Експерт: В «Динамо» є заборгованість із зарплатою, а «Шахтар» виплачує бонуси

Динамо Київ 8 Серпня, 14:38 502
Експерт: В «Динамо» є заборгованість із зарплатою, а «Шахтар» виплачує бонуси
Цікава інформація про заробіток футболістів.

Капітан київського «Динамо» Андрій Ярмоленко - найбільш високооплачуваний український футболіст УПЛ, він отримує більше $ 1,5 млн на рік. Ці цифри підтверджує Фокусу колишній динамівець, а нині футбольний агент Олег (ім'я змінено).

«Щоб ви розуміли, в «Динамо» і «Шахтарі» зарплати виплачують у гривнях за поточним курсом згідно з раніше укладеними контрактами, що передбачають певні доларові суми. Тобто практично всі гравці основного складу щомісяця отримують не менше мільйона гривень кожен», - розповідає Олег.

Агент зазначає, що навіть в «Динамо» є двомісячна заборгованість по зарплатах, але саме такий термін дозволений ФІФА без санкцій. А Рінат Ахметов своїм «гірникам» мало того що платить вчасно, так ще і додає гравцям бонус - $50 тис. Кожні три місяці за постійне перебування не в Донецьку, часті перельоти, готелі та ін.

За словами Олега, найменші зарплати в клубах УПЛ зараз пропонують донецький «Олімпік», новачок ліги Кропивницька «Зірка» - до 50 тис. грн на місяць і одеський «Чорноморець» - максимум 70 тис. А, наприклад, міцний середняк ліги «Олександрія», маючи стабільне фінансування від аграріїв, зірок не запрошує і платить максимум 100 тис. грн на місяць.

Але, як відзначають оглядачі, апетити гравців збірної України значно вищі. І вони не співмірні як з нинішнім станом української економіки, так і вітчизняного футбольного господарства.

«Нещодавно ми вели переговори про перехід українського футболіста в бельгійський клуб, який в минулому чемпіонаті посів друге місце. Бельгійці готові платити футболісту близько 30 тис. євро на місяць «брудними». Це виходить приблизно 240 тис. євро на рік «нетто». Зрозуміло, що у гравців нашої збірної немає бажання переходити в клуби такого рівня, тому що навіть в умовах фінансової кризи дома вони заробляють більше», - констатує Олег.