Сергій Сидорчук: «Весь тренерський штаб збірної - великі професіонали своєї справи»

Збірна України 5 Вересня, 11:57 754
Сергій Сидорчук: «Весь тренерський штаб збірної - великі професіонали своєї справи»
Півзахисник збірної України напередодні матчу з ісландцями поспілкувався з журналістами.

- Сергій, що можеш сказати про роботу нового тренерського штабу збірної? Відмінності в тренувальній роботі помітні?

- Безумовно. Головна відмінність: стали більше уваги приділяти відпрацюванню комбінаційних дій. Намагаємося використовувати наші сильні якості. Найголовніше, що нам прищеплюють розуміння того, що ми вміємо грати футбол, а не просто бити вперед в розрахунку на випадковий відскік або підбір. Нас налаштовують на те, що ми можемо грати в сучасний якісний футбол.

- Яка роль італійських помічників в тренувальному процесі?

- Всі помічники Андрія Миколайовича знаходяться в роботі цілодобово. Йдеш на сніданок - вони сидять за ноутбуками, після сну - та ж картина. Постійно займаються вивченням наших можливостей, суперників і підготовкою до гри. Всі тренування знімаються на відео, і потім розбираються дії кожного конкретного гравця. Одним словом, видно, що в збірну прийшли великі професіонали своєї справи. Крім того, мені здається, що, самі по собі, вони шалено люблять футбол, тому віддаються йому повністю.

- Був на цьому тренувальному зборі «розбір польотів» після чемпіонату Європи? Можливо, вказали на якісь основні помилки?

- Ні, це не обговорювалося. На перших зборах була поставлена головна мета - потрапляння на чемпіонат світу, а розборів попередніх матчів ми не проводили.

- У зв'язку з цим питання. На Євро збірна пропустила два ключових м'яча після програної верхової боротьби. У ісландців ж це - головний козир. Які в зв'язку з цим зроблено висновки?

- Вчора було тренування, повністю присвячене стандартним положенням, передачам з флангів. Розбирали, як нейтралізувати їх навісні передачі зі штрафних і кутових. Крім того, особливу увагу приділили аутам у виконанні ісландців, завдяки яким, на Євро вони забили кілька м'ячів. Як будемо протистояти? Все побачите у матчі. Можу сказати, що це буде не чиста «зона», а разом з персональною опікою.

- Яка особисто твоя роль на полі? І на Євро і останні ігри за клуб ти розташовувався ближче до атаки, а не строго в опорній зоні, як було раніше.

- Так і залишилося. Ми граємо за структурою з одним опорним півзахисником і двома хавбеками, що грають вище. На позиції одного з цих атакуючих центральних півзахисників я і готуюся вийти на поле.

- Не можна не запитати про мікроклімат в команді. Можна вже точно говорити про те, що всередині колективу все нормально?

- Так, в цілому, і раніше мікроклімат був непоганий, і особисто я в збірну завжди приїжджав із задоволенням. Хочу сподіватися, що всі шорсткості залишилися в минулому і новий цикл ми почнемо, що називається з чистого аркуша.

- Присутність уболівальників у фан-зоні перед стадіоном додасть вам позитивних емоцій під час гри?

- Звичайно прикро, що такий важливий стартовий матч відбудеться без глядачів. Сподіваюся, ми їх почуємо з площі, — наводить слова Сидорчука dynamo.kiev.ua.