Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 5-го туру Ліги Парі-Матч

Футбол України 23 Серпня, 10:08 1142
Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів 5-го туру Ліги Парі-Матч | 19-27
Про роботу арбітрів в матчах 5-го туру чемпіонату України.

Експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар проаналізував матчі п'ятого туру чемпіонату України з точки зору суддівських рішень. Як зазначив експерт, п'ятий тур виявився для «людей в чорному» не таким складним як, до прикладу, тур четвертий. Хоча, повністю без суддівських ляпів все ж не обійшлося.

«Олімпік» – «Олександрія» 0:2

Головний арбітр – Ярослав Козик (Закарпатська область)

Мирослав Ступар. Ярослав Козик цей матч, на відміну від деяких попередніх, провів доволі впевнено. Арбітр розібрався зі всіма спірними моментами. Зокрема, коли Лисенко у штрафному майданчику «Олімпіка» імітував порушення правил, Козик справедливо покарав Володимира жовтою карточкою.

На 55-й хвилині була атака «Олімпіка» і відбулося падіння Хомутова у штрафному майданчику. Мала місце боротьба Хомутова з захисником «Олександрії» плече в плече, тому Козик справедливо не зреагував на падіння футболіста донецької команди.

77-а хвилина. Дмитро Леонов по лівому куті увірвався до штрафного майданчика «Олімпіка», де був збитий Віталієм Федорівим. Арбітр призначив одинадцятиметровий удар.

Мирослав Ступар. Одинадцятиметровий на 77-й хвилині – справедливий. Федорів безцеремонно стрибнув в ноги Дмитрові Леонову, який увірвався до штрафного майданчика з лівого кута. Більше того, цей стрибок Федоріва потрібно було покарати не лише одинадцятиметровим, а й жовтою карточкою. Ось тут з боку Козика – недопрацювання.


«Динамо» – «Волинь» 2:1

Головний арбітр – Ігор Пасхал (Херсон)

Мирослав Ступар. Очікувався матч, в якому «Динамо» проявить своїх найкращих якостей. Але вийшла знову невиразна гра. Втім, на діях арбітра це не повинно було відобразитися.

За великим рахунком, Пасхал впорався зі своєю роботою, хоча в одному епізоді міг прийняти більш мудре рішення.

Динамо - Волынь

6-а хвилина. Сергій Сидорчук зіграв грубим підкатом проти Артема Шабанова, в результаті чого захисник «Волині» отримав травму. Арбітр покарав Сидорчука жовтою карточкою.

Мирослав Ступар. Я розумію, що «Динамо» – це авторитет, але потрібно тримати марку і судити справедливо. Підкат Сидорчука проти Шабанова на шостій хвилині зустрічі – це не просто порушення правил, це - агресивна гра. І тут недоречно говорити про «неналежну поведінку», тут має місце «застосування гравцем надмірної сили або жорсткості щодо суперника без боротьби за м'яч». В правилах так і записано.

А боротьби за м'яч тут дійсно не було. Сидорчук незрозуміло з яких причин прямою ногою стрибнув в ноги Шабанова, який в підсумку не зміг продовжити матч. І арбітр покарав «динамівця» лише жовтою карточкою, - так не годиться. За фактом – це червона карточка.

УЄФА і ФІФА завжди закликають до захисту футболістів на полі. Це – одне з головних завдань арбітра. Якщо у нас КДК дієвий, то він повинен розглянути поведінку Сидорчука і винести свій вердикт.

61-а хвилина. Олег Гусєв подав від кутового прапорця. Олександр Гладкий головою скинув м'яча на ближню стійку, Кічак відбив м'яча перед собою, але результативно на добиванні зіграв Гармаш. При цьому гравці «Волині» сигналізували до арбітра про офсайд.

Мирослав Ступар. Олег Гусєв подав кутовий, Гладкий зіграв головою, Кічак парирував, а Гармаш добив. Положення «поза грою» не було, адже в зоні правого оборонця затримався гравець «Волині». Там не було проблем, просто камера не охопила всієї картини і виглядало, ніби Гармаш був дійсно в офсайді. Але арбітр на полі все бачив.


«Шахтар» – «Дніпро» 4:0

Головний арбітр – Микола Балакін (Київська область)

Мирослав Ступар. Інтриги в матчі не вийшло. «Шахтар» продемонстрував клас, а «Дніпро» розчарував відсутністю волі до перемоги. Молоді хлопці – а проти такого суперника не заробили жодного попередження. Ніякої самовіддачі в боротьбі.

Балакін відсудив нормально, хоча його жовта карточка Степаненкові – чистої води формальність. Не повинен арбітр з амбіціями так формально підходити до таких моментів. Йшла 86-а хвилина, рахунок 3:0 – про яку затримку часу могло йтися? Просто так склалося, що Степаненко першим підібрав м'яча, хоча вкидати його з-за бокової лінії не планував, залишаючи Срні. Незрозуміла жовта карточка.


«Зоря» – «Карпати» 2:1

Головний арбітр – Сергій Березка (Київська область)

Заря - Карпаты

Мирослав Ступар. Сергія Березку за підсумками цього матчу можна похвалити. Були два епізоди, коли м'яч влучав у руки гравцям «Карпат» - на 24-й і 76-й хвилинах. Але Березка не зреагував і продемонстрував, що він краще розбирається в подібних епізодах, аніж Арановський або Бойко.


«Ворскла» – «Сталь» 0:0

Головний арбітр – Юрій Грисьо (Львів)

Мирослав Ступар. Матч був достатньо напруженим, хоча й без великої кількості боротьби. Юрій Грисьо нормально вів гру. На 52-й хвилині арбітри справедливо скасували гол кам'янців, забитий з офсайду.

До помарок можна віднести хіба що епізод на 63-й хвилині, коли Грисьо не показав Бартуловічу жовтої карточки за те, що Младен в'їхав в захисника «Сталі», який відбив м'яча головою. Жовта карточка в цьому епізоді була б справедливою, бо Бартуловіч не боровся за снаряд, а просто в'їхав в опонента.


«Зірка» – «Чорноморець» 0:1

Головний арбітр – Анатолій Жабченко (Хмельницький)

Мирослав Ступар. Матч легкий для суддівства. На 41-й хвилині Жабченко справедливо призначив одинадцятиметровий удар за фол Філімонова на Загальському. Гравець «Чорноморця» пояснював арбітрові, що начебто зіграв в м'яч, але Жабченко розібрався в тому, що Філімонов спочатку заплів ноги суперникові, а вже потім, можливо, дійсно зіграв в м'яч.