Наші за кордоном. Попереду лідерів. Частина II

Світовий футбол 16 Серпня, 15:35 1336
Наші за кордоном. Попереду лідерів. Частина II | 19-27
​Виявляється, команді Романа Григорчука складніше грати в лізі, ніж у Єврокубках.

Справа в ліміті на легіонерів. Тим часом перший українець з часів Сергія Кандаурова грає у Вищому дивізіоні Португалії, Ігор Пластун й досі страждає від подій двотижневої давнини, українці в Білорусі чимало забивають та асистують, а ось у Казахстані, Росії та Польщі не вражають.

Азербайджан

В «Габалі» завжди гостро постає питання ротації і ліміту на легіонерів. У Лізі Європи Роман Григорчук використовує 9-10 легіонерів, що автоматично свідчить про незадоволення грою місцевих футболістів. Але в лізі він зобов'язаний задіяти п'ять азербайджанців, і в результаті ми бачимо іншу «Габалу». Занадто іншу. В одному з останніх інтерв'ю тренер назвав ліміт на легіонерів шкідливим, штучним рішенням, викликавши чергову дискусію на цю тему в азербайджанській пресі. В будь-якому випадку, гіршу з «двох «Габал» ми бачили в перших двох турах ліги, в матчах вдома проти «Кяпазу» (2-0) та «Інтера» (0-0).

В обох перших таймах «Габала» грала погано - повільно, шаблонно, просто очікуючи на помилки суперника. Лише по разу справді прискорюючись і змушуючи воротаря суперників рятувати свою команду. Дмитро Безотосний по разу брав небезпечні удари з-за меж штрафного (ногою відбив удар з лінії воротарського в першому з матчів). А другий тайм підопічні Григорчука починали пресингом і швидкими контратаками. Різниця в тому, що «Кяпаз» швидко вдалося впіймати на виході «три в один», забити, а далі «радари» впевнено оборонялися (лише один цікавий удар, здалеку низом, Безотосний впевнено відбив) і мали ще 3-4 просто відмінні нагоди на контратаках. А ось пенальті в ворота традиційно незручного «Інтера» на 52-ій хвилині не було реалізовано, суперник заспокоївся, знову перекрив всі шпарини і навіть цікаво атакував.

Цікаво, що в підсумку три головних події в матчі пов'язані з Віталієм Вернидубом. Його довгий пас почав атаку з найнебезпечнішим моментом габалінців в матчі. Він, намагаючись пройти лежачого захисника, влучив м'ячем йому в руку, заробивши пенальті. І він після складного сейва Безотосного (удар низом майже з центру штрафного майданчика) на мить випередив готового добити суперника, влучивши в нього. На щастя для Віталія, м'яч полетів вище воріт. Звісно, Григорчук залишився незадоволений обома матчами.

Наші за кордоном. Поперед лідерів. Частина II - изображение 1

«Реван» не був допущений до виступів у Вищому дивізіоні в новому сезоні, однак Ясін Хамід знайшов новий притулок, підписавши трирічний контракт з віце-чемпіоном країни «Зіре». До речі, теж «безліцензійним», щоправда, «лише» на єврокубки. В перших двох матчах тренер вважав за краще грати без центрфорварда, тому Ясін отримав лише 3 і 5 ігрових хвилин відповідно. Його команда програла вдома «Сумгайиту» і перемогла в гостях «Нефтчі» з однаковим рахунком 1-0.

Польща

В Екстракласі відбулися вже п'ять турів. Тарас Романчук подовжив контракт з «Ягеллонією» і в матчі проти «Легії» (1-1) залишився в запасі. А ось «Рух» (4-1) був повністю переграний у центрі поля, а українець завдав дуже неточного і заблокованого ударів. В обох таймах матчу проти кризового «Лєха» (2-0), на думку головного тренера, його команда мала проблеми з організацією атаки, але загалом грала дуже впевнено в центрі поля. Українець заробив асист пасом під удар здалеку, непогано починав контратаки, пробив головою в руки воротарю.

На початку серпня Тарас розповів про пропозиції з Туреччини і відмову клубу продати його, преса писала про «Коньяспор» і 300 тисяч Євро. А добру форму команди на початку сезону пояснював невеликими змінами в складі і можливістю зігратися на зборах. І новачок ліги «Арка» була просто розчавлена (4-1), центр поля нового лідера першості відіграв відмінно, а сам Романчук заробив асист скидкою головою на Черних в центрі штрафного.

