можна було б ставити крапку. Але ми продовжимо.

Цілий місяць футболу замість трьох тижнів, як це було раніше, у 2012-у і в попередні роки. 51 матч замість 31-го і, відповідно, більше призових для футбольних асоціацій, збірні яких брали участь. Кожна збірна-учасник отримувала, як і раніше, по 8 млн євро, але переможець ЧЄ заробив 27 млн ( в 2012-у було лише 23 млн).

Більше футболу - більше трансляцій. Прибуток УЄФА зростає. Всі задоволені. Особливо такі команди, як Албанія, Румунія та навіть Україна. За старої системи нашої команди на Євро б не було, бо треті збірні не мали шансу боротися у плей-офф. А тепер збільшення кількості учасників з 16 до 24 дало свої плоди.

І здавалося, що буде інтрига, цікавий футбол, але щось пішло не так. Справа тут навіть не у російських фанатах, які билися у Марселі і не у махачах у фан-зоні біля Ейфелевої вежі в день фіналу - футбол був якийсь нудний.

Самі посудіть. Чемпіон Європи, збірна Португалії, із 7 матчів на ЧЄ в основний час здобула перемогу лише в одному. Три матчі в групі звела внічию. Основний час матчів 1/8 фіналу з хорватами (1:0 в ОТ) і 1/4 фіналу з поляками (в серії пенальті) - також нічиї. В 1/2 фіналу здолали Уельс 2:0 в основний час, а у фіналі з Францією - знову овертайм і там 1:0. Це найкраща збірна Європи.

На цьому Євро команди на груповому етапі економили сили. Бігли лише дебютанти типу Північної Ірландії та Ісландії, хотіли щось показувати. Інші очікували чогось, розраховували сили. В плей-офф ми бачили такі матчі, наприклад, як вже згаданий Португалія - Хорватія, коли за 90 хвилин не було жодного удару в рамку воріт. Траплялися виключення як Італія - Іспанія (2:0). Але в цілому - якась нудна картина.

І є прямий доказ цього. За 51 матч було забито 108 голів. В середньому - 2,1 за гру. На Євро-2008 за 31 матч глядачі побачили 77 голів - 2,4 за гру. На Євро-2012 - 76 голів і ті самі 2,4 за матч.

Дане Євро стане останнім, яке приймає одна країна. Вже в 2020 році - у 13 містах в 13 країнах.

Такі вони, реформи Платіні, якого відсторонили від футбольної діяльності.

Євро-2016 хочеться забути якомога швидше через провал нашої збірної, озвірілих фанатів і антифутбол.