Чому Фонсека змушений діставати «конспекти Луческу»

Футбол України 19 Серпня, 13:52 499
Чому Фонсека змушений діставати «конспекти Луческу»
В матчі проти «Істанбула» в Лізі Європи португальський тренер «Шахтаря» Паулу Фонсека зіграв у «старий футбол «гірників» імені Луческу».

Щойно очоливши «Шахтар», португалець Паулу Фонсека вдався до різких змін у складі і тактиці команди. Тренер, якому керівники клубу пообіцяли широкий спектр повноважень, негайно почав цими повноваженнями користуватися, але дещо переоцінив свої здібності, точніше – здібності команди швидко зрозуміти, чого від неї вимагає новий наставник, не кажучи вже про те, що Фонсека зіштовхнувся з головною проблемою – не всі гравці виявилися лояльними до його нових ідей.

Португалець вирішив в деяких випадках «рубати з плеча» і пішов на кардинальні кадрові кроки – деяких гравців, які були основними при попередньому тренері, Фонсека посадив на лавку лише для того, аби мати змогу втілювати у життя власні тактичні плани, а саме – гру в двох нападників і більш мобільну середню лінію, нехай навіть за рахунок надійності і насиченості. Але такі дії тренера дуже скоро призвели до проблем, на які Паулу точно не очікував, і найболючішим ударом став дуже ранній виліт з Ліги чемпіонів, за який, можна не сумніватися, «коучу» сильно дісталося від керівництва. А разом з доганою Фонсеці могли натякнути і на те, що його кардинальна тактична і кадрова перебудова була завчасною, і що непогано було б витягнути старі конспекти Луческу і пограти в футбол, який приносив результати.

Чому Фонсека змушений діставати «конспекти Луческу» - фото 1

Не знаємо точно, чи було все саме так, але факт залишається фактом – вже у сьогоднішньому матчі в Стамбулі ми побачили старий «Шахтар»: з одним нападником, з Ракицьким і Кучером у центрі захисту, з Коваленком, і взагалі – майже той самий «Шахтар», що грав навесні проти «Севільї» у Лізі Європи, тільки дискваліфікований Фред тепер на полі, а юний Малишев поза основою, хоча і він вже з'явився на заміну, чого раніше не було. Отже, Фонсека дав задню? Чи просто тимчасово відступив від своїх задумів, аби гарантувати «гірникам» місце в групі Ліги Європи?

Не знаємо, що там в голові у португальця, але повернення у склад колишніх лідерів принесло свої результати. Ракицький став співавтором першого голу, Коваленко – автором другого, і навіть той факт, що Ракицький пізніше «заробив» пенальті у ворота Пятова, не робить його виступ поганим – в обороні «Шахтар» виглядав дуже солідно і проти «Істанбула» навіть натяків на «пожежі» не було.

Чому Фонсека змушений діставати «конспекти Луческу» - фото 2

Тому залишається дуже мало сумнівів в тому, що революція Фонсеки в «Шахтарі» відкладається і, може, сам Паулу не дуже з цього приводу переймається. Адже «конспекти Луческу» цілком ймовірно можуть зберегти йому роботу в українському клубі, а от впертість могла би призвести до куди більш сумних наслідків.