1927.kiev.ua ділиться фото та цифрами, які дізнався після візиту до «секретних» кімнат «Олімпійського», та просто вважає цікавими.
Перше весілля на НСК «Олімпійський» відсвяткували у 2013 році – провести його на найбільшому стадіоні країни вирішила відома телеведуча Соломія Вітвіцька. До дня народження «Олімпійського» Соломія подарувала музею історії арени свою весільну сукню – мабуть, єдиний неспортивний експонат. А відсвяткувати весілля, іншу визначну подію, або ж зізнатися в коханні на НСК тепер може кожен – найбільш сміливі роблять це прямо у перерві матчів.
Двічі «Олімпійський» приймав великі футбольні турніри: ще під назвою Республіканський стадіон – матчі футбольного турніру Олімпіади-1980 (усього в Києві було проведено шість ігор групового турніру й один чвертьфінал), та Євро-2012 (три матчі групового етапу, один із чвертьфіналів і фінал турніру).
Три роки назад, до 90-річчя «Олімпійського», був відкритий музей історії стадіону, який постійно поповнюється новими експонатами, пов’язаними з подіями, котрі приймала арена – від пам’ятних футбольних матчів до концертів Depeche Mode, Red Hot Chili Peppers і Muse. Наприклад, капітан київського «Динамо» Олександр Шовковський нещодавно презентував музею свій ігровий светр із побажаннями та воротарські рукавички, Парафан-клуб «Динамо» сьогодні подарував картину-мозаїку, зроблену власноруч, а найсильніша жінка планети Ольга Лящук – футболку, отриману з рук Арнольда Шварценеггера.
Більше чотирьох мільярдів гривень (а точніше – 4,6 млрд) було витрачено на реконструкцію «Олімпійського» у 2008-2011 роках.
Майже п’ять десятків метрів (49,5 м) – така висота стадіону від рівня поля до найвищої його точки. Інколи співробітникам НСК доводиться використовувати драбину, щоб піднятися з трибун на трохи меншу висоту – до табло, якщо вони виходять із ладу.
8 днів знадобилося, щоб розстелити натуральний газон на «Олімпійському», який витримував на собі і по два матчі за тиждень, і танці десятків тисяч меломанів.
9:1 – це найбільша перемога на НСК «Олімпійський», яку київське «Динамо» здобуло у 2013 році над донецьким «Металургом».
12 серпня 1923 року вважається днем народження «Олімпійського», який спочатку називався Червоним стадіоном імені Троцького, а за 93 роки свого існування пережив п’ять реконструкцій.
38 місяців продовжувалася реконструкція арени до Євро-2012.
100 відсотків глядацьких трибун накриває мембранний дах «Олімпійського», який є одним із найбільших у Європі. Його площа - 48 000 кв.м, а вага – 1 кг/кв.м.
390 камер спостереження знаходяться всередині стадіону та ще 16 – зовні. Усі вони координуються з контрол-рума, де служба охорони «Олімпійського» слідкує за безпекою, поки ми дивимося футбол або розважаємося на концерті. Зображення, яке надходить із камер, можна збільшити аж до облич – так і вираховуються найбільш активні підпалювачі фаєрів та інші порушники порядку.
Із 1996 року арена, яка протягом свого життя називалася стадіоном імені Хрущова, Київським центральним стадіоном і Республіканським стадіоном, носить назву Національний спортивний комплекс «Олімпійський».
73 950 вболівальників – рекорд матчів чемпіонату України на НСК «Олімпійський», який був встановлений на поєдинку «Динамо» – «Шахтар» у 2001 році. Після останньої реконструкції стадіон вміщує 70 050 вболівальників, тож це досягнення залишається абсолютним.
75 823 – стільки глядачів зібралося у 2014 році на концерт «Океану Ельзи», і ця цифра поки що є офіційним рекордом відвідуваності головної арени України. Число людей, що проходять через турнікети стадіону, у лайв-режимі виводиться на монітори у контрол-румі, що дозволяє легко контролювати завантаженість входів і відслідковувати наповнюваність «Олімпійського».
Підготувала Олена Лукічова
Вітаємо улюблений НСК «Олімпійський» із днем народження! Бажаємо провести ще більше яскравих подій та стати ареною для великих футбольних і не тільки перемог українських спортсменів!
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!