Міцний суперник, який дійшов до чвертьфіналу Євро, порожні трибуни «Олімпійського» і непростий період перебудови – не надто вдалі умови для перемоги, чи не так? Але все ж у команди Андрія Шевченка не повинно бути сумнівів у тому, що сильну збірну Ісландії все ж можна перемогти, і ми пропонуємо кілька порад Андрію Миколайовичу. Нехай наразі радників в збірній у нього і вистачає, проте в такому випадку кілька додаткових думок не завадять.
Отже, першою і головною запорукою успіху у грі проти ісландців має бути ідеальна гра при стандартах біля власних воріт. Ці кремезні північні хлопці, які приїхали до Києва, вже довели, що вміють використовувати кутові та штрафні удари із вбивчою ефективністю, та що там казати, якщо навіть більшість аутів у виконанні ісландців ховають у собі величезну загрозу. Тому кожен, хто вийде у складі української команди на матч увечері, має затямити – при стандартах концентрація уваги повинна бути максимальною. Причому відпрацьовувати у захисті мають всі, включаючи креативних гравців. По-іншому проти Ісландії не можна. Спитайте у англійців, які вирішили зіграти «на розслабоні», через що поїхали з Євро набагато раніше, ніж планували.
Інша справа – гра українців у нападі. Ось тут вже на власні стандартні положення краще не робити велику ставку, хіба що в якості запасного варіанту. Чому? Тому що біля власних воріт ісландці грають при розіграшах штрафних і кутових ще краще, ніж біля чужих. Так, можна згадати матч чвертьфіналу Євро-2016 і те, що Франція два з п’яти м’ячів у ворота ісландців забила після стандартів, але то були скоріше виключення з правил, які можна списати на шоковий стан Ісландії після швидкого пропущеного голу. А от інші три голи французів, забитих після тонких розрізаючи пасів і дальніх ударів – це саме те, що «лікар призначив» і для українців.
Коноплянка, Ярмоленко, Зінченко і інші люди з гарним пасом та відчуттям позиції мають постійно переміщуватися і заплутувати гренадерів у ісландському захисті, а при першій ліпшій нагоді бити по воротах. Бити треба багато. Воротар у Ісландії – одна з головних проблем, і не користуватися нею було би грішно.
Ще однією важливою умовою перемоги над Ісландією має бути атакуюча схема від Шевченка. Мало того, що її вимагають літні заяви Андрія Миколайовича про те, що він хоче більш яскраву команду, яка сподобається глядачам, так це ще і диктується конкретним суперником. Ставити двох опорників проти команди, що грає за «олдскульною» схемою 4-4-2, та ще і у домашньому матчі – якось не дуже сміливо. До того ж, не забуваємо, що у ісландців не буде в складі Сігторссона – головної ударної сили в атаці, а це ще один привід для того, аби постаратися нав’язати гостям свою гру, завдяки більшій активності попереду. Пам'ятаєте істину про те, що найкращий захист – то атака? Проти ісландців ці слова у даній ситуації є більш ніж актуальними. До того ж, у розпорядженні Шевченка є достатньо гравців, щоб нав’язати супернику свої умови і диктувати їх під час всієї гри.
Давайте розглянемо варіант складу, який за нашою версією є оптимальним. У воротах, звичайно, П'ятов – треба визнати, що Андрій все ще безперечний №1 в країні. У захисті є всі передумови, аби задіяти максимальну кількість гравців «Шахтаря» – вони і з воротарем зіграні, і між собою. Тому варто чекати Бутка, Кучера і Ракицького на полі з перших хвилин. Лише на правий фланг немає гідної кандидатури серед «гірників», тому там буде звичний Федецький, хоча у нашого представника Бундесліги є проблеми зі здоров'ям і поточною формою. Не забуваємо, що проти Ісландії повинні грати максимально готові футболісти, тому сподіваємось, що з Артемом все гаразд.
Півзахист – ось де починається найбільш цікаве. Враховуючи те, що вибір форварді у Шевченка зовсім невеликий, можна припустити, що тренер зіграє у одного нападника. Також можна піти далі і додумати, що цим єдиним форвардом стане Зозуля, у якого і клубна кар’єра пішла вгору, і у особистому житті сталася подія, що додає крил – народилася дитина. Головне – щоб Роман не перебрав з емоціями, адже всі ми знаємо, що буває з цим футболістом, коли він не стримується.
Отже, в середній лінії залишається аж п’ять вакантних місць, і в такій ситуації руки тягнуться поставити на схему двох опорників, але, як ми писали вище, варто зіграти сміливіше і довірити чорнову роботу одному бійцю – тим паче, що такий в збірній України є, і це Степаненко. А от на інші чотири позиції поставити максимально креативних бійців. В якості вінгерів, звичайно ж, мають грати Коноплянка і Ярмоленко, а в центрі півзахисту пропонуємо задіяти Зінченка і Коваленка. Тим паче, що другий вміє якісно «відпрацьовувати назад», і якщо знадобиться, буде частіше переключатися на допомогу Степаненку, з яким у нього до того ж є награні клубні зв’язки.
Схематично все це виглядатиме ось так:
Залишилося лише перевірити, чи розділяє нашу думку Андрій Шевченко та його помічники, і як вся теорія підтвердиться на полі. Чекати залишилося вже небагато.
Дмитро Корнило
Впевнений у перемозі збірної України? Реєструйся ТУТ та отримуй бонус 25$/500UAH/2500RUB
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!