Дьємерсі Мбокані: «У нас з Ребровим не було хороших відносин, а Блохін хороший тренер»

Динамо Київ 15 Серпня, 09:37 653
Дьємерсі Мбокані: «У нас з Ребровим не було хороших відносин, а Блохін хороший тренер»
Форвард «Динамо» в інтерв'ю «Профутболу» розповів, що ж сталося у його стосунках з головним тренером, чому не хоче повертатися в «Динамо» та поділився думками щодо свого майбутнього.
Мої заняття за індивідуальною програмою - це показник того, що на мене не розраховують. Як правило, коли тренер хоче бачити футболіста в своїй команді, то після його повернення проводить з ним бесіду. Але я не говорив з Ребровим про свої перспективи в команді. Мені здається, в «Динамо» розуміють, що я піду, тому і не розраховують на мене. З київським клубом у мене діючий контракт, але я хочу піти. Якщо буде хороша пропозиція - піду. Ні - значить, доведеться залишитися.
Слова Реброва? Я розумію, чому він так говорить. Це нормально, але всі знають, що відбувалося в минулому сезоні. У нас з Ребровим не було хороших відносин. У тренера своя команда і інші футболісти, на яких він розраховує. Тому у мене велике бажання піти. Думаю, мені буде важко повернутися в український футбол після АПЛ. Приїхати до Києва в гості, погуляти - із задоволенням. Але не грати. Якщо я йду вперед, то не хочу повертатися назад.
Брюссель - це мій будинок, а «Андерлехт» - дуже важливий для мене клуб. Мені телефонували звідти і питали про Теодорчика. Я сказав, що він хороший нападник, який багато працює на полі. На тижні я був у Брюсселі, і після гри ми з ним зустрілися. Він щасливий бути в «Андерлехті», і я радий його переходу, тому що в «Динамо» у нього було мало ігрового часу.
Коли Ребров був тренером, і я повернувся після травми, то відразу відчув, що він на мене не розраховує. У нього була інша команда. Я говорив, що хочу грати, і дуже хотів грати. Але це нормально. Якщо тренер не хоче, щоб я був у його команді, то це теж нормально. Я не звик сидіти на лавці запасних. Якщо Ребров вважає, що я не граю на команду, то це його справа. Коли є новий тренер, він має своє бачення в голові і сам повинен вибирати, кого ставити. Ви бачили, як я грав в Англії? Там чемпіонат сильніший, ніж в Україні. Я атакував і захищався - працював на команду.
На жаль, «Норвіч» вилетів з АПЛ. Якби він залишився, то за контрактом я б продовжив там грати. У мене було і є багато пропозицій з інших чемпіонатів, але я хочу грати в Англії, тому і чекаю пропозицію звідти.
У мене були дуже хороші відносини з Олегом Блохіним. Саме він покликав мене в «Динамо». Ми часто спілкувалися і жартували. Я дуже поважаю його як тренера і легендарного футболіста. Він - фігура, яку поважають в Україні та за її межами. Мені було дуже комфортно працювати з ним. Тим, хто вважає, що у мене складний характер або що я не граю на команду, нехай згадають мій перший сезон в «Динамо». Не було ніяких проблем. Я був одним з кращих нападників чемпіонату і лідером серед асистентів. Я робив все для команди. Блохіну був потрібен час для створення команди. Згадайте, що було багато новачків. Просто не було результату, і всі хотіли щось змінити. Але все одно я вважаю Блохіна хорошим тренером, тому що він добре розуміє футбол.
І давайте не забувати, яким був тоді чемпіонат України. Сьогодні є два клуби - «Динамо» і «Шахтар». А тоді дуже сильними були «Металіст», «Дніпро» і «Чорноморець». Це потрібно брати до уваги. Я поважаю Реброва, він двічі зробив «Динамо» чемпіоном. Це дуже важливо, я не тримаю на нього зла. Я дуже люблю «Динамо» і президента клубу, і знаю, що він любить мене. Навіть, якщо б Ребров сьогодні сказав, що готовий почати нашу історію спочатку, мені було б важко повернутися. Його ставлення до мене не таке, якого б мені хотілося. Не таке, як було при Блохіні.
Спочатку в Англії було дуже важко. Я багато працював з тренером з фізичної підготовки, але відчував довіру з боку головного тренера. Саме тому у мене був шанс показати себе на тлі найсильніших клубів в світі. АПЛ дуже змінила мене. Там потрібно все віддавати на полі. Грати в нападі, в захисті, битися і боротися.
Думаю, з динамівців в Англії міг би заграти Ярмоленко. Він технічний футболіст. Головне, щоб він був готовий віддавати всі сили на полі. Також там могли б себе проявити Хачеріді і Драгович. Ця трійка - найсильніші гравці «Динамо».