Покарання за самовдоволення. Швейцарські ЗМІ про матч «Янг Бойз» - «Шахтар»

Футбол України 4 Серпня, 14:06 871
Покарання за самовдоволення. Швейцарські ЗМІ про матч «Янг Бойз» - «Шахтар» | 19-27
Після першого матчу третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів між «Шахтарем» і «Янг Бойз» швейцарські ЗМІ були готові капітулювати перед донецьким клубом, для проформи кажучи про слабку надію на чудо.

Але вчора на «Стад де Свісс» дійсно сталося щось неординарне - гірники, маючи всі козирі на руках, поступилися путівкою в раунд плей-офф Ліги чемпіонів. Тепер уже радості журналістської братії в Швейцарії не було меж.

Газета Blich пише, що «українці були покарані за своє самовдоволення»: «Після приблизно рівної першої половини гри з невеликою перевагою донецької команди, «Янг Бойз» нещадно вдарив у другому таймі. Гостям навіть трохи пощастило, так як після двох голів Кубо Бертоне влучив в поперечину. Зрештою, бернці були винагороджені в серії післяматчевих пенальті».

Покарання за самовдоволення. Швейцарські ЗМІ про матч Янг Бойз - Шахтар - изображение 1

Приз кращого гравця матчу за версією Blich, звичайно ж, дістається автору дубля японцеві Юі Кубо, який міг би зараз готуватися до матчів Олімпіади. А ось головним невдахою названий Тарас Степаненко, який втратив можливість вирішити результат протистояння на користь «Шахтаря». Не оминуло стороною видання і момент, коли Степаненко збив Кубо, критикуючи рефері Буке, який не побачив «кристально чистий пенальті».

Сайт видання «20 хвилин» зазначає, що якби не травма Герндта в першому матчі, Кубо зараз був би в Ріо на Олімпіаді. При цьому похвалу заслужив не тільки японець. «Сулеймані зіграв важливу роль в обох голах, Оаро виграв безліч дуелей, Саного виконав значну роботу в центрі поля при руйнуванні атак суперника, нарешті, Мвого вберіг команду від голів у свої ворота... У той же час півфіналіст минулої Ліги Європи намагався вирішити задачу, не витрачаючи багато сил. Бразильська атака рідко включала темп, з яким «Янг Бойз» не міг впоратися тиждень тому. Особливо гірникам не вистачало Бернарда», - пише «20 хвилин».

Berner Zeitung свій матеріал, присвячений грі, назвав «Чудо в Берні. Версія 2.0» (Дивом в Берні називають перемогу збірної Німеччини у фіналі ЧС-1954 над Угорщиною - прим. Ред). «Реаліст в перерві напевно сказав би: Шахтар тримає все під своїм контролем, навряд чи щось загрожує українському гранду. Фанат «Янг Бойз» міг стверджувати: все йде за планом. Незабаром рахунок стає 1:0, і противник занервував, - так починається звіт про матч. - Футбол прекрасний тим, що ви ніколи не знаєте, чим все закінчиться. Ви можете продовжувати мріяти навіть тоді, коли ситуація здається безнадійною. «Лестер» - чемпіон Англії, Ісландія в чвертьфіналі Євро, Уельс - в півфіналі. Так чому «Янг Бойз» не міг перемогти «Шахтар»?» - задається питанням журналіст Фабіан Рух.

При цьому він дивується тому факту, що найчастіше на матчі єврокубків «Янг Бойз» приходить менше глядачів, ніж на поєдинки швейцарського чемпіонату. Втім, трохи більше дев'яти тисяч уболівальників створили фантастичну атмосферу на трибунах.

Автор називає поєдинок найкращим спектаклем у виконанні «Янг Бойз» за останні роки і нагадує, що в раунді плей-офф команда Хюттера зіграє з кимось із п'ятірки «МанСіті», «Порту», «Вільярреал», «Аякс» чи гладбахська «Боруссія»: «Реаліст скаже, що у ЯБ немає ніяких шансів. Вболівальник Янг Бойз парирує: хто пройшов «Шахтар», той може потрапити в груповий етап Ліги чемпіонів».