Маркевич у ФФУ: весільний генерал чи сірий кардинал?

Збірна України 14 Липня, 22:25 866
Маркевич у ФФУ: весільний генерал чи сірий кардинал? | 19-27
Міркуємо, чому Мирон Богданович прийняв пропозицію Павелка.

«Дякую вболівальникам, які хотіли бачити мене наставником збірної в голосуванні UA-Футболу. Мені це приємно, але наразі є так. Маємо допомогти Шевченку, щоб у нього все вийшло», - вчора Мирон Богданович обмежився невеличким коментарем і пообіцяв поспілкуватися розгорненіше після призначення. Однак навіть зі сказаного, з урахуванням участі пана Маркевича у вчорашньому підписанні договору ФФУ з компаніїєю «Polytan», цілком зрозуміло, що відновлення співпраці між найдосвідченішим вітчизняним тренером і Федерацією – вже реальність.

Найімовірніше, кабінет Мирона Богдановича у храмі футболу на Лабораторному провулку знаходиться саме навпроти кабінету його давнього знайомого пана Кочетова. Почувши недолугий жарт з уст Ігоря Миколайовича під час заходів, присвячених відкриттю заводу з виробництва штучних полів в Україні, пан Маркевич іронічно скривився. Звісно, він розуміє, у якому середовищі буде працювати, очоливши Комітет збірних команд. Ось тому й виникає два запитання: «Навіщо це Маркевичу?» і «Навіщо спеціаліст, який не буде танцювати під дудку, очільникові ФФУ?». Власне, в цьому матеріалі пошуком всебічних аргументів і займуся.

Навіщо це Павелку

Не дарма очільник футбольної Федерації входить до лав політичної сили чинного президента держави. Пан Порошенко воліє не боротися з людьми, в яких бачить реальну і дієву опозицію, а працевлаштовує їх. Найяскравіший приклад – нинішній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, який донедавна займав пост очільника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

Аналогічна ситуація з Маркевичем. Керівник ФФУ розуміє, що поміж українських тренерів Мирон Богданович користується найбільшим авторитетом серед уболівальників. Пан Павелко теж бачив результати розмаїтих опитувань і в час, коли недавній наставник «Дніпра» залишився без роботи, проіґнорувати його кандидатури не міг. Оскільки ж із іменем майбутнього керманича збірної в ФФУ визначилися давно, Миронові Богдановичу вартувало зробити таку пропозицію, яку він би сприйняв всерйоз і від якої не відмовився б. Тим паче, що з досвідом Мирона Богдановича від цієї співпраці може бути неабияка користь.

Навіщо це Маркевичу

Мирон Богданович зараз без роботи і, судячи з ситуації в українському футболі, працевлаштування, яке відповідало б рівню амбіцій цього спеціаліста, з’явиться не скоро. Якщо ж з’явиться, то посаду очільника Комітету збірних команд пан Маркевич може залишити так само скоро, як Юрій Миколайович Калитвинцев - керівництво громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання тренерів». Крім того, Миронові Богдановичу вочевидь вдалося працевлаштувати свого давнього харківського знайомого Євгена Красникова. Посада спортивного директора збірної, найімовірніше, з’явилася як один з компромісів, котрий дозволяв розпочати співпрацю.

Разом з тим, керівництво Комітетом збірних повинно стати для пана Маркевича новим, раніше не пізнаним досвідом. Найімовірніше, Мирон Богданович разом із паном Красниковим матиме змогу впливати на комплектацію національної команди.

Навіщо це Шевченку

У штаб нового наставника збірної, якщо не трапиться чогось несподіваного, увійдуть виключно іноземці. Вельми сумнівно, що крім Рауля Ріанчо, з яким наразі ще тривають перемовини і гарантії, що іспанець дасть позитивну відповідь, немає, хтось із тріо Тассотті – Малдера – Харо серйозно цікавився українським футболом і має достатнє уявлення про резерви, якими здатна поповнитися національна команда. А отже, відчуття на талантів Маркевича і селекційний хист Красникова мають стати в нагоді принаймні на початковому етапі роботи.

Зрештою, все це припущення. Очевидне інше – «весільним генералом» Маркевич іти на службу в ФФУ не погодився б. Навіть якщо комусь здалося, що саме такою посада керівника Комітету збірних команд наразі є. Натомість «сірим кардиналом» Миронові Богдановичу не дозволять бути ті, хто його на цю роботу запрошував. Отже, мова іде про чітко обумовлені функції. Існує, правда, інша, зовсім фантастична версія. Якщо їй вірити, то у п’ятницю виконком ФФУ проголосує за тренерський дует Шевченко – Маркевич і до відбору на мундіаль-2018 спеціалісти готуватимуть команду спільно. Щоправда, наразі цей варіант виглядає неймовірним, тому й обговорювати ризики сенсу не бачу.

Іван Вербицький