Герой футбольного дня. Тайсон

Футбол України 23 Серпня, 10:30 1130
Герой футбольного дня. Тайсон
Про ситуацію з викликом до збірної Бразилії Тайсона.

Лукас Моура, Фернандіньо, Давід Луїс, Дуглас Коста – це лише незначна частина тих статусних бразильських футболістів, які, судячи з оголошеного на сайті бразильської Федерації футболу списку, не отримали виклику до «селесао» на вересневі матчі відбору чемпіонату світу-2018.

Це збірна, яка останніми роками ніяк не може вийти з полону тренерсько-агентських авантюр та експериментів. В своєму оптимальному складі і з вмілим фахівцем Бразилія залишалася б однією з найгрізніших сил світового футболу, а так Бразилія є лише сильною, добротною командою. Але не непереможною. І ситуація з викликом Тайсона до складу «пентакампеонів» – показова.

Тайсон (Шахтер)

Тайсон виклику до збірної Бразилії якщо й заслужив, то раніше, ще коли феєрив у «Металісті» або коли розкрився в «Шахтарі» після відходу конкурентів у боротьбі за місце в основі. Тоді це був вибуховий Тайсон, який забивав МЮ, який додавав флангам швидкості, який вміло міг зіграти як на брівці, так і на позиції під нападником. Нині же Тайсон – гравець, у якого на тижні – сім п'ятниць. Нестабільність Тайсона свідчить або про його небажання викладатися в українському футболі, або про особисту внутрішню боротьбу, або ж просто є рисою його дитячого характеру.

Виклик Тайсона до збірної Бразилії на фоні чуток про можливу зміну футболістом громадянства – це не випадковість. Очевидно, добре потрудилися агенти, в інтересах яких було здійняти цю хвилю. Тепер в кар'єрі Тайсона, цілком імовірно, розпочнеться новий етап. Нехай навіть футболіст зіграє за «селесао» лише одну хвилину – це все одно буде гравець збірної Бразилії.

Тайсон (Шахтер)

З таким статусом легше домовлятися щодо трансферу до європейського клубу, такий статус може дати привілеї в процесі перемовин з нинішнім роботодавцем щодо покращення умов, такий статус може сколихнути самого Тайсона, розпаливши в ньому нову іскорку. Одним словом, агенти домоглися свого і зіграли на старій перевіреній схемі: надали не дуже відомому у Бразилії футболістові значимості, пов'язавши з його іменем резонансну тему щодо зміни громадянства.

По суті, дане питання (про Тайсона і збірну Бразилії) – це чужий монастир. І нам зі своїм уставом влазити туди – не гоже. Історія з натуралізацією Тайсона з самого початку виглядала підозріло, тож українські претензії на футболіста й далі залишатимуться лише в клубній площині. «Шахтар», якому належить контракт Тайсона, від виклику півзахисника до збірної Бразилії, напевно, виграє. Тож ситуація, за великим рахунком, догодила усім.