Дмитро Хомченовський ще рік тому міг перейти до «Яги». Але в підсумку втратив сезон в іспанській Сегунді. Польська преса вважає його одним із потенційних зірок ліги, а Романчук (з яким співвітчизник радився перед переходом) говорив про натуральну заміну Євгенові Коноплянці і Андрієві Ярмоленку. Однак адаптація, яку сам Дмитро вважав легкою через «російськомовний контингент» (естонець, литовець і українець) затягнулася, і поки в лізі він відіграв лише 65 хвилин в двох матчах.

У плоцькій «Віслі» були вельми задоволені орендою на рік з київського «Динамо» такого швидкого вінгера, що може зіграти і в центрі, як Віталій Гемега. Який минулого сезону виступав за «Говерлу». Футболіст відмінно виглядав на зборах, забивши непоганий гол, а в першому матчі ліги проти «Лехії» (2-1, 58 хвилин) був одним з найактивніших, постійно вибігаючи в контратаки (фол на ньому під час такої - перша жовта картка сезону) і пасуючи в штрафний, зазвичай з лівого флангу. Він завдав одного трохи неточного удару по воротах, його середня позиція на полі була найближчою до воріт суперника. У матчі в гостях проти «Пяста» (1-2) замінений майже тоді ж, до того програв двобій «на другому поверсі» автору вирішального гола і добре перевів м'яч на партнера під час контратаки (воротар відбив). А результатом повного «зникнення» з поля в матчі проти «Легії» (2-3) стала заміна в перерві і запас в наступному матчі проти «Руху» (2-2).

Наші за кордоном. Поперед лідерів. Частина II - изображение 2

В матчі Кубку проти друголігової «Сталі» з Мєлєця (3-4) Гемега також не грав. Як і вчора у матчі проти «Ягеллонії», виграному його командою з рахунком 1-0. Романчук замінений на 74-ій хвилині, Хомченовський вийшов на заміну на 53-ій хвилині. У рівній грі з мінімумом небезпечних моментів Тарас не запам'ятався нічим, крім чотирьох фолів і жовтої картки. А ось Дмитро діяв активно. Він віддав пару небезпечних прострілів в штрафний і сам двічі загрожував воротам. Обидва удари були неточними, втім, після його удару головою м'яч лише дивом оминув стійку.

В матчі Кубку в гостях проти «Краковії» (1-0) Хомченовський нарешті отримав місце в стартовому складі, причому на правому фланзі атаки. За 82 хвилин на полі запам'ятався низкою небезпечних, але неточних прострілів (один - після технічного фінту), жовтою карткою і втратою м'яча, що призвела до контратаки (воротар). Врятував голкіпер і після програного двобою «на другому поверсі» Романчука (вийшов на заміну на 69-ій хвилині) на лівому фланзі.

Сергій Пилипчук перший матч в сезоні («Заглембе», 0-4) провів на позиції лівого захисника. Експеримент виявився невдалим, в атаці він запам'ятався лише одним неточним ударом, а ось подачу з кутового до третього голу він не зупинив, як і навіс до четвертого, виконаний з-під нього. Мабуть, тому й залишив поле вже на 56-ій хвилині. У матчі проти «Погоні» (1-1) вже грав на звичній позиції лівого хавбека, активно пасував до центру, торкався м'яча майже найбільше в команді. Та в підсумку в підіграванні не досяг успіху, «обмежившись» голом, як справжній форвард почавши забіг, отримавши закид і відтіснивши захисника. Проти «Пясту» (1-1) був далеко не таким активним, завдавши неточного удару і віддавши відмінний простріл на партнера, який дивом не влучив у ворота. А потужний удар активного українця ледве витягнув воротар нещасного «Лєха» (4-1), він же врятував і після пасу Пилипчука на Секульского. Варто зазначити, що Сергій в кожному матчі заробляв фоли і жовті картки і порушував правила сам (одна ж.к.).

В кубковому матчі проти Третьолігової «Пущі» (1-1, 2-3 в серії пенальті, Роман Степанков - 5 хвилин за переможців) Пилипчук не грав. А проти «Лехії» (2-3) в лізі завдав два неточних удару здалеку і запізнився з прикриттям автора навісу до вирішального голу.

Ще в двох кубкових матчах між командами нижчих дивізіонів брали участь українці. Вихованець київського «Арсеналу» Фарід Алі відіграв повний матч за «Ястржеб«є» (Третій дивізіон) проти «Радомяка» (Другий). Команда українця перемогла з рахунком 2-1. А у дербі між «Хойнічанкою» та «Сталлю» з Мьєлєца перемогли господарі, за яких повний матч відіграв Іраклій Месхі, з рахунком 2-0. В 1/8 фіналу «Ястржеб«є» зіграє з «Гурником» з Лєчни, «Хойнічанка» - з краківською «Віслою», а «Ягеллонія» - з «Погонню». Суперник «Пущі» визначиться у матчі «Пяст» - «Лехія».

Артем Путівцев в перших чотирьох матчах не пропустив жодної хвилини. Дуже впевнено (2-0, 6 перехоплень, 5 відборів, штрафний у стінку) відіграв проти «Арки» (2-0), блідо проти «Краковії» (3-2), що завдала по воротах його команди 25 ударів, один з гольових - в сантиметрах від нього. Втім, тоді ж він взяв участь у голі своєї команди, коли на 13-ій хвилині ударом здалеку партнер влучив в нього в штрафному майданчику, і м'яч відскочив до Гутковскісу, який відкрив рахунок. Проти «Заглємбе» (0-2) Артем двічі занадто недалеко вибивав м'яч головою з штрафного, в одному з епізодів повторний пас врозріз закінчився голом. А проти «Гурніка» з Лєчни (2-1) програв результативну верхову дуель, але вже за рахунку 2-1.

В п'ятому ж матчі, в гостях проти «Погоні», Путівцев в одному з епізодів мало не зрізав у падінні м'яч у власні ворота, але м'яч вийшов на кутовий. Це падіння призвело до ушкодження плеча та заміни на 38-ій хвилині. Без нього «Термаліка Брук-Бет» пропустила чотири м'ячі і програла з рахунком 0-5.

Німеччина

Наші за кордоном. Поперед лідерів. Частина II - изображение 3

У двох перших турах Бундесліги 2 Борис Тащі одного разу вийшов в стартовому складі «Штутгарта» («Фортуна», 0-1, 79 хвилин) і одного разу - на заміну («Санкт-Паулі», 1-0, 23 хвилини). Встиг пограти і на лівому фланзі атаки, і під нападником, але на обох позиціях не запам'ятався нічим.

Португалія

22-річний Дмитро Ярчук залишився без команди після того, як сімферопольська «Таврія» припинила існування. Вихованець миколаївського «Торпедо» уклав контракт з турецьким «Трабзон 1461». Його не встигли заявити на лігу, і в підсумку півзахисник не відіграв за нову команду жодного матчу, швидко повернувшись до України. Але цього літа він був серед багатьох гравців, які залишили «Гірник-Спорт» з Горішніх Плавнів. Дмитро був на перегляді в клубі Бундесліги 3, але в підсумку отримав контракт на три роки в «Ешторілі», який посів у сезоні 2015/16 високе восьме місце в Лізі Сагреш. І вже в першому матчі нового сезону (вчора) Ярчук став першим українцем з часів Сергія Кандаурова («Бенфіка», сезон 2000/01), який отримав ігрові хвилини у Вищому дивізіоні Португалії.

«Ешторіл» програв вдома «Фейренсе» з рахунком 0-2, Ярчук вийшов на заміну на 63-ій хвилині і посів позицію правого з трьох опорників. Гру він не загострював, в атаці не запам'ятався нічим, але завдяки в тому числі і його праці «Ешторіл» остаточно перехопив ініціативу і створив свої найкращі шанси забити в матчі. Щоправда, під час гольової контратаки гравець «Фейренсе» без проблем звільнився від слабкого пресингу Ярчука і віддав пас врозріз в штрафний, де вже два його партнери спокійно розібралися з захисниками і воротарем.

Болгарія

Суддівська помилка в матчі Кваліфікації Ліги Чемпіонів між «Црвєною Звєздою» і «Лудогорцем» може коштувати Ігорю Пластуну місця в стартовому складі команди в довгостроковій перспективі. В перших матчах сезону українець вигравав конкуренцію у аргентинця Хосе Луїса Паломіно, але в останніх двох матчах ліги тренер награє останнього, пояснюючи це ротацією, потребою дати ігрову практику новачкові і дискваліфікацією Пластуна на перший матч Плей-офф Ліги Чемпіонів. Тож в матчі проти «Ботева» (4-1) Ігор просидів в запасі. А проти «Левскі» (0-1, перша поразка в сезоні) взагалі опинився поза заявкою.

Білорусь

На цей час відбулися три тури другого кола Чемпіонату Білорусі. Матч між мінським «Динамо» і жодінським «Торпедо» перенесено на жовтень. Лише в двох командах з 16-ти українці не отримували ігрових хвилин. До вашої уваги підсумки виступів українців в цих трьох турах.

«Шахтьор» Солігорськ (2 місце, 4 очка в трьох матчах). Артем Старгородський - 270 хвилин. 1+2 у матчі проти мінського «Динамо» (3-1) - гол чудовим ударом зльоту під поперечину з-за меж штрафного, асист довгим закидом вперед (груба помилка воротаря на виході) та ще один пасом п'ятою на фланзі. Гол не менш блискучим ударом в дев'ятку в один дотик з лінії штрафного («Городея», 2-2).

Наші за кордоном. Поперед лідерів. Частина II - изображение 4

«Іслоч» (3, 9). Олександр Папуш - 270 хвилин. Гол у ворота «Нафтану» (2-0) ударом здалеку, м'яч від поперечини перетнув лінію воріт.

«Крумкачи» (4, 4). Андрій Федоренко - 270 хвилин у воротах, 4 пропущених. Ігор Воронков - 250 хвилин в трьох матчах. Олександр Батіщев - два повних матчі.Михайло Калугін - два повних матчі, жовта картка.

«Динамо» Мінськ (5, 1 очко в двох матчах). Юрій Габовда - один повний матч, гол (замкнув простріл на лінії воротарського), жовта картка. Євген Будник - 161 хвилина.Олександр Нойок - два повних матчі.

«Мінськ» (6, 1). Сергій Кулинич - 195 хвилин в трьох матчах.

«Торпедо» Жодіно (7, 6 очок в двох матчах). Максим Імереков - два повних матчі. Гол (прийняв м'яч на груди після відскоку від поперечини після штрафного і надіслав у ворота), асист переводом на протилежний фланг. Сергій Загинайлов - 145 хвилин.Антон Голенков - 157 хвилин. Сергій Шаповал - 55 хвилин в одному матчі і жовта картка.

«Городея» (8, 3). Олексій Тупчій - 260 хвилин, нереалізований пенальті проти «Слуцька» (1-1, воротар). Гол після закидання в штрафний і гри на випередження («Шахтьор», 2-2).

«Вітебськ» (9, 5). Сергій Шевчук - 219 хвилин (тричі замінений). Олег Карамушка - два повних матчі, жовта картка, гол головою з навісу Шевчука з штрафного удару.

«Славія» (10, 4). Роман Годований - 270 хвилин, жовта картка. Дмитро Воробей - один повний матч.

«Граніт» (12, 1). Родіон Сямук - повний матч, без пропущених.

«Слуцьк» (13, 4). Вадим Мілько - два повних матчі. Богдан Радюк - 270 хвилин.

«Белшина» (14, 0). Вадим Шевчук - два повних матчі.

«Нєман» (15, 5). Сергій Рожок - 270 хвилин, жовта картка. Іван Рудницький - 35 хвилин.

«Нафтан» (16, 0). Руслан Гунчак - 270 хвилин. Єгор Клименчук - 38 хвилин в двох матчах.

Наші за кордоном. Поперед лідерів. Частина II - изображение 5

Росія

У перших трьох турах Чемпіонату Росії п'ять очок здобув «Амкар», за який виступають Антон Шиндер і Олег Міщенко. Олег двічі залишався в запасі. А Антон тричі виходив в «старті» і був замінений у всіх трьох матчах (56-та, 78-ма, 79-та хвилини), отримав дві жовті картки і завдав два неточних удари по воротах. Чотири очки набрали «Анжи» і «Урал». За махачкалінців три майже повні матчі відіграв Пилип Будківський (замінений на 90-ій хвилині в одному з них). Загалом завдав три удари по воротах, в матчі проти «ЦСКА» (0-0) влучив у хрестовину ударом головою з відскоком від газону. 19-річний півзахисник Дмитро Щербак, який раніше грав за юнаків «Кубані», одного разу опинився в заявці. А за «Урал» три повних матчі відіграв Денис Кулаков. Заробив асист в матчі проти «Уфи» (2-0) після стінки і прострілу з правого флангу, взяв участь і в першому голі пасом на хід на фланзі.

Ті ж чотири очки набрала й «Томь», за яку 11 хвилин відіграв Олександр Касьян, двічі залишаючись в запасі. Одне з очок було здобуто в матчі проти «Локомотива» (2-2). На 85-ій хвилині Олександр скинув м'яч головою у штрафному, суперники ніби розібралися в ситуації, але в підсумку Тарас Михалик (який відіграв повний матч) вибив м'яч на футболіста «Томі» Пугіна, який забив ударом з-за меж штрафного. Михалик відіграв п'ять хвилин проти «Зеніту» (0-0) і був замінений на 69-ій хвилині матчу проти «Терека» (1-1). Пас до голу гравця «Терека» пройшов повз нього. В іншому матчі грозненцев (чотири очки загалом) на лаві запасних перебував Ярослав Годзюр.

Лише два очки набрав казанський «Рубін», за який двічі на заміну виходив Марко Девіч. І за менш ніж сто хвилин на полі він встиг тричі загрожувати воротам і забити, чітко з центру штрафного замкнувши навіс («Спартак», 1-1). В іншому матчі отримав жовту картку.

Казахстан

В першому турі Чемпіонського Плей-офф Чемпіонату Казахстану «Кайрат» переміг в гостях «Окжетпес» (травмований Олександр Чижов не грав) з рахунком 3-1 і закріпився на другому місці, відстаючи від «Астани» на сім очок. На самому початку матчу і майже протягом всієї першої половини другого тайму гості дозволяли супернику занадто багато небезпечних атак центром поля. Можливо, саме тому на 68-ій хвилині поле залишивАнатолій Тимощук, який до того відзначився одним не надто небезпечним ударом з лінії штрафного майданчика.

Решта українців грають в Плей-офф проти вильоту, перші матчі якого, на відміну від матчів першої шістки, були вельми нудними. «Жетису» з Артемом Касьяновим програв центр поля останній команді ліги «Акжайику» (0-1). Але й команда Костянтина Дудченкa (87 хвилин) багато не створила. Форвард двічі відмінно скидав на партнерів, але ті схибили з чудових позицій. А удар злету самого Костянтина після прийняття м'яча в центрі штрафного був слабким і воротар легко взяв м'яч.

Не менш нудною була нульова нічия між лідерами плей-офф «Тоболом» та «Атирау». Ігор Яворський впевнено відіграв в центральній зоні господарів, В'ячеслав Шарпарзапам'ятався двома неточними ударами здалеку, а Володимир Аржанов (замінений на 90-ій хвилині) - двома штрафними ударами, неточним і небезпечним низом, взятим воротарем. Шарпар був вилучений з поля на 85-ій хвилині за бійку з суперником.

Передостання команда ліги «Тараз» програла в Караганді «Шахтарю» (0-1). Не допомогли команді Юрія Максимова Тарас Данилюк (70 хвилин), Олександр Пищур іОлександр Алієв, який замінив на 82-ій хвилині Андрія Яковлєва.

Наші за кордоном. Поперед лідерів. Частина II - изображение 6

Тарас, який грав на правому фланзі оборони, завдав неточного удару здалеку, Пищур трохи не влучив у ворота ударом головою в падінні після подачі кутового. З гострого кута не влучив у ворота Яковлєв. А Алієв після розіграшу штрафного небезпечно бив з відскоком від газону - воротар перевів на кутовий.

Серед інших досягнень українців у другій половині літа слід відзначити гол Георгія Гамкрелідзе в матчі грузинської ліги «Самтредіа» - «Сіоні» (4-1), три голи Юрія Верещака в чотирьох останніх матчах литовського «Утеніса» (щоправда, ті три матчі його команда програла), гол Віталія Полянського в одному з тих ж матчів і голи Максима Фещука та Василя Палагнюка в матчі «Дачія» - «Академія» (2-0) молдовської ліги. АДенис Бойко з лави запасних спостерігав за тим, як його «Бешикташ» програє Суперкубок Туреччини «Галатасараю» в серії пенальті.

Фото - офіційни сайти «Штутгарта», «Шахтьора» (Солігорськ), «Торпедо-БелАЗ» (Жодіно), «Вісли» (Плоцьк), «Ешторіла», Vesti.kz, Azerisport.com, Qol.az