Ігор Суркіс: «В останній момент до Ярмоленка проявляв інтерес тільки «Евертон»

Динамо Київ 5 Вересня, 18:40 783
Ігор Суркіс: «В останній момент до Ярмоленка проявляв інтерес тільки «Евертон»
Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс розповів про ситуацію навколо Андрія Ярмоленка, трансферну політику клубу і прокоментував поразку від «Ворскли» в чемпіонаті України.

– Ігоре Михайловичу, чи відповідає дійсності інформація про те, що в Андрія Ярмоленка є невдоволення його нинішнім становищем? Чи достатньо він мотивований далі грати за «Динамо»?

– Думаю, що така «інформація» – плід збудженої уяви тих, хто її поширює. У Ярмоленка діючий контракт, який він сам підписав на умовах, які його влаштовували. Підписав власноруч, не під тиском. Контракт підписаний не на рік чи півроку, а на п'ять років, з хорошими фінансовими умовами. Футболіст і повинен виконувати цей контракт.

Ні про які демарші з боку Андрія я жодного разу не чув. Так, він як амбіційний хлопець, який ставить перед собою максимальні завдання, хоче пограти на іншому рівні. Я його зрозуміти можу. І його вина, і вина не тільки його, а й всієї національної збірної України, що вона не просто провалила, а зганьбилася на чемпіонаті Європи у Франції. Це позначилося також на інтересі до Ярмоленка з боку західних клубів. Причому тут клуб «Динамо» Київ і я до того, що хочу відпустити Ярмоленка або не хочу його відпустити? З одного боку, я його дуже хочу відпустити, але, з іншого, від такого футболіста, як правильно каже Ребров, ніхто не відмовиться.

Повірте мені, що якщо Ярмоленко проявить себе в 6-ти іграх Ліги чемпіонів, які нас чекають, то до нього знову відновиться інтерес. Тому що він сильний футболіст, і я впевнений, що він приведе себе в порядок.

І ще, той же «Байєр» почав цікавитися Драговичем цивілізовано, відразу після закінчення чемпіонату України. Ми з ними вели переговори, починаючи з травня – початку червня. І ці переговори досить успішно завершилися. Я неодноразово зустрічався з Феллером. Звісно, вони хотіли його купити дешевше, я хотів продати дорожче. Це нормальна цивілізована практика. А не так, коли телефонують за 40 хвилин до закриття трансферного вікна, практично вночі, тому що, бачте, «Евертон» не зміг підписати Сіссоко. Хіба це цивілізований підхід? Ми ж не можемо на це реагувати серйозно.

Ярмоленко

Я впевнений, що Ярмоленко все розуміє, і у нього немає ніяких питань. Так, йому треба привести себе в нормальний психологічний стан, і я запевняю вас, що в матчі збірної України з Ісландією він уже вийде в іншому стані.

Футболісти, які хочуть піти, завжди нервуються перед закриттям трансферного вікна, під час трансферного вікна, а потім все стає на свої місця. Минулорічний сезон яскраво це продемонстрував, Ярмоленко відіграв, і ми вийшли з групи Ліги чемпіонів. Мене нічого в зв'язку з цим не турбує. З одного боку, хотілося, звичайно, щоб Андрій пограв в більш сильному чемпіонаті, але у нього ще все попереду, а з іншого боку, такий футболіст і нам не завадить.

– Окрім «Евертона», хтось ще виявляв до Ярмоленка предметний інтерес? Нехай навіть в останній момент перед закриттям трансферного вікна?

– Послухайте, я навіть не можу сказати, що з «Евертоном» була якась предметна розмова. Уявіть, що вам як президенту клубу за 40 хвилин до закриття трансферного вікна приходить пропозиція продати свого найкращого футболіста. У вас відразу виникає питання: а що подумає головний тренер? Адже продають такого гравця! Якщо допустити, що ми б відпустили Ярмоленка за два-три тижні до закінчення трансферного періоду, отримали б за нього гарну компенсацію, то шукали б, звісно, на його позицію людину, яка могла б підсилити команду. Інше питання – вдалося би нам чи не вдалося знайти такого футболіста. У селекції є на прикметі якісь певні люди. Ми б спробували придбати одного, другого, третього...

З відходом Ярмоленко нам необхідно було б когось запрошувати. Але якщо у мене його хочуть купити за годину до закінчення трансферного вікна, то кого я можу знайти натомість? Нікого. Значить, тоді я б послабив команду, підвів би Сергія Станіславовича, підвів би весь колектив, підвів би наших уболівальників.

– Дормундська «Борусія» проявляла інтерес?

– На нас не виходила «Борусія» Дортмунд. Розмови може якісь ведуться в інтернеті, що Ярмоленко і «Манчестер Юнайтед» хотів, і ще хтось. Але на клуб в факсному режимі, в комп'ютерному режимі ніхто не виходив. В останній момент – тільки «Евертон», і то пропозиція прийшла не з клубу в клуб, а через якогось агента.

– Як би ви в цілому оцінили трансферну кампанію клубу?

– Посилювати команду потрібно в будь-якому випадку, але не все від мене залежить. Ми б хотіли підсилитися, але сьогодні така ситуація, що ті, ким би ми хотіли підсилитися, до нас йти не хочуть. А придбати когось просто, щоб написали, що київське «Динамо» посилилося, я не хочу. У нас досить багато талановитої молоді, яка може отримати свій шанс. Той же Циганков, той же Очігава. Є хлопці, які якщо будуть серйозно працювати як свого часу ті ж Ярмоленко, Хачеріді, і їм буде тренер довіряти, то через рік-два вони стануть висококласними футболістами.

Очігава Шовковський

А просто купувати сьогодні заради покупки, коли в країні йде війна, коли люди сьогодні борються за незалежність України, гинуть... Так краще сьогодні допомагати тим хлопцям, які захищають нашу країну, ніж викидати гроші на якихось легіонерів, навіть зіркових. Ті ж Мбокані, Юнес Беланда, які до нас прийшли, відіграли один сезон. Коли побачили, що трохи програють конкуренцію, то відразу почали говорити, що у них з тренером щось не так, що все життя мріяли грати в англійській Прем'єр-лізі... Але треба про себе заявити і проявити себе, щоб тобою зацікавилися і кожен день тобі телефонували, як, припустимо, було з Драговичем.

Сьогодні багато хто любить критикувати, але ніхто не виявляє бажання вкласти в футбол хоч одну копійку. У нас залишилося фактично два клуби – «Шахтар» і «Динамо», президенти яких витрачають сьогодні свої гроші, а ще вкладають серце і душу, щоб спробувати наш футбол зберегти. Подивіться: сьогодні одна команда розвалилася, завтра може інша команда впасти і т.п. А ми хочемо зберегти футбол в країні, тому що ми стільки років з Ахметовим в футбол вкладали душу, будували його...

Як його сьогодні зберегти? Для початку хоча б не розбрат сіяти, як це роблять деякі журналісти, а об'єднатися в досягненні спільної мети...

– Інформація про те, що в «Динамо» нібито може перейти колишній гравець «Шахтаря» Луїс Адріано, була просто слухом?

– Ми ним не цікавилися. Резо Чохонелідзе їздив до Мілана з питань медикаментозних, з представником нашої лікарської системи, щоб подивитися, які є нововведення. Він щороку туди їздить. Можливо, він просто зайшов в офіс «Мілана», де колись працював з якихось своїх дружніх питань. Ми ніколи не цікавилися Луїсом Адріано.

– Щодо Віди були пропозиції?

– На нас дійсно виходило «Торіно» з офіційною пропозицією, але Віда сам за мене на всі питання відповів в пресі.

– Скажіть, які у вас були емоції після гри з «Ворсклою»? Що трапилося з командою?

Гладкий

– Я у футболі дуже багато років, і коли грає твоя команда, за яку ти вболіваєш душею і серцем, ти все одно розумієш, що не може бути вічних перемог. Ця низка колись починається і колись закінчується. Ми дуже довго, майже два роки, крім «Шахтаря», в принципі, нікому не програвали на внутрішній арені. Це був не найгірший наш матч в цьому сезоні.

Так, у нас склалися певні проблеми. Пішов Драгович. Сілва проводив свою другу гру, не пройшовши взагалі практично зборів. У нього була важка травма. Вийшов Віда після струсу мозку. Не було Рибалки, одного з основних гравців в середині поля. Я не шукаю виправдань, але і не хочу звинувачувати футболістів. Десь, напевно, не виконали установку на гру. Але тренерам видніше. Ребров взяв провину за цю поразку на себе. «Ворскла» зіграла дуже грамотно, з великою самовіддачею.

Драговіч

Так склалося, що ми програли. Це футбол. Найголовніше – вчасно зробити висновки. Коли таке трапляється, б'ють, як то кажуть, обухом по голові, мужики повинні зуміти зібратися, чесно оцінити свої помилки, постаратися їх швидко виправити і йти далі, а не посипати голову попелом. Цей матч вже став історією. Немає команд, які не програють. Треба зібратися, йти далі, чемпіонат довгий, він тільки починається. Ми могли, до речі, втратити очки в будь-якому з матчів, що передували зустрічі з «Ворсклою».

Багато що буде видно восени. Можливо, тренери готують команду на осінь, і у вересні вона вже побіжить, нарешті. Є якийсь тренерський план, підводки гравців до оптимальних фізичних кондицій. Ми ще жодного разу не зіграли своїм оптимальним складом. Зараз всі, слава Богу, одужали. Хачеріді тренується, в загальній групі тренується Рибалка, у нас практично всі здорові.

Я сподіваюся, що такі матчі, як з «Шахтарем» і «Наполі», будуть стимулювати хлопців, і вони робитимуть все, щоб потішити вболівальників і домогтися перемоги.