Ліга Парі-Матч. Підсумки 4-го туру

Футбол України 16 Серпня, 09:05 1163
Ліга Парі-Матч. Підсумки 4-го туру | 19-27
Лідери, наче змовившись, здобувають вольові успіхи, а «Волинь» та «Чорноморець» покращують собі настрій першими перемогами.

Господарі-гості. Приїжджі команди цього разу домінували, адже вони здобули 3 перемоги проти 2-х у тих, хто грав вдома. Ще один поєдинок не виявив сильнішого. Загальне становище у цій суперечці з боку господарів складається зараз так: +13 =5 -6.

Великі перемоги. З різницею хоча б у 3 м’ячі виграв лише «Чорноморець», який в Одесі не залишив шансів «Олімпіку» - 3:0. Всього у турнірі відбулось 8 переконливих перемог (6 в активі господарів, 2 – у гостей).

Вольові перемоги. За сценарієм, коли одна команда програє по ходу зустрічі, а зрештою досягає максимального результату, завершились 2 зустрічі – перші подібні у новому сезоні. Так, «Шахтар» проти «Карпат» перетворив цифри 0:2 на 3:2, а «Динамо» зі «Сталлю» після 0:1 досягло підсумку 2:1.

Голи. У другому турі поспіль команди на всіх відзначаються 15-ма голами, 8 з яких провели господарі, а ще 7 – гості. Всього у змаганнях арбітри вказували на центр 73 рази (46-27). Середня результативність звітних ігор – 2,5 м’ячі, загальна – 3,04.

Перший тайм – другий тайм. Загальні тенденції спрацювали і цього разу. До перерви проведено 6 гольових атак (5 були щасливими для господарів, одна – для гостей), після відпочинку цифри зросли – 9 (3-6). Актуальне співвідношення результативності двох таймів: 31 (24-7) – 42 (22-20).

Автоголи. Двічі з початку Ліги Парі-Матч футболісти вражали ворота партнерів по команді, і обидва рази це робили представники «Зірки». Цього разу у складі дебютанта Володимир Баєнко таким чином допоміг «Волині» виграти.

Дублі та хет-трики. Єдиний випадок, коли хтось забив двічі, відбувся в Одесі, де захисник «Чорноморця» дуплетом «вистрілив» у ворота «Олімпіка». Це 5-й гольовий «дубль» сезону, а ще був один хет-трик.

Попередження. Вдвічі частіше грубо порушували правила господарі, у пасиві яких 22 «гірчичники», а ще 11 у гостей, що у сумі дає 33 подібні покарання. У турнірі жовтих карток всього було 117 (62-55). У середньому судді у турі показували по 5,5 попереджень, зведений показник також підвищився – 4,88.

Вилучення. Через червону картку Едгара Малакяна «Сталь» вдома залишилась у меншості у грі з «Динамо». Рахунок вилучень між господарями та гостями зрівнявся – по одному.

Пенальті. Двічі гравці підходили до 11-метрової позначки, кожен раз цю процедуру виконували вдома. Андрій Блізніченко («Дніпро») вразив ворота «Ворскли», а от Андрій Запорожан («Олександрія») запустив м’яч над поперечиною воріт Олексія Шевченка («Зоря»). Це вперше подібний вирок виявився невикористаним. Усі 6 пенальті сезону виконували господарі, 5 досягли мети, що визначає відсоток ефективності – 83,3.

Глядачі. Чергові поєдинки зацікавили 24 039 любителів футболу з точки зору походів на стадіон. Найбільше з них побачили у Дніпрі протистояння господарів з «Ворсклою» - 7 005. Усього 24 поєдинки зібрали 117 303 глядача. Середній показник туру – 4 007, Ліги Парі-Матч – 4 888.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− Забивна серія «Шахтаря» нараховує 29 поєдинків, переможна – 4.
− «Динамо» не втрачає очок у 5-ти зустрічах поспіль.
− «Зоря» повертається з очками з 4-х останніх виїздів.
− «Дніпро» у 8-ми останніх домашніх зустрічах не поступається і забиває.
− «Ворскла» у гостях пропускає від 5-ти останніх опонентів. Полтавчани першими у новому сезоні двічі поспіль зіграли внічию.
− «Сталь» у 12-ти матчах поспіль не дає собі забити у перші півгодини ігрового часу.
− «Олімпік» у гостях 6 разів поспіль без перемог та із пропущеними м’ячами.
− «Волинь» перервала 5-матчеву домашню безвиграшну серію.
− «Олександрія» перебуває без забитих м’ячів протягом 233-х хвилин.
− Якщо «Чорноморець» вдома виграє, то з «великим» рахунком. Так відбувається втретє поспіль. Востаннє одесити на своєму полі вигравали «скромніше» ще 9 листопада 2014 року («Чорноморець» - «Ворскла» - 1:0).
− «Карпати» у Львові тричі поспіль програють.
– «Зірка» у компанії найкращих українських колективів не може виграти та відстояти у захисті «на нуль» 9 матчів до ряду.

Ювілеї:
− «Зірка» у Чемпіонатах України програла 100 поєдинків.
− Денис Гармаш («Динамо») та Тарас Степаненко («Шахтар») досягнули кожен позначки у 10 забитих м’ячів на рівні Прем’єр-ліги.
− Темур Парцванія та Максим Драченко (обидва – «Олімпік») мають по 50 зіграних поєдинків у вітчизняній еліті.