Скільки втратить «Шахтар» через виліт з Ліги чемпіонів

Футбол України 10 Серпня, 14:45 414
Скільки втратить «Шахтар» через виліт з Ліги чемпіонів
Якщо виліт «гірників» з Ліги чемпіонів став розчаруванням для вболівальників клубу, то фінансисти рахують суми недоотриманого прибутку від такого неочікуваного провалу. А сума назбиралась чимала.

Ще минулого року УЄФА запровадив нову схему розподілу призових від участі в єврокубках. Згідно з нею, «Шахтар», якщо б пройшов «Янг Бойз», отримав би мінімум 3 мільйони євро. Це ті кошти, які передбачені для «невдах» раунду плей-офф Ліги чемпіонів. Переможці пар отримують 2 мільйони євро. Але за участь у груповому турнірі кожному з них також гарантовано ще 12 мільйонів євро. Також передбачені бонуси за перемоги та нічиї в групі – 1,5 та 0,5 мільйони євро відповідно.

Для прикладу, в минулому сезоні «Шахтар» таким чином мав заробити мінімум 15,5 мільйонів євро за участь у груповому етапі ЛЧ: прохід стадії плей-офф, участь у групі і одна перемога (на офіційному сайті «Шахтаря» поки не опубліковано фінансовий звіт за минулий сезон). Слід припустити, що в цьому сезоні у «помаранчево-чорних» був би аналогічний результат. Тож ця сума – 15,5 мільйонів євро – те, що не потрапить у скарбничку «гірників». В найгіршому випадку – 14 мільйонів євро.

Така сума – 15,5 мільйонів – це навіть більше, аніж можуть отримати «гірники» при перемозі в Лізі Європи з найкращим результатом. Адже в цьому турнірі значно менші призові: 2,4 мільйони за груповий турнір, 360 тисяч євро за перемогу і 120 тисяч євро за нічию на груповій стадії; переможцю групи ще 500 тисяч євро, друге місце – 250 тисяч євро; участь в 1/16 фіналу – 500 тисяч євро, в 1/8 фіналу – 750 тисяч євро, чвертьфінал – 1 мільйон, вихід в півфінал – 1,5 мільйона. Участь у фіналі: 6,5 мільйона переможцю, 3,5 мільйона тому, хто програв. Тобто показавши найкращий результат, клуб зможе отримати лише 15,31 мільйона євро.

Та перші гроші від УЄФА «Шахтар» може записати собі в прихід. Вилетівши в третьому відбірному раунді ЛЧ, команда отримає «виплати солідарності». Вони складуть 400 тисяч євро.

Можливі фінансові недоотримання через можливу меншу кількість глядачів на матчах Ліги Європи.