Юрій Мороз: «Загалом вже визначилися зі складом команди на ЮЛЧ»

Динамо Київ 25 Серпня, 09:05 522
Юрій Мороз: «Загалом вже визначилися зі складом команди на ЮЛЧ»
Старший тренер команди «Динамо» (U-19) прокоментував гру своїх підопічних у переможному поєдинку з «Олександрією» (2:0).

- У першому таймі нам було трохи легше, адже ми грали за вітром, що дуже допомагало. Володіли перевагою, контролювали ситуацію на полі, забили два м'ячі, плюс не реалізували ще кілька непоганих можливостей. Щоправда, на мій погляд, було мало швидкісних комбінацій, а в завершальній фазі не вистачало того, аби поставити жирну крапку. Так, забили два м'ячі, але хочеться, щоб група атаки покращила реалізацію моментів, які створюються біля воріт суперників.

- Наскільки на підготовці до матчу позначилася відсутність збірників? У якому стані вони повернулися до розташування команди?

- Звичайно, їм було важко, адже вони провели чотири матчі на турнірі в Чехії. Булеці дали можливість трохи перепочити, Наумець та Янаков непогано виглядали. Попову та Миколенку було важко, особливо в останні хвилин п'ятнадцять, але вони витримали. Дай Боже, щоб і в подальшому вони так проявляли свій характер.

- Перший матч за «Динамо» зіграли Верхоланцев та Петрусенко. Як би ви оцінили їхні дії у сьогоднішньому матчі?

- Щодо Верхоланцева, то претензій за самовіддачею та обсягом виконаної роботи до нього немає, але при цьому хотілося би, щоб він більше брав на себе гру в передній лінії, проявляв свої індивідуальні якості. Петрусенко виконав усе те, що від нього вимагалося, при цьому видно його бажання якомога швидше влитися в наш колектив та звикнути до вимог, які висуваються тренерським штабом.

- Такі хлопці, як Алексеєв та Зубков, мають за плечима досвід виступів у першій лізі. Від них у вас якісь особливі очікування?

- Звичайно, до таких футболістів є певний рівень вимог. Неможливо прийти з першої ліги до чемпіонату U-19 та бути гіршим за гравця, який тут виступає. І вони мають розуміти, що київське «Динамо» – це не будинок відпочинку, а постійні вимоги. Коли грати, як не сьогодні! Зараз усі гравці під пильним наглядом головного тренера першої команди Сергія Реброва – проявляй себе, закріплюй за собою місце у складі. Хотілося би, щоб хлопці не зменшували вимог до себе, демонструючи високий рівень гри, й щоб до них тягнулися інші футболісти, а не навпаки. Вони стараються, до них особливих претензій немає, але хотілося би, щоб агресії та бажання були більше у них, а не у нас, тренерів.

- Маючи у розпорядженні такого габаритного форварда, як Верхоланцев, чи будете будувати моделі гри під нього?

- На сьогоднішній момент у нашому розпорядженні два однопланових форварди – Верхоланцев та Зубков, для яких ми стараємося знаходити ту золоту середину, аби вони приносили максимальну користь команді, проявляли агресію в передній лінії, не зациклювалися лише на атаці, але й поверталися до оборони.

- Від крайніх півзахисників ви вимагаєте постійно обігрувати один в один своїх опонентів. На втрати м'яча в даних випадках можна не звертати уваги?

- Ні. Їхнє першочергове завдання – доставити м'яча до штрафного майданчика. Якщо ми не будемо цього робити, то не буде й голів. А для цього вони мають використовувати свої сильні якості, такі як швидкість та дриблінг.

- Враховуючи вищесказане, чи влаштували вас дії Янакова та Алексеєва в матчі з «Олександрією»?

- Ми активно використовували фланги, було багато прострілів та кутових, після одного з яких ми й відкрили рахунок. Але при цьому всьому хотілося би, щоб коефіцієнт корисної дії був у них вищим.

- Чи вимальовується у вас уже склад тієї команди, якій незабаром стартувати в Юнацькій Лізі УЄФА?

- Так, загалом вже визначилися з тими хлопцями, на кого будемо розраховувати. Це та група, яка зараз у нашому розпорядженні, також заявили п'ятьох гравців 2000 р.н. та трьох «старичків» 1997 р.н. Залишилося вирішити ще певні питання, але їх розглядати будемо, так би мовити, в кабінетах, а не на футбольному полі, — наводить слова тренера офіційний сайт ФК «Динамо» Київ.