Владлен Юрченко: «Збірна зміниться кардинально»

Збірна України 29 Серпня, 21:11 533
Владлен Юрченко: «Збірна зміниться кардинально»
Новачок збірної поділився першими враженнями від перебування у головній команді країни і поділився своїми очікуваннями щодо її майбутнього.

Звісно, я задоволений і щасливий, що отримав виклик до національної збірної, хоча, постійно потрібно буде доводити те, що я вартий бути у головній команді країни.

- У Вас вже була розмова з Андрієм Миколайовичем, що він сказав?

- Індивідуальної розмови ще не було, ми сьогодні всі тільки зібрались, було загальне зібрання, але для індивідуального часу ще вдосталь.

- Можливо, Вам давали нові вказівки, щодо поведінки в різних місцях. Що саме казав головний тренер?

- Він наголошував, що перш за все - в команді повинна бути дисципліна, також багато нових моментів, як гратиме команда.

- Владлене, як відбулось твоє відновлення, як почуваєшся?

- До зборів я був готовий, відіграв всі ігри на них і почуваюся добре. Коли я отримав травму, мусив залишитися в Німеччині, не їхати у відпустку. Весь час готувався до зборів і все вийшло за нашими планами.

- Які перспективи в команді? Обіцяють місце в основі?

- Я розмовляв з тренером на зборах і він сказав, що потрібно ще набирати форму і після паузи в збірній він почне підпускати мене до основного складу. На перші ігри я і не розраховував, а далі буде видно. Я набрав форму і готовий до конкуренції.

- Чи була розмова з Олександром Головком? Можливо, повертатимешся в молодіжку, чи думаєш закріпитися в національній збірній?

- Я думаю, що в молодіжки повинен бути новий етап, повинні награватись 96-97 роки до наступного раунду і я не бачу сенсу їхати туди і займати чиєсь місце до наступного відбіркового раунду.

- Як пройшло знайомство з партнерами? З ким спілкуєшся, з ким поселився?

- Я знав усіх до цього, ще коли грав у «Шахтарі», багатьох хлопців знаю звідти. З багатьма зустрічались у збірних, знаю вже давно Соболя, разом із ним і живемо.

- Не хвилюєтесь обидва? Два дебютанта в одній кімнаті...

- Та ні, навіщо хвилюватись. Потрібно виходити і показувати на що ти здатен.

- Що Ви думаєте про збірну Ісландії?

- Я думаю, всі на Чемпіонаті Європи побачили, що це хороша збірна. Так як ми грали з молодіжкою проти їх молодіжної команди, стало зрозуміло, що у них один стиль - емоційна збірна, гра якої будується від оборони. Все компактно, організовано, чекають своїх контратак. Звісно, суперник не з простих, але потрібно обігрувати всіх і наполегливо готуватись перед матчем.

- Ви якраз пригадали той матч молодіжок, коли наша збірна програла 0:1 вдома, то хто ж фаворит зараз? Україна, чи Ісландія, чи шанси рівні?

- Перед грою шанси рівні в усіх. Потрібно виходити на поле, а про це розмовляти після гри. Головне - ретельно підготуватись і зрозуміти всі нові тренерські задуми.

- Чи можете порівняти теоретичні заняття Ковальця і Шевченка? Схожі стилі у молодіжки і головної команди?

- Тоді нашими основними завданнями були контроль м'яча і швидкі флангові переходи. В принципі, та гра була досить хорошою за усіма показниками. На жаль, більше було невезіння, та й колектив теж був новим. Ми провели гідну гру, лишалось лише забивати і забирати 3 очки. У збірної України зараз змінився тренер, як у головної команди, так і в молодіжної. Пізніше буде видно всі зміни, адже це лише перший збір.

- Як Ви думаєте, що може бути головною зброєю збірної України?

- Ми лише сьогодні зібрались і тренер нам показав модель нашої гри, я думаю, це всі побачать 5-го числа, тому що, на мою думку, гра збірної кардинально зміниться.

- Який потенціал у нашої збірної?

- У нас завжди є хороші гравці і наша збірна буде прогресувати з кожним днем.

- Як Ви дізнались про свій виклик до збірної? Наскільки це було неочікувано?

- Мені зателефонував Євген Красніков і сказав про цей виклик. Справді, це було дещо неочікувано, хоча я наполегливо для цього працював і в минулому сезоні був готовим, але отримав травму.

- До стелі не підстрибували?

- Ні, я сприйняв це спокійніше.

- Чи є шанси в дебютантів збірної пробиватись відразу ж до основи?

- Я вважаю, що є всі шанси і ми справді у рівних умовах між собою. Як кожен показуватиме себе на тренуваннях, по цьому тренер і вирішуватиме, на кого звертати увагу.

- У Вас вже була сьогодні теорія, розкажіть про принципи гри.

- Гра буде суттєво відрізнятись від попередньої. Я не був у збірній до цього, але вважаю, що все буде інакшим і по стилю гри, і по іншим деталям, адже введені нові правила, які, на мою думку, є правильними.

- Питання щодо правил, кажуть, що не можна по телефону розмовляти, чи це так?

- В усіх солідних клубах це спостерігається і немає такого, що хтось розмовляє, хтось їсть, тому що всі повинні робити більшість справ разом, і обідати, і вечеряти теж. Потрібно більше розмовляти між собою. У мене в «Байєрі» такі ж самі умови, це справді європейський підхід до справи.