Олександр Панков: «Мілевський готовий на 60-65%, але може дебютувати за «Тосно» вже 17 вересня»

Футбол України 5 Вересня, 17:04 858
Олександр Панков: «Мілевський готовий на 60-65%, але може дебютувати за «Тосно» вже 17 вересня»
Олександр Панков, агент Артема Мілевського, розповів про те, чому український форвард опинився у Росії, про клуби, з якими не вдалося знайти спільну мову, а також про те, коли Артем зможе дебютувати у новій команді.

Чому вибрали «Тосно» та чемпіонат Росії

– «Тосно» цікавилось Артемом Мілевським ще взимку. Але на той момент ми були не готові вступати з ними в переговори, оскільки був варіант з БАТЕ. Проте, генеральний директор «Тосно» від ідеї запросити Артема не відмовився. Вони іноді зідзвонювалися, чисто по-дружньому, спілкувалися. Ну а влітку, після того, як вичекали «гросмейстерську паузу», домовились з Артемом.

Нас зацікавило те, що клуб ставить серйозні завдання і запрошує Артема, щоб досягати конкретних результатів, а не для піару або ще чогось. Важливий фактор при виборі «Тосно» – контракт, розрахований на 2 роки. За три місяці переговорів з клубами ми не отримали жодної пропозиції з 2-річним контрактом. Були варіанти 1 року, 1+1. Але нам хотілося стабільності. За 3,5 роки Артем поміняв 5 команд. На цей фактор клуби звертають увагу, і для гравця це не дуже добре, навіть для гравця «з ім'ям». Тому 2 роки контракту в «Тосно» нас втішили. Хотілося б подякувати і головному тренеру Дмитру Парфьонову, і генеральному директорові клубу В'ячеславові Матюшенко. Клуб був готовий виконувати всі наші фінансові вимоги.

Місто (Санкт-Петербург), команда, умови, завдання – ось все те, що спонукало Артема зробити крок і погодитися на пропозицію «Тосно». Він розуміє, що є і буде тиск, але цей крок усвідомлений. Зараз стоїть завдання грати, виходити в Прем'єр-лігу, провести ще один сезон там, показати себе. Якщо після вдалих виступів Артемом зацікавляться інші російські клуби, наприклад, «Спартак», то будемо обговорювати. Поки ж Артем зацікавлений допомогти «Тосно» досягти поставлені завдання.

У Артема в «Тосно» контракт має, в основному, бонусну систему: результативні дії, перемоги, очки, всілякі індивідуальні досягнення. Для нього це мотивація, оскільки як він буде налаштований досягати більшого, що буде корисно, в свою чергу, і для клубу, який готовий платити за результат. Фінансові умови кращі, ніж у «Конкордії», «Хайдуку», «Спліті», це ясна річ. Але фінансовий аспект був не в пріоритеті. Головним було зрозуміти, чого хоче клуб від Артема і які ставить цілі. Фінансові питання були вже наступним фактором.

Про варіанти працевлаштування, окрім «Тосно»

– Після «Конкордії» впродовж трьох місяців ми розглянули багато пропозицій. Звичайно, хотілося краще, ми сподівалися на кращий варіант. Через низку причин ми багатьом клубам відмовили, деякі клуби були за крок від конкретної пропозиції.

За день до підписання контракту з «Тосно» на нас уже 3-й раз вийшло бухарестське «Динамо». Залишалося лише дочекатися підтвердження від власника клубу. Але його просто не могли знайти, оскільки він знаходився поза межами Бухаресту. Ми не стали ризикувати, чекати до останнього, щоб не зірвався перехід у «Тосно».

Окрім «Тосно», з Росії Артемом цікавилися ще декілька не топових клубів з Прем'єр-ліги, але ці команди не викликали особливої довіри, тому ще на початкових етапах пошуку місця продовження кар'єри ці варіанти ми відразу відхилили.

Також була пропозиція від індійського «Дайнамос Делі». Умови запропонували непогані, але вона була розрахована лише на 4 місяці співпраці, а як показує практика, після індійського клубу досить проблематично знову шукати місце для працевлаштування гравця, тому від цього варіанту ми також відмовились.

Був варіант у Греції. «Лариса», команда, котра вийшла у вищий дивізіон. Інші команди з другого дивізіону. Варіанти з першої ліги Туреччини ми навіть не розглядали. З Болгарії послугами Мілевського цікавився клуб «Бероє», бронзовий призер чемпіонату Болгарії, учасник Ліги Європи. Однак сумніви з боку клубів, невпевненість, а також малі терміни контракту ставали причиною завершення переговорів.

Найкращий варіант, якого ми довго чекали, був у Австралії – це клуб «Сідней», в якому виступає зараз Мілош Нінкович. Умови були ідеальні для нас. Впродовж 3-х тижнів ми контактували з керівництвом клубу. Але так сталось, що з двох кандидатів, серед яких був бразилець Бобо і Артем Мілевський, президент «Сіднея» вибрав першого.

Про український паспорт Мілевського та прийом у Росії

– Я був дуже здивований, оскільки і клуб, і місцева преса нас дуже добре прийняли. Я отримав безліч дзвінків від представників ЗМІ, які не акцентували увагу на політичних моментах, а хотіли говорити про футбол. Найцікавіша пропозиція була від «Матч-ТВ», на передачу «Культ Тура», вони вже чекають Артема. Але ми не хочемо квапити події, потрібно для початку почати грати, а потім вже про щось розмовляти. Зараз у Артема завдання – набрати кондиції, щоб почати грати, приносити користь.

Про кондиції Артема

– Я спілкувався з головним тренером «Тосно», пояснив ситуацію, що остання гра Артема була у Конкордії 29 травня. Потім місяць гравець відпочивав, а потім займався в індивідуальному порядку, підтримував фізичні кондиції – плавав, їздив на велосипеді, бігав. Звичайно, це не зовсім та підготовка, але, тим не менш, Артем тримав себе в тонусі і приїхав у відмінній фізичній формі, без зайвої ваги і так далі. Оцінити його поточну готовність в плані ігровому можна приблизно на 60-65%. Але він дуже швидко набирає форму. Зараз він працює з тренером індивідуально в дворазовому режимі. Його готують до гри з ФК «Волгарь» 17-го вересня, де він зможе хоча б вийти на заміну. А в основному складі, ми сподіваємося, він зможе вийти вже в Кубку Росії з тульським «Арсеналом» 21 вересня.