П'ять найкращих матчів Євро-2016

Світовий футбол 20 Липня, 16:57 771
П'ять найкращих матчів Євро-2016 | 19-27
Емоції після яскравого Євро-2016 осіли, і UEFA.com з холодною головою обрав п'ятірку найкращих з 51 матчу турніру у Франції.

22.06: Угорщина - Португалія 3:3

У цьому матчі було все: фактор шоку, гра на зустрічних курсах і чудові голи. Все почалося з Золтана Геро, який влучив у ворота ударом з напівлету. Незадовго до перерви Нані відновив рівновагу, але на самому початку другого тайму Болаж Джуджак знову вивів угорців вперед. Трохи пізніше Кріштіану Роналду став першим в історії футболістом, який забивав у фінальних стадіях чотирьох Євро. Знаковий м'яч форвард провів п'ятою. Але і це було не все. Джуджак зробив рахунок 3:2, і знову на допомогу португальцям прийшов Роналду, який здобув важливу нічию. Завдяки заробленому очку збірна Португалії поряд з угорцями пробилася в 1/8 фіналу. Усе інше, як то кажуть, вже історія.

27.06: Італія - Іспанія 2:0

Кінець золотої ери іспанського футболу? Переможці двох попередніх чемпіонатів Європи на момент початку матчу не програвали в фінальних стадіях Євро протягом десяти років. Саме іспанці розгромили «Скуадру адзурру» в фіналі 2012 року (4:0), однак голи Джорджіо К'єлліні та Граціано Пелле забезпечили команді Антоніо Конте переконливий реванш.

01.07: Уельс - Бельгія 3:1

Багато хто вже бачив «червоних дияволів» у фіналі, особливо після того, як команда Марка Вільмотса потрапила в легшу половину сітки плей-офф. Все йшло за планом, коли в дебюті Раджа Наїнгголан надпотужним ударом відкрив рахунок. Але у дебютантів фінальної стадії чемпіонату Європи були інші ідеї з цього приводу. Ешлі Вільямс відновив паритет, а потім Хел Робсон-Кану вивів валлійців вперед. У кінцівці Сем Воукс здорово пробив головою і встановив остаточний результат на табло.

02.07: Німеччина - Італія 1:1 (6:5 пен.)

В активі збірної Німеччини сім перемог на великих міжнародних турнірах, але до Євро-2016 німцям жодного разу не вдавалося обіграти Італію на чемпіонатах світу або Європи. І це з восьми спроб! Матч в Бордо вийшов драматичним. Месут Озіл відкрив рахунок, але в кінцівці «Скуадра адзурра» відповіла голом Леонардо Бонуччі з пенальті. Все вирішувалося в затяжний серії післяматчевих 11-метрових. Німці зробили в ній за кілька хвилин більше промахів, ніж за попередні 40 років, але все-таки вирвали перемогу.

03.07: Франція - Ісландія 5:2

В 1/8 фіналу ісландці вибили з боротьби Англію, а на груповому етапі зіграли внічию в матчі з португальцями. Однак в Сен-Дені їх казка закінчилася, адже до перерви вони встигли пропустити чотири м'ячі. Колбейн Сігторссон у другому таймі розмочив рахунок, потім влучно пробив Олів'є Жиру, але останнє слово залишилося за Біркіром Б'ярнасоном. Мешканці півночі покинули Євро з високо піднятою головою, а в Рейк'явіку на них чекав королівський прийом